1.5 mt derinde Örülü yer .

Gazmacı

Yeni Üye
Öncelikle selamınaleyküm kazmış olduğum bir yüzey var 1:50indim şuan ve örülü taş çıktığı için zorlanıyorum inmekte aynı zamanda kare 40cm lik bir taş blok çıktı kireçli toprak ve harca benzer yapılar çıkıyor bilgisi olan ve aydınlatan olursa sevinirim teşekkürler

Ngdl51

Editör
Öncelikle selamınaleyküm kazmış olduğum bir yüzey var 1:50indim şuan ve örülü taş çıktığı için zorlanıyorum inmekte aynı zamanda kare 40cm lik bir taş blok çıktı kireçli toprak ve harca benzer yapılar çıkıyor bilgisi olan ve aydınlatan olursa sevinirim teşekkürler
Foto olmazsa yorum alamazsin varsa foto yukle

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Aleykum selam ...
Define sohbetine hoş geldiniz öncelikle...

Yüzeysel olması lehinize ...
Bahsi geçen derinlik az deyil ama çokta fazla deyil...

Bu sebepten tavsiyem
Setin gidiş ve geliş yönlerini tespit etmeniz
Ve bunu yüzeysel 1.50 derinlikteki seti
Boylam olarak üzerini açmanız
Yani 3 veya 4 mt kadar uzunluğunda üzerini açıp ne olduğuna daha net bakmak acısından

Veya en yakın müzeye baş vurmak

Gazmacı

Yeni Üye
Foto atamadım ama bu bölgede ermeni çeşmesi ve değirmen taşlarına rastlandı inmiş olduğum derinlik duvar gibi olduğu için zor genişliyor sizce ne tür bi yapı olabilir veya değerli birşey varmıdır

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Foto atamadım ama bu bölgede ermeni çeşmesi ve değirmen taşlarına rastlandı inmiş olduğum derinlik duvar gibi olduğu için zor genişliyor sizce ne tür bi yapı olabilir veya değerli birşey varmıdır
Bunun ne amaclı kullanıldığını anlamadan ezber konuşmak yanlış olur ...

Bu bir nekropol alan olabilir
Zeminalti oda mezarı olabilir
Dehliz geciti olabilir
Varsayımlar benzeri sıralamada ilerler
Ama ne amaclı olduğu ogrenilirse
Bu doğrultuda
Fikir ve düşünceler dökülür
Sizde buna göre hareket edersiniz
Şu haliyle saydıklarımın hepsi e daha fazlası olabilir ...

Gazmacı

Yeni Üye
Anladım ben ilerleyen zamanlarda bilgiler vereceğim inşallah nihayet malı buluruz çünki aşırı derecede örme taş çıkıyor ve kireç çıkıyor