12 bin yıllık tarihi NEDEN yok etmeye çalışıyoruz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emirimmuzo

Member
Merhaba Arkadaşlar 12 bin yıllık bir tarihe sahip HASANKEYF sizce sadece baraj için heba edilmelimi yoksa altında başka bir sebepmi aranmalı bu barajın,
Ben askerliğimi Hasankeyf te yaptım inanılmaz muhteşem bir yer buram buram tarih kokan muhteşem kaya evler ZEYNEL BEY TÜRBESİ daha sayamayacağım onlarca muhteşem tarihi yerler ve tabiki güzelliği,

Sizce avrupalılar tarihe bu kadar değer verirlerken biz neden baraj için yok ediyoruz acaba.Ekli dosyayı görüntüle 228273

Asıl amaç ulaşılması gereken yer altı kaynak ve uzatılması istenen politik neden ve sorunlar

emirimmuzo

Member
Bence kesinlikle yer altı kaynakları için ama yazık bu muhteşem yere gerçekten yazık

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ustam sizinle aynı fikirdeyim. Bencede tarihimiz yok edilmemeli kim eli ile olursa olsun...

odin

Editör
adamlar tarih ile para arasinda secimini yapmis. gerci 2 seçenekten birisi para ise digerini seçen gormedim daha.

Mushap

Editör
adamlar tarih ile para arasinda secimini yapmis. gerci 2 seçenekten birisi para ise digerini seçen gormedim daha.
Ben gördüm usta diğerini seceni hatta secenleri bu paradan kimseye Hayır gelmez diye banada hic vermemislerdi öğrenciydim o zamanlar.parayi ne yaptıklarını soylemeyecegime dair söz vermiştim gerçi şimdi soylesemde kimse inanmaz parayi secmeyen insanlarda var.uzakta arama burda da var değerli bilgilerini BIR DUAMIZ ICIN bizlere veren ustalarimiz.hatta özellikle söylerler bunlara para vermeyin diye.

edirne22

Editör
12.000 yıllık bir tarihi neden yok etmek istiyorlar?
işte cevabı:::
çünkü 12.000 yıllık bir tarih, hadislere aykırıdır.

açıklama:
Cübbeli Ahmet Mahmut Ünlü'nün bir videosunda, bizzat izledim, dinledim. inanmayan Youtube'dan bulup izleyebilir.

aynen şöyle anlatıyor.
"nerden çıkıyorlar böyle onbinler, yüzbinler, milyon milyon seneleri, yok fosilmiş yok bilmem neymiş...
insanlık tarihi 7000 senedir, hadislerde öyle diyor. başka bişeye inanmayın.
Hz. Muhammed peygamberimize 1400 yıl.
Hz. İsa ondan 600 yıl evvel, etti 2000 sene.
Hz. İsa'dan 600 sene önce Hz. Musa,
ondan 1000 sene önce Hz. İbrahim
Ondan 1500 sene önce Hz. Nuh.
ondan 500 sene önce Hz. Adem
topla çıkar insanlık 7000 senedir, nerden uyduruyorlar bu yüzbin seneleri yav...."

timur964

konularim
Merhaba Arkadaşlar 12 bin yıllık bir tarihe sahip HASANKEYF sizce sadece baraj için heba edilmelimi yoksa altında başka bir sebepmi aranmalı bu barajın,
Ben askerliğimi Hasankeyf te yaptım inanılmaz muhteşem bir yer buram buram tarih kokan muhteşem kaya evler ZEYNEL BEY TÜRBESİ daha sayamayacağım onlarca muhteşem tarihi yerler ve tabiki güzelliği,

Sizce avrupalılar tarihe bu kadar değer verirlerken biz neden baraj için yok ediyoruz acaba.Ekli dosyayı görüntüle 228273
yoksa sen bu konuyu başka yerleremi göturmek için açtın zamnında su havzasına bi yanlışyapılmışsa suçu kime atma niyetin var açıkca söyle olsun bitsin

açıklama:
Cübbeli Ahmet Mahmut Ünlü'nün bir videosunda, bizzat izledim, dinledim. inanmayan Youtube'dan bulup izleyebilir.

