Alan tarama, doğadaki karişimli taşlar. şakül.

kabakburgiba

Operatör
Arkadaşlar daha önce şakül konusunu baya bi incelemiştik.yeni konu olarak açtım.arge bölümünde diğer konulrı inceleyblirsiniz.

kabakburgiba

Operatör
bu taşın olduğu bölge alan tarama vasıtası ile altın verisi alınarak bulunmuştur.hedefe gidildi yapılan incelemede bu taşta ayrıca şakül ile pirinç karışımı ve altın türevi olduğu tesbit edildi.taş çok zor kırılan bi taş.1 m 2 alan içinde çekim alınmıştır.belki çubukla da deneme yapılsa idi çubuklarda çekim alacaktı.

kabakburgiba

Operatör
bu taşta yine alan tarama tarafında bulunan bi taş. özelliği ise,çabuk lırılan bi taş.içi cok temiz.birçok eski camilerde duvarlarda kullanılan taşlara tuğla olarak çok benziyor.toprak karışımı yok.cam madeni taşıma özelliğine sahip.

kabakburgiba

Operatör
bu taşta alan tarama tarafından bulunan bi taş.özelliği ise dış kısmı siyah kaplı iç kısmı ise rengi farklı.siyah kısmıin ce zar kaplı gibi.sanki mağarada ateş yakılırda is kısmının bulaştığı gibi.alan taramada bu kısmı çekiyor.kırdığımızda içi farklı renkli,bu kısma çekim alamıyoruz.çabuk kırılıyor.şakül ile yaptığım araştırmada içinde bronz madeni olduğunu anladım.şakül olmasa bunu anlamam mümkün değil. bu 3 foto hakkında daha detaylı bilgileri ve ayrıntılarını vereceğim.yinede sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

kabakburgiba

Operatör
taşlarımız hepsi bir arada.işte herşey şimdi başlıyor. neyin ne olduğunu ,nasıl ayrımın yapıldığını,işin püf noktalarını,bulduğumuzu,ne yaparsak boşa kürek sallamayacağımızı.tüm bu arge sonuçlarında bir kısmını göreceğiz.yok burdan nasıl olur altın çekimi aldım.alan tarama bana buradan altın çekimi verdi.falan flan.ustalar bunu anlar.ya anlamayanlar.

kabakburgiba

Operatör
şimdi bunlardan veri aldık.şakülümüzün ip boyunu altın ayarında tuttuk.hemen üstteki fotoda hedef kırmızı okların olduğu 1 ve 2 nolu taşlara gider. 3 noya gitmez. 1 nolu taşta ne vardı.cam ve altın çekimi. altında tam üzerine gelirsek bu taş 81 döngü yapıyor. pekiiii altın ölçüsünü bırakırsak.ölçümüzü cam vardıya,ona ayar yaparsak bu sefer tam üzerine galinca 102 döngü yapar. diğer 3 ncü taş ise ne karışımı vardı.pirinç değilmi. ? oda tam üzerinde 25 döngü yapacak. işte bu dönme sayıları bize alttaki madenin ne olduğunu anlamamız için çok önemli bir ip ucu. şimdi aradaki farklar nedir bunu anlamaya çalışalım. hedefe giderken altın ayarında bize atım yapar.ilerledik ve hedefe geldik.tam hedefin üstünde atım durur.az bekleyince dönme başlar. arkadaşlar işin en püf noktası burası.burayı çok dikkatli okumanızı rica ediyorum.gerekirse tekrar tekrar okuyunuz. ha tabiki şakül konusunda bir şeyler öğrenmek isteyenleredir bu. evettt. saf altının gerçek dönme sayısı kaç tı. daha önce yazmıştım. 22 tur döner. hedefe gelmiştik.dönme başladı.başlayalım saymaya.eğer altımızda gerçekten altın varsa bu şakül tam 22 de duracaktır.diyelim ki 22 yi geçti.kaçta durduğuna bakacaz. eğer 22 yi geçerse altımızda saf altın yokturuuurrrrrr..altın karışımı başka bi maden vardır.peki bu nedir.alan tarama ve şakül neden buraya bizi getirdi. ?????nasıl anlayacaz arkadaşlar. altta bir şey var dimi.illaki var.önemli olan ne olduğunu ortaya çıkarmak.altın var diye kaz babam kaz.kaz babam kazzz. 3 m indik 5 m indik bişey yok.yok babam yok.bi sürü taş falan attık dışarıya.dimi..haaa yine şu aletleri bı tutalım dedik.tuttuk .ulaaaaa buseferde hem attığmız yeri çekiyor,hemde kazılan yeri.haaaa işte ozaman ayıkıyoruz....burda altın yokkkkkkkkkmuş.ne gülüyonuz. gülün gülün güln bakalım.başınıza çok geldi bu dimmmiiiii.

