Aliömerin çubuk hakkındaki görüşleri

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Yaptığın testleri kayıt altına alıp çalışmalarını sürdürmeni öneriyorum. Zira bir çok çubuk ustasının farkına varmadığı ince detayları yakaladığını düşünüyorum. Testlerde kullandığınız altının toprakta bekleme süresi ile orantılı olarak etkisini gösterecek. Kullandığınız tabir itibariyle yıllanmış altın kendi hakimiyet sınırlarını belirler. Bu alan bütün yönlerde aynı uzunlukta olur. Fakat sizin kuzeyden veya güneyden kademeli olarak aldığınız noktalar yönlerle alakalı bir durum değil. Bir önceki mesajımda yazdığım gibi toprağın yapısıyla alakalı topraktaki mineral oluşumları buna yol açar çünkü altın yere bırakıldığı andan itibaren kendi etrafında güçlü dalga üreten mineral veya metallere saldıracak ve bunları kendine benzetecektir. Yüzeysel olarak toprağın düz veya temiz olması sizi aldatmasın. Toprağın koynunda nice bilinmezlikler var. Şöyle bir test yaparsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Bir noktaya altını bırakın biraz bekleyin sonra kuzey yönünde altına 20 m uzakta durarak merkeze doğru ilerle ve çubuğun tepki verdiği noktayı veya noktaları işaretle merkeze varana kadar kaç nokta aldıysan artık. Sonra sırayla diğer yönlerden aynı mesafeden durarak bunu sırayla yap. En son her yönde işaretledigin noktaların merkezle olan uzaklıkları gözlemle. Sapma olayı ise kişinin kullandığı çubuk ve tecrübesiyle alakalı bir durum. Dolaysıyla her yönde sapma olacak.
Dediginiz testi yapıp, elde ettigim diğer bulgular ile eslestirip bağ kurmaya çalışacağım. Ne demek istediğinizi anlıyorum..
Teşekkürler..

Nasip34

Bilgili Üye
Kıymetli hocam Aliömer ve@BulursamKader25 sizlerin engin bilgilerini, tavsiyelerini okuyarak ve yönlendirmelerinizle elimiz çubuk tuttu. Deneme yanilmalarla bu konu inşallah kısa sürede çözüme kavuşacağına inananlardanım. Düşünen araştıran öyle çoğaldıki, mutlak sonuçlar gelecektir. Dünyada her nesne enerji yayar. Bunda herkes hem fikirdir; Her enerji yayan nesnenin bir titreşimi ,her titreşimin bir rezonansı (salınımı),matematiği sayısı olmalıdır. Sonra kesin delillerle sağlaması ve sonuç.Sonsuz alemde sınırsız bir mühendislik var ve Yüce rabbim kapıları sonuna kadar açmış cümlemizi bilenlerden eylesin. Çubukla altın konusuna gelince ya yöntemi,yada çubuğun dilini anlayamıyoruz. Enerjimiz var çubuğu tuttuğumuzda bir şeyler anlatıyor,dönüyor salınıyor o noktada eksiklik bizde inşallah bunlarda çözülecek. Çoğu madenin işaretlerini çözdük,fakat mineraller konusunda yetersiziz. Örneğin silis kum camın hammaddesi, evde,arazide altını kilolarcada koysak , bir adet çay bardağı iki, üç mt ileriye koyalım göreceğzki çubuklar bardağa yönelecektir.ve altın işareti vercek,aynı şekilde yeşil kil ve doğal tuz, yoğun tuzlu minarelerde altın işareti verecektir. Bunları açmadan çözmek gerçekten çok zor. Plastik kundak ile aleminyum ,çelik ve gümüş çubuk kullanıyorum. Bir deney yaptım ve halada devam ediyorum altın,gümüş,bronz,Küp kırığı,kemik ,doğal tuz,su,mermer,kömür,gibi mineraller ve metallerin rezonans salınımı,yani tek çubuğu plastik kundaklı bunları arazide ve evde yaptığım testlerde çubuğun kendi etrafinda her metalin ve mineralin dönüş sayısı vardır.ben rakam vermiyorum okuyan arkadaşlar ellerindeki numuneleri deneyip hangi metale kaç tur attığını ortak görüşte birleşirsek bir yol alacağımıza eminim. Bende sağ ve sol çubuklada dönüş rakamlarında şaşma olmuyor.testlerde çubuk etkilenmesin diye nefesimizi ,öksürüğümüzü tutmayalım, vücudumuzdaki enerji çubuğa geçsin' ki dönüş stabil değil enerjik olsun.
1. Sizce mahsuru yoksa bu turların sayılarını karşılarına metalleriyle yazar mısınız? Ben de bazen tekli çubuk kullanıyorum, belki rakamlar tutuyorsa ortak bir bilgi ortaya çıkabilir.
2. Bu turlar bazen oluyor bazen olmuyor (mesela sadece 90° sola kapanıyor tam üzerine gelince, ama 10 cm geçince tur atıyor). Böyle birşey gözlemlediniz mi?
3. a) Tek bir cins metalin, mesela altının değişik cinslerini koyunca ne oluyor. Yani 18, 22,24 ayar altının hepsinde aynı tur sayısını mı veriyor sizde? Veya
b) 3 ayrı yoğunluktaki altınlarda da aynı tur sayısını mı veriyor?
Yani bu turlar, altının yoğunluğunu veya hacmini veriyor olabilir mi?

ragıp

Uzman
Ustam böylesi zor ama aynı zamanda beraberinde çözümü getiren sorular sokuldukça. Beklenilen sonuçlar kaçınılmaz olur. Her nekadar zor bir soru olsada aslında çözümünde anahtarı olduğunu görmek lazım. 1gr. Altın 1m derinde ve 1 m sapa yapıyorsa. Altının kütlesi ve derinliği artıkça sapma aynı oranla artacaktır.
ustam bu cevabınızda samimimisiniz?
benim bilgim, gördüğüm, tecrube ettiğim ise
var olan altın, çevresinde en yüksek frekans atan cisme saldırıyor.
hali hazırda dakikada attıığı frekans sayıları belli olan cisimler mevcut
bir çok kere test edilmiştir.
bunu bizzat bir çok sefer denedim gördüm.
aklım karıştı
hele şu sapma olayını bir daha gözden geçirsek

selametle

Safakk

Bilgili Üye
Slm ustalar bu çubuk olayını anlamıyorum benimde çubuklarım var yurt dışından geldi içi malzemeli ama tam olarak anlamadığım için ne yapmaya çalışıyor çözemiyorum yön veriyor bi noktaya geldiği zaman çarpı yapıp kalıyor çubuklarda nasıl bir karışım var bilmiyorum yaptıran abi rahmetli oldu çubuğun biri ağır biri afif borularda alüminyum ve birse 4lü çubuk var onlarda malzemeli içi onların malzemeai bakır ve sarı emen emen ikiside aynı yerlerde sinyel veriyor ama 4olanda kafım karışıyor bazen çarpı bazende dışarı açma yapıyor bunlarla kazı yapptım ne buldum dağa edeflere ulaşamadım ama malzemeli çubukların şaşırma olasılığı nesir acaba..

Son düzenleme:

Ibrhm

Aktif Üye
Nasip34 merhabalar .1)
Bir mahsuru yok kardeşim, öncelikle çubuklar kendi büktüğüm çubuklar , çubukların da bir şakül gibi bir salınımı olduğunu ,bunu ortak görüşte sabitleyebiliriz eminim. Bu testleri ikili, üçlü guruplar halinde yaparsak vesvese ve handikaptan kurtuluruz. Kesin sonuçları tasdikleriz. Ölçmek tek çubukla oluyor sağ ve sol çubuğunda aynı sonucu vermesi gerekir . Ayriyeten tek çubukla tespit ayrı konu. Rakamlar tutuyorsa değil tutması gerekir'ki tezimizin doğruluğu kanıtlansin.
2) Test hareket halinde değil,numune önümüzde çubuğu üzerine kaldırıp başparmağımizı bırakıyoruz,yumruğumuz numunenin tam üzerinde veya 2,3cm gerisinde sakince fakat kundağı iyi kavrıyoruz çubuğun her turunu sayıyoruz.
3.a) Altında 18ve14 ayar denedim sonuç aynı 24 ayar denemedim ayrıntıları karışıklık olmasın diye es geçiyorum daha sonra mutabık olunduğunda garantileyiciolur insallah.
b) Bu turlar hepsinde aynı kanısındayım,bu turlar madenin,mineralin yoğunluğunu ve hacmine değilde tespit ettiğimiz noktanin bir nevi madenin,mineralin sağlamasını veriyor ve matematiği,fiziğı,kimyayıda ilgili arkadaşlar çözer inşallah. Bu test tek çubukla rezonans,dönüş ölçümü,birde çift çubukla salınımı var ikiside aynı sonucu vermeli ..
Bir kaç tane söyleyeyim'ki basitçe sonuçlandırın inşallah.
1)Gümüş 12 tur.
2)Bakır 18 tur.
3)Krom 14 tur.
4)Demir 24 tur
5)silis 27 tur
Bazı mineral ve madenlerin sayıları aynıdır mesela.
6)Kurşun 24 tur.

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
ustam bu cevabınızda samimimisiniz?
benim bilgim, gördüğüm, tecrube ettiğim ise
var olan altın, çevresinde en yüksek frekans atan cisme saldırıyor.
hali hazırda dakikada attıığı frekans sayıları belli olan cisimler mevcut
bir çok kere test edilmiştir.
bunu bizzat bir çok sefer denedim gördüm.
aklım karıştı
hele şu sapma olayını bir daha gözden geçirsek

selametle
Altın çevresindeki en güçlü frekans yayan cisme saldırır doğru Ama ne kadar bir mesafede bu saldırıyı yapıyor öncelikle bunu bilmek gerekiyor. Ben yorumumda örnekleme yaptım 1m derindeki 1 gr. altın 1m sapma yapıyor dedim. Daha anlaşılması için şöyle izah edeyim bir noktada gömülü olan altının derinliği ve kütlesi altının hakimiyet sınırlarını belirler. Bu sınırlar içerisinde güçlü frekans yayan herhangi bir cisim varsa altın bu cisme saldırarak kendine benzetir. Yani hakim olduğu sınırın dışındaki cisimlere saldırmaz. Sapma dediğimiz olay aslında bu durumdan kaynaklı

Trakyalı81

Altın çevresindeki en güçlü frekans yayan cisme saldırır doğru Ama ne kadar bir mesafede bu saldırıyı yapıyor öncelikle bunu bilmek gerekiyor. Ben yorumumda örnekleme yaptım 1m derindeki 1 gr. altın 1m sapma yapıyor dedim. Daha anlaşılması için şöyle izah edeyim bir noktada gömülü olan altının derinliği ve kütlesi altının hakimiyet sınırlarını belirler. Bu sınırlar içerisinde güçlü frekans yayan herhangi bir cisim varsa altın bu cisme saldırarak kendine benzetir. Yani hakim olduğu sınırın dışındaki cisimlere saldırmaz. Sapma dediğimiz olay aslında bu durumdan kaynaklı
Ustam ,
Sapma dediğimiz olayın (sahte sinyal), en güçlü olana saldırdığı için her yöne olabilir tezine katılamıyorum. Etrafını bastırır, etraftakilerini kendine benzetir, hareketsiz alan yaratır, bunların hepsine tamam. Ama sapmayı belirli bir yone ve kendine özgü mesafe sistematiği ile olduğu yönde birden çok bulgum var.

Benim size başka bir sorum var.
Toprakta hareketsiz alan oluşturan başka bir maden,mineral ya da metal var mı? Hiç denk geldiniz mi ? Aynı zamanda aynı şekilde sapma da yaptırabilen?

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Ustam ,
Sapma dediğimiz olayın (sahte sinyal), en güçlü olana saldırdığı için her yöne olabilir tezine katılamıyorum. Etrafını bastırır, etraftakilerini kendine benzetir, hareketsiz alan yaratır, bunların hepsine tamam. Ama sapmayı belirli bir yone ve kendine özgü mesafe sistematiği ile olduğu yönde birden çok bulgum var.

Benim size başka bir sorum var.
Toprakta hareketsiz alan oluşturan başka bir maden,mineral ya da metal var mı? Hiç denk geldiniz mi ? Aynı zamanda aynı şekilde sapma da yaptırabilen?
Tezime katılmıyor olabilirsiniz saygı duyarım. Zaten en mantıklısı edindiğiniz tecrübelerle yolunuza devam etmenizdir. Hareketsiz alanı iyi tanımlamak gerekir. Hareketsiz alan nedir hareketsiz alanı oluşturan etkenler şartlar nedir. Şöyle düşünün uzakta bir kanyon var ve bir çığlık sesi geliyor siz sesin geldiği yöne doğru gidiyorsunuz. Kanyonun içine kadar ilerliyorsunuz fakat bir noktadan sonra ses kanyon duvarlarına çarpıp yankı yaptığı için sesin geldiği noktayı bulamıyorsunuz sadece geldiğiniz noktada durup etrafınıza bakınıyorsunuz. !!!!
Toprakta hareketsiz alan oluşturan bir-çok mineral var. Altının davranışını sergilemezseler bile az çok bir sapma yaparlar.

