Alan tarama yapacak arkadaşlara

mitology

Member
kardeşim ben hiç birzaman altın uyur kelimesi kulanmadım kulanmamda uyur gibi bir tez en büyük yanlıştır

şimdi bazı arkadaşların anlayamadığı SAF ALTIN ,KARIŞIM ALTIN bu ikilemde kalıyorlar,şimdi kardeşim
1 gr saf altın ve içinde yarım gram altın karışık 1 kilo bakır külçe ver diyelim ve bu ikiside arazide
gömülü .
Tepkimesi bunların nedir.? saf altın içinde harici hiç bir elektron barındırmadığından YANİ başka bir madenin veya mineralin elektronları altın madeninin içine giremez ( elektron çarpışması olmaz ) ve bu nedenden
elektron hareketliliğine giden çubuk içinde elektron hareketliliği olmayan altına GİTMEZ
Gelelim bir kilo yarım grm altın barındıran bakır külçesine ( anlaşılamayan konuda bu )bakır ve altının
metalinin birbirine karışması o altının sankii altın madeni olmasından çıkması başka bir madene
dönüşmesi gözü ile bakılması.bu asla doğru değildir o yarım gram bakırın içindeki altın
bakırın manyetik dalğalarını alırr görütürü 50-100 metre ilerideki minerale paslı demire çakar
ve çubuklar o hereketlilği görür.
siz cihazınıza 4900 -5500 değerini verdiniz cihazınızı açtınız arazide bu başladı manyetik dalğa atmaya
ve cihazınızın atığı bu dalğalar içindeki elektronlar size en yakın bir elektron barındırma özeliği olan
kayaya ( minerale ) çarptı sizin alan taramanız direk bu taşa kitlenecekdir.

her zaman diyorum önce çubuk çalışma prensibi nedir bunu ögrenelim sonra
manyetik değerlerden bahsedelim aksi yapılan çalışmaların hepsi ÇÖP tamam kardeşim
saf altın çözüğmlenemdeiği sürece düşük ayar altınlarda yaşanan hayal kırıklığı herzaman yaşanmaya devam edecekdir.altın altındır 1 toz tanesi bir kilo bakır içinde veya saf altın diye bir şey yoktur
ALTIN ,ALTINDIR.SAYGILAR
Sayın hocam birşey sormak istiyorum. Alan taramalarla bulunan boşluğun da altındaki gibi mineralden etkilenip yanılma durumu var mıdır? Yoksa bu mineral etkisi sadece metaller için midir?

kadirkadir

Engellendi
Sayın hocam birşey sormak istiyorum. Alan taramalarla bulunan boşluğun da altındaki gibi mineralden etkilenip yanılma durumu var mıdır? Yoksa bu mineral etkisi sadece metaller için midir?
alan taramaların manyetik dalga prensibine dayalı çalıştığından boşlukdada metalerde olduğu gibi
minerale gitme yüze oranı aynıdır değişmez yani hata oranı vardır

mitology

Member
alan taramaların manyetik dalga prensibine dayalı çalıştığından boşlukdada metalerde olduğu gibi
minerale gitme yüze oranı aynıdır değişmez yani hata oranı vardır
Merak ettiğim bir konuydu. Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim ustam.

