40 katır mağarası

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI

Yuregli

Yeni Üye
Bunlarla beraber net baska resimler varsa kendi adina konu ac ora yukle burda heder olmasin guzel emareler var kouyu acinca basina onbilgide yaz durum ney daha once mevkide bisey bulan olmusmu yonleri cevresi nasil antik yerlesim varmi
Toparla kafanda gel
Kardeşim ben net işinden pek anlamıyorum orayla ilgili bilgim var görüşebilseydik iyiydi

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Haha : )) bunun tamamı bende de var. Paylaşayım mı ?
Kendisinde 951 senesine ait vanda dusen ucaktan birinden alma haritasi varmis kendisi van bahcesaray ozalp sinira yakin dolaylardaymis
Varmi sende dusen ucaktan kalma 1060 senelik harita ?
Eşkiya Belgelerinde ÇİMENİKA KALESİ
Haritanin orjinali elimizde yok zaten cevirimisiz turkcesine biz haritayi ama elimizdeki haritanin orjinal olsugunu bilioruz ve bunu kanitlamaya caismiyoruz sadece benim icinde belgeler gerekli sadece merak ettigim bu.
Ozanrenasc Posta #24 5 May 2020 Forum: Eşkiya Belgelerinde Adı Geçen Yerler
O
40 katır mağarası
Sen belki haritayi yaparsin turkcesne cevirirsin ama bu eskiya belgelerinde belirtilen her yer bu haritada mevcut ic anadolu ve ya marmara bolgesi degil dogu burasi iranla irak arasi. Yani bir yer tutar en fazla bir yer tutar ama 5 bokta veya daha fazla tutuyor. Kazan vadisi seytan deresi...
Ozanrenasc Posta #19 5 May 2020 Forum: Eşkiya Belgelerinde Adı Geçen Yerler
O
Mozaik tas
Atarim genic acili bir resmini
Ozanrenasc Posta #6 5 May 2020 Forum: Fotoğraflı Define İşaretlerinize Yorumlar
O
40 katır mağarası
Orjinali elimizde yok bunun fotokopisini veren kisi seneler once vanda dusen ucakta oldu mallesef. Bizde turkceye cevirdik kc senedir elimizde yerleri hepsini zaten biz biliyoruz bize yakin
Ozanrenasc Posta #17 5 May 2020 Forum: Eşkiya Belgelerinde Adı Geçen Yerler
O

40 katır mağarası
Bu fotokopisidir ve turkceye cevrilmistir. Sadece
Ozanrenasc Posta #15 5 May 2020 Forum: Eşkiya Belgelerinde Adı Geçen Yerler
O
Bahai gecen yerler elimize gelen 951 senesine ait haritada her yer net bi sekilde belli ortada ama tam eskiyalarin tam belgeleri gerekli nasil ulasabilirim acaba ? Cunku bazi yerler birbirleriyle celiskili diye belgeleri dogrulayamadim sag sol gibi
Ozanrenasc Posta #21 5 May 2020 Forum: Eşkiya Belgelerinde Adı Geçen Yerler
O
Paylasilan yerler hepsi burada kzan vadisi hakkaride bulunmaktadir baska yerde mevcutmu bilmiyorum ama bahsi gecen yerler doludur burada bizim disimizda kimse cikaramaz. O malzemeleri hem devlet acisindan hem teror acisindan zor bi yerdir
Ozanrenasc Posta #19 5 May 2020 Forum: Eşkiya Belgelerinde Adı Geçen Yerler
O

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
40 katır için mağarayı senelerdir hala bulamadınız ustalar bende 1 katır var şuna bir mağara bulun ustalar 1 katır için kolaydır

Son düzenleme: