Alan tarama, doğadaki karişimli taşlar. şakül.

kabakburgiba

Operatör
Çok gerekli bir konu açtığınız için teşekkür ederim, Bende bu taşlardan zamanında çok çektim bazı bölgelerde cihazı ayrıma almadan çalışmam neredeyse imkansızdı ve çalışmayı çok etkiliyordu bir yerden sonra bıkkınlık veriyordu, Dedektörler'de pek bir şey yapamayız ama alan taramada bize gayet yardımcı olacak bilgiler tekrardan teşekkürler.
Alan taramada altın araması yaparken sizi bir yöne yönlendirdi değilmi.tama dediniz buradan sinyal aldım.yürüdünüz hedefe doğru.fakat bi türlü hedefin üzerine gelince tam bastığın yerde hedef ermedi.yani altındaki hareketi yapmadı.mesela kendimden bi örnek vereyim.tam hedefin üzerine geldiğim zaman eğer tam bastığım yerde gerçekten altın var ise.antenler sağ tarafa hareketlenir.alttaki mal ne kadar çok ise sağ omuzuma o kadar vuruş yapar sert şekilde.saat yönünde saat 3 civarına kadar 15 derecelik bi dönme yaparsa bu mal az demektir.30 derecelikbi dönme yaparsa orta .altımızda mineral varsa hareket yapmaz.buna çok dikkat edin.

kabakburgiba

Operatör
Hocam öncelikle verdiğiniz kıymetli bilgilerden dolayı teşekkür ederim sağolun yalnız benim kafama takılan bir kaç soru var.
Bu verdiğiniz dönme turları, altın cam vs ip boyları tüm şaküllerde mi geçerlidir?
Materyal, ebat, ip malzemesi vs bazında hangi şakülü tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkürler @kabakburgiba
daha öncede yazdım.ben bakkalların eskiden kullandığı gramlar gibi pirinç şakül kullanıyorum.ipi de pamuk.(stor perde ipi,boncuklu tutması kolay ve uzamıyor.)bunda en önemli olan ip boyları.bazılarını daha önceki konularda yazdım.

Krogos

Aktif Üye
daha öncede yazdım.ben bakkalların eskiden kullandığı gramlar gibi pirinç şakül kullanıyorum.ipi de pamuk.(stor perde ipi,boncuklu tutması kolay ve uzamıyor.)bunda en önemli olan ip boyları.bazılarını daha önceki konularda yazdım.
Tamamdır hocam sağolun eski konularınızı bir gözden geçireyim

saftilki

Moderatör
Moderatör
sayın kabakburgiba
eski konuda'ki bilgileri önemli olan tüm verileri ve taze bilgileri

bu konunun en başındaki mesajınızı düzenlayaerek 1. mesajınızda görsek daha iyi olur sanki
örnek,
kullanılacak ip
şakülün matariali
hal ve hareketleri vb

yinede siz bilirsiniz, emeğe saygı duyar teşekkür ederim

kabakburgiba

Operatör
arkadaşlar şakül konusunda birçok arkadaşın istekleri var.herkezin imdadına yetişmem imkansız.temin eden arkadaşlar varsa bana bildirsin.ben yönlendirmeleri yaparım.zaten bir çoğunuda yazdım.yine yardımcı olurum.sadece şakülü bulmakla iş bitmiyor.içine koyulacak malzemeler var.biraz pahalı.piyasada bulamayacağınız veya zor bulacağınız malzemeler var.hele bir tanesi var onu sadece özelinize yazarım.

kabakburgiba

Operatör
Arkadaşlar bi pirinç şakül edinin.fazla pahalı bi şey değil.hiç bir şey yapmasanızda kendi sağlığınız için veya ailenizin sağlığı için,çoluk çocuğunzun sağlığı için .ip boyunu ayarlayın 30 cm.ssol elinizi koyun midenizin az üstüne parmaklarınızzzzıda birleştirin şaküülü bedeninizden 30 cm uzalaştırın,evde ne var yiyecek içecek 10cm yaklaştrın üstüne,10 sn.ye yumun gözlerinizi bedeninizi tamamen rahatlatın açın, şakül sonra başlar dönmeye sağadönerse bu size faydalı,zararı yok.ileri geri veya sola dönerse zararlı yemeyin.

kabakburgiba

Operatör
şakülü olanlar bi de şunu bi denesinler.yuvarlak bi tencere kapağına şakülünüzü tutun.simit gibi etrafında dönecek. ip boyu 30 cm gibi.ayar yapın.daha sonra kare olan bi kutu da olabilir. şakülü tutun önce köşelerde tutun.şakül sağa dönme yapacak. 4 taraftada .sonra kenarlarına yani ortalarına tutun bu sefer dönme yapmayacaktır.ileri geri atım yapacaktır. bakın burda definecilere 2 mesaj verdim. 1... kuyu. v.s. 2. oda. nasıl bulunur.en boy.

KYSR

Yeni Üye
usta çok değerli bilgiler veriyorsunuz insanın şakül kullanası geliyor, önce şakül bulmak lazım eskiciden veya antikacıdan, bilgiden yarım kalmayalım devam edecekmisiniz ustam.

kabakburgiba

Operatör
bir başka önemli bilgiyide sizlere vereyim.şaküle altın ayarına baktınız.size yön verdi.gitmeyin ve şunu yapın.bu bi testtir.çok önemli bi testtir.ileri atım apıyor diyelim.hemen olduğunuz yerde duruuz. altında olacaz.elimize sağ elde şakül,sol ele altın lira alın.çok dkkat edin.altın elde yokken atım yapan şakül duracaktır.sabit kalır.altın elde devam ederseniz.tam malın üstüne gelince şakül saat yönünde dönmeye b.aşlar.altında kaç defa dönecekti. 42 defa.eğer o yerde altın yoksa mineral varsa böylece atım yapmaz.mineral olduğunu anlamış oluruz.

kabakburgiba

Operatör
ilk foto altın mineralli taşlar. 2 fotoda bronz mineralli taşlar.makinacıların,çubukçuların,alan taramacıların baş belaları taşlar.harika 2 örnek.arşivime yeni ekleneneler.ilk foto varya o taşlar çokkk kişinin canını yakanlar.işi bilen biri değilse işte ne kadar parada versen olmuyor.mineral ayrımını yapamayan bu ister şahıs olsun,çubuk olsun,alan tarama olsun en pahalı makine olsun.işte sonuç bu.bunu en aza indirmenin yolu yolu ŞAKÜL.benim alan taramamda altına çekim aldı.hemde tam noktalandı.diğerleride aynı yeri noktalamışlar.sinyal değerli.yaaa.ama ben kesin sonucu almadan bırakmadım.haa ücrettte almadım.şakül bana değerli verdi ammmaaa.son noktada dediki kardeşim burda sarı yani altın yok dedi.eeee nediyon sen.ee çekim var. var vardaaaa ammmmaaaa.altın madeni içeren mineral taş var burdaaaa.1 fotodaki taşlar.iş meydana çıktı.ulaaa ben şimdi adamlara ne diyecemmm.b ir sürü masraf,gelmeler gitmeler.dedim sizi kim getirdi buraya.ahmet,Mehmet,hasan.v.s. v.s.ee en son ben.artık bitmişler zavallılar.desem yok burda bi şey beni dövecekler.kiliseninde hemen yukarısında küçük bi yığma.bi araştırma daha.ne çıktı biliyormusunuz.kiliseye giden tünellllllllll.tam ağzının önüne kapağın önüne bu yığmayı yapmışlar.şimdi hepimize biders.