Shekiller

Aktif Üye
tüm ustalarıma iyi akşamlar ve bu formu hazırlayan kuran katılan herkese teşekkür ederim bağımlılık gibi oldu bu site hiç işim olmasa bile girip resimlere bakıyorum kimbilir türkiyenin nerelerini geziyorum :) çok çok saolun ve her gün bilgimiz artıyor mesela kayalara artık kaya gözünle bakmıyorum :) sormak istediğim mesela bugün gömülü altını gözlerim kapalı bakır çubuklarla sadece düz yürü dedikleri halde bir noktada çapraz yaptıki elimde altında yoktu ve altınlar oradaymış yerini bilmediğim görmediğim biyer şimdi 1 beyin yönlendiriyorsa gözlerin kapalı görmediğin bir noktada nasıl yönlendirme yapabiliyor 2 acaba gömülü altını aradığını bildiğin için beyin çubuklara ofrekansı yolluyorda o manyetik alana geldiğinde tepki veriyor vs soru çok laki benim anladıgım birşey var bu çubuk olayı herkeste çalışmadığı için demekki vucut frekansları beyinden gelen sinyaller ve ölçüleri kişiden kişiye değişiyor vucüttaki etkileşimler farklılık gösteriyor ve yine üstadlarımın söylediği gibi çubuklar herkeste farklı tepki verebiliyor bu da çubuk vücut ve beyin etkileşimini kanıtlıyor ozaman çubuğa yön veren beyin yer altında suyu boşluğu bulan çubuğun altını ya da diğer metaryelleri bulması ve hepsi için ayrı bir tepki vermesi metallere göre gayet normal geliyor ve çünkü eline altın aldığında altın üstünde tepki veren çubuk sonucunda elinde altın olduğunu biliyor ve ona göre sinyal yolluyor bence çubuk kullanan bir kişinin elektro manyetik alanı yani beyin gücü ile aradığını bulması olası bir sonuç geliyor...KUSURA BAKAMAYIN BELKİ KARIŞIK OLDU AMA ANLATMAK İSTEDİĞİMİ İNŞEALLAH ANLATABİLDİM bi yanlışım var ise aff ola
ki unutulmamalı Rabbim yazmışsa sana o Rızkı çubuklada bulursun ayağın takılırda bulursun Rızkın sadece Allah tan geldiğini bilmek diğer herşeyin vesile oldunuğunu unutmamak yeterlidir
sayılarımla dua edin inşeAllah

Metinnn

Yeni Üye
İyi bir alan taraması olan varmı gürüntüsü veren

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kadirkadir ustam sana birkaç uçuk soru sormak isterim. Cevaplarsa çok ama çok memnun olurum.

1. soru Bana elimdeki Jeosobnar 3D cihazına alan tarama nasıl monte edebilirim küçük bir proje gösterip yardım edebilirmisin ?:confused:
2. soru elimdeki jeosonar 3D cihazının derinlik ve doğruluk payını nasıl artırabilirim yardımcı olabilirmisin ?:confused:
3. soru bu iki sorunun cevabının hazır hali varsa talip olmak istiyorum yardımcı olursan çok memnun olurum. :174:

Amisos

Bilgili Üye
Bilgi için teşekkür ederim abi demene göre alan tarama lar yalan degil mi ? :zuhaha:gülesim geldi ben şimdi bizim hacı abiye la abi bu 30 bin mark lık alaman kaçkını iş yapmıyo desem bana küser birde şöyke bir terim demiştin altını altın uyandırır diye o zaman bizim alaman da iş var demek ki bizim çubuklarda sert altın kaplama var :227:sanırım hacı bu işden sıyıracak .. Sayın abim ne önerirsiniz peki bu madenleri bam bam diye algılıyan sir düzenek nasıl olur ???

kadirkadir

Engellendi
@kadirkadir ustam sana birkaç uçuk soru sormak isterim. Cevaplarsa çok ama çok memnun olurum.