Trakyalı81

Tezime katılmıyor olabilirsiniz saygı duyarım. Zaten en mantıklısı edindiğiniz tecrübelerle yolunuza devam etmenizdir. Hareketsiz alanı iyi tanımlamak gerekir. Hareketsiz alan nedir hareketsiz alanı oluşturan etkenler şartlar nedir. Şöyle düşünün uzakta bir kanyon var ve bir çığlık sesi geliyor siz sesin geldiği yöne doğru gidiyorsunuz. Kanyonun içine kadar ilerliyorsunuz fakat bir noktadan sonra ses kanyon duvarlarına çarpıp yankı yaptığı için sesin geldiği noktayı bulamıyorsunuz sadece geldiğiniz noktada durup etrafınıza bakınıyorsunuz. !!!!
Toprakta hareketsiz alan oluşturan bir-çok mineral var. Altının davranışını sergilemezseler bile az çok bir sapma yaparlar.
Ustam hareketsiz alan benim için;
Bölge sınırlarını belirli ve sistemli bir yapı ile keskin hatları ile belirleyen, hakimiyet alanı içerisinde hiçbir manyetik alanın oluşmasına izin vermeyen , yani sıfır momentuma sahip, marşın basmadigi , akünün dolmadigi ölü bir alandir.
Hareketsiz alanı oluşturan etkenler ve şartlar;
Etki ettiği alanı sıfır momentuma çevirebilme kabiliyeti alan nesnenin , hakimiyet sınırlarındaki tüm hareketliliği bastırıp nötralize etmesi ve son olarakta aynı yüke,aynı hıza ama ters döngüye sahip olan elektronların birbiriyle çarpışarak, hareketlilik ve döngünün sona erdirilmesi ve sonlanmasiyla bu alan oluşur.
Nasıl yankının anlam kazanabilmesi için minimum 17 m kurali varsa , ölü alanin da durtulmesinin,elektronlara tekrar kuvvet verdirilerek hızlarının arttırılmasının yolu vardır.
Dürtüyü sağlamadan 1. Ağızdan çıkan sesi bulabilmek yine mümkün olsa da ayaklar çok çeker. Ancak dürtü ile alınan izdüşümü çok daha hızlı ve güvenilir olduğu gibi , sağlama yapılabilir yolları da acıktır diye nacizane düşüncelerimi belirtmek isterim..

GERMO

Engellendi
BulursamKader25 ustam, benim bildiğim kendi bölgemizde ondan fazla altın madeni var, Maden eti bakır işletmesini biliyorsunuz, arkadaşlar o insanlar teknolojiden mahrum bir şekilde kesip biçmeyi bulup Öğütme becerdikleri halde, biz bu teknoloji cahili çok bilmiş islam coğrafyası ne halde düşündünüzmü, hep konuşuyoruz başka bir icraat yok, bu insanların gizlediği madenleri neden bulamıyoruz, o insanlar ağaç dalı telle çubukla uyguladığı yöntemleri neden bulamıyoruz, demekki bizlerin aklı boş işlerde çalışıyor, hani markete girdiğinde bize ait yerli üretim ne var, bir ara seviniyorduk, çok şükür bize ait bulgur pilavı ve ayranimiz var milli, nah bize ait, GDO lu bulgur ve hormonlu süte alıştı bile vücutlar, benim anladigim bu güzel ülkemin insanlarindan bir halt olmaz, bu ülkemin ve insanlarının üzerinde o kadar ah beddua ve lanet varki, kim hergün tövbe ve Estağfurullah diyor rabbimize, ülkemizde klavye delikanlilari bollugunda, klavye müslümanları eksik olurmu, Ya Rabbi sen akıl fikir ver bu ummete ve inananlara.
Allah cc razı olsun @Aliömer ustamdan ve katılımcılardan.

Bır soruda ben sormak istiyorum:
Şu an altın çıkaran şirketler var ülkemizde ve dünyada.
Bu şirketler altını nasıl buluyorlar..?
Cihaz, çubuk, uydu, sondaj vs. Veya hepsi.
Bu konuda bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.
Oralarda çalışan arkadaşı, tanıdığı olan varsa sorup öğrense çok iyi olur.

( Elbette bu altın, işlenmemiş altındır.
Henüz ısıyla tanışmamıştır.
Darphane görmemiştir.
İçinde bakır vs. yoktur, saftır. )