kabakburgiba

Operatör
ne olacak şimdi.dışarı attığımız malzemelere sırası ile tüm önemli madenlerin ip boylarını tek tek bakarak ne olduğunu bulacağız.ve kesin sonuca varacağız. 1 numaraya tuttuk,cam madeninde atım verdi.cam ölçüsünde malzemenin üzerine geliyoruz.dönme başlar.cam ve gözyaşı şişesinin gerçek dönme sayısı33 tür.33 e gelirce dönme sayısı şakül duracaktır. diyelimki durmadı mesela 1 numaralı taş. dönme 33 ü geçti.cam ölçüsünde bu taşta 102 dönme yaptı. haaaa buda gerçek cam değil.ne anladık . 33 olsaydı cam dı.geçti cam değil demekkki. altında tuttuk,81 döngü verdi. demekki altın da değil.burada şunu anladık. altımızda altın ve cam karışımı bi maden var. anlayabildikmi acaba.anlarsak burasını hiç kazmayız.anlamazsak gerekli araştırmayı yapmazsak.bileğe kuvvet kaz babam kazzzz. bu yazılanlar diğer 2 ve 3 numaralı taşlar içinde geçerlidir.ama değer sayıları farklıdır.

hades40

Bilgili Üye
kabakburgiba Kendi adıma teşekkür ederim bıkmadan usanmadan detay atlamadan deneyimlerinizi özveriyle paylaşıyorsunuz....SAĞLIKLA kal...

kabakburgiba

Operatör
@kabakburgiba Kendi adıma teşekkür ederim bıkmadan usanmadan detay atlamadan deneyimlerinizi özveriyle paylaşıyorsunuz....SAĞLIKLA kal...
ustam taşekkür ederim.ben bunları hep yaşadım.yazdığım herşeyi bilhassa yaparak deneyerek yazıyorum.yeter ki arkadaşlarımız birşeyler öğrensin,tecrübe edinsin.

kabakburgiba

Operatör
bu taş konusu çok önemli.içinde maden olan taşlar bizlerin belası.çok yanıltırlar.bunun için önce burdan başlas-dım.umarım birşeyler anlamışızdır.daha sonra cam konusunda birşeyler paylaşacağım.burasını biraz tartışalım.daha sonra.

Marsınkılıcı

Yeni Üye
Çok gerekli bir konu açtığınız için teşekkür ederim, Bende bu taşlardan zamanında çok çektim bazı bölgelerde cihazı ayrıma almadan çalışmam neredeyse imkansızdı ve çalışmayı çok etkiliyordu bir yerden sonra bıkkınlık veriyordu, Dedektörler'de pek bir şey yapamayız ama alan taramada bize gayet yardımcı olacak bilgiler tekrardan teşekkürler.

Pscyhe

Engellendi
Sakul kullanan arkadaslar cok faydasi olacak bilgiler..emegine saglik ustam..bide arada cubuk konusuyla ilgilenen varsa bunada konu acip detayli bilgi verebilirlerse guzel olur....saygilar.