aynen şöyle anlatıyor.
"nerden çıkıyorlar böyle onbinler, yüzbinler, milyon milyon seneleri, yok fosilmiş yok bilmem neymiş...
topla çıkar insanlık 7000 senedir, nerden uyduruyorlar bu yüzbin seneleri yav...."
Mantık olarak düşündüğün zaman hz Nuh yaşı 900 sene kaç peygamber gelmiş o onun oğlu torunu VS insanlık tarihi 50.000 de geçer ama bu muhabbetlerin doğruların ardı arkası yanlışların ardı arkası gelmez... kazanan büyük paralar tarafı olur... Yapacak bir şey yok biz gerçeklerden yüz çevirmiyelim kendi kendimizi kandırmayalım yeterli

sevdalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör

açıklama:

aynen şöyle anlatıyor.
çıkarta çıkarta bunumu çıkarttın yazık ,doğu komple hes leriyle barajlarıyla insanların oralardan göç ettirilmesiyle arazilerin yabancılara bedavadan biraz ucuz satılmasıyla ,arz ı mev ud a hazırlanıyor yani büyük israil e.bunları akl edemeyip bu islam ehli sünnet düşmanlığınız nedir.dönüp bir tarihine bak neler olmuş bitmiş geleceğinde aynı olaylarla şekilleneceğini göreceksin

edirne22

Editör
+1
ilave olarak şunları da ekliyeyim.

fırat, dicle üzerine yapılan her barajı destekliyorum.
eğer başımızdakiler biraz strateji, politika bilselerdi ve ümmetçilik-sünnicilik yerine vatandaşın çıkarını düşünselerdi,
fırat ve diclenin suriye-ırak'a akmasına ve Türk düşmanlarının bitlerinin kanlanmasına izin vermezlerdi.
fırat ve diclenin sularını, iç anadolu bölgesine akıtıp, iç anadolu bölgesinde kilosu 0,80 kuruşluk buğday yerine, kilosu 4-5 TL'lik sebze meyve üretirdik. bol su ile yonca, ot, silajlık mısır, tohumluk mısır gibi yem bitkileri üretir, bunlarla çok sayıda hayvan besler ve ülkedeki et miktarını 2-3 kat arttırabilirdik.
üstelik düşmanlarımızı, suya gıdaya muhtaç eder, başlarını kaldırmalarına izin vermezdik.
vizyon önemli. sünnici-ümmetçi gözlük takanlar bunları yapamaz, bizlere silah doğrultanları "din kardeşi" görenler, onların suyunu kesemez...

edirne22

Editör
Müslümanım ve ehl-i sünnettenim. merak etme.
gerçek ile çelişen, ayete dayanmayan, bilim ile ters düşen, falanca şeyhin tavsiyesini, filanca hocaefendinin lafını "islam" diye insanlara dayatmazsanız, tutucu-muhafazakar davranıp yanlışları savunmazsanız, müslümanlar çok şeyi hallederler. ama geçmişte yapılan, söylenen şeyleri kesin doğru kabul edip, kur'an ayeti gibi onları değişmez kabul etmeye devam ederseniz ve bu çağdaki gençleri gerçeklerle apaçık çelişen şeylere inandırmaya çalışırsanız, milyonlarca genç, deist-ateist olur.

yeni bir çağa girdik, iletişim vasıtaları o kadar gelişti ki, dünyanın herhangi bir yerinde olan bir olay, söylenen bir söz, veya çekilen bir görüntü bir kaç dakika içinde tüm dünyaya yayılıyor. böyle bir zamanda 1400 yıldır söylenen sözlerle insanları tutamazsınız. yeni bir yaklaşım gerekiyor.

örnek vereyim:
koyun dolly vardı. klonlanıp büyütülen ilk koyun.
koyun dolly'i bu gün bir hocaefendiye götürün. bundan kurbanlık olur der. çünkü sağlıklı bir koyun. ve 1400 yıldır söylenen fıkıh kurallarının hepsine uyuyor. sağlıklı, yaşı tutuyor. boynuzu kırık değil, dişi dökük değil vs.
fakat bundan kurbanlık olmaz, niye? çünkü: klonlanmış, dna'sıyla oynanmış.
kuranda "bozulmamış, temiz yiyecekler"den bahseder. DNA'sıyla oynanmış, hibrit (kısırlaştırılmış) yiyecekler, helal tanımına girmez.
ama Fıkıh kitabı açın bakın, en az 40 yıldır bu hibrit-gdo'lu yiyecekler vardır, ama 40 yıldır hiç bir Fıkıh kitabına bunlar haramdır diye yazılmamıştır.
bazı şeylerin güncellenmesi gerekiyor, zamanın şartlarına uyarlanması gerekiyor. reform falan istiyor diye saldırmayın, ayet değiştirin, farzları değiştirin, haramları değiştirin dediğim falan yok...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...