1. soru Bana elimdeki Jeosobnar 3D cihazına alan tarama nasıl monte edebilirim küçük bir proje gösterip yardım edebilirmisin ?:confused:
2. soru elimdeki jeosonar 3D cihazının derinlik ve doğruluk payını nasıl artırabilirim yardımcı olabilirmisin ?:confused:
3. soru bu iki sorunun cevabının hazır hali varsa talip olmak istiyorum yardımcı olursan çok memnun olurum. :174:
1-) elinizdeki 3D cihaza alantaramayı monte etmeniz kesinlikle mümkün değil Nedeni ise alantaramalar doğal manyetik dalğalar ile çalışır ve doğal manyetik dalğanın dijital ortama dökülmesi çağımız teknolojisi ile nile mümkün değil.
2-) 3d cihazlardaki doğrulk payı BOŞLUK üzerine mümkün olabilir fakat madenlerde pek işe yaramaz madenleri görmez
3-) Dijital cihazlarda doğruluk payı %100 olan iki cihaz mevcutdur ve bunlar piyasada satılmaz satışları kesinlikle yasakdır
bunlar 1 elektrik 2 ses dalğası ile çalışır. fiyatlarıda oldukça uçuk rakamlardır küçük çapta nokt kontorlü için kulanılanlar arkeoloklarda yani devlet kurumlarında yüksek potansiyellileri ise altın madeni arayan şirketlerde bulunmakdadır.
piyasada stılan 3d cihazlarla altın madeni bulunmaz anlayacağınız 100 bin tl ye de satılsa fiyatuına aldanmayın
madeni görmezler.

kadirkadir

Engellendi
@kadirkadir ustam sana birkaç uçuk soru sormak isterim. Cevaplarsa çok ama çok memnun olurum.

1-) elinizdeki 3D cihaza alantaramayı monte etmeniz kesinlikle mümkün değil Nedeni ise alantaramalar doğal manyetik dalğalar ile çalışır ve doğal manyetik dalğanın dijital ortama dökülmesi çağımız teknolojisi ile bile mümkün değil.
2-) 3d cihazlardaki doğrulk payı BOŞLUK üzerine mümkün olabilir fakat madenlerde pek işe yaramaz madenleri görmez
3-) Dijital cihazlarda doğruluk payı %100 olan iki cihaz mevcutdur ve bunlar piyasada satılmaz satışları kesinlikle yasakdır
bunlar 1 elektrik 2 ses dalğası ile çalışır. fiyatlarıda oldukça uçuk rakamlardır küçük çapta nokt kontorlü için kulanılanlar arkeoloklarda yani devlet kurumlarında yüksek potansiyellileri ise altın madeni arayan şirketlerde bulunmakdadır.
piyasada stılan 3d cihazlarla altın madeni bulunmaz anlayacağınız 100 bin tl ye de satılsa fiyatuına aldanmayın
madeni görmezler.

Viyuto

Yeni Üye
bak kardeşim altın madeni üç farklı elektron atar bu her atığı dalğalar içerisnde ( + ) ve ( - ) elektronlar barındırır ve beraberinde taşır ve bu dalğalar sırasıyla
1 . dalga 6 ( + ) 6 ( - ) elektron taşır
2. dalga 12 ( + )12 ( - ) elektron taşır
3. dalga 12 ( + )12 ( - ) elktron taşır
bu elektronlar dalga ile beraber taşınır çarptıkları herhangi bir maden veya mineralerin içinde ( bütün maden ve minerallerinde kendi öz manyetik dalğaları vardır ) bu dalğalar çarpışma yapar ve burda L çubuğun çalışma prensiplerinden başlıca elektron çarpışması tepkimsi devreye girer
ve çubuk bu çarpışmaya yönlenir ve kitlenir .sizn sorunuza gelince sizin bulduğunuz elektron değil topu yerleşim yerlerinde testiniz yaptığınızdan dolayı
bina temelerinde bulunan demirlerden dolayı frkans kırılması meydana geliyor yani demir içi yerine elektron çarpışmaları altının içinde meydana geliyor
ve çubuğunuz bu çarpışmaya yöneliyor altını buluyorsunzu bu arazide tam tersidir size bunu anlatmak istiyorum aksine tabiki isterim başarıya ulaşmanızı
tamam kardeşim
Kadir hocam konu ile bir soruda ben sormak istiyorum.Aranacak arazide altına gitmesi için birer metrelik inşaat demirlerini bir çember oluşturacak şekilde toprağa saplasak frekans kırılması sonucu çubuklar altına gidermi peki?