Araca Takılan Yer Altı Görüntüleme

Bir Kul

Member
ne sallamış beee 3.5 km vay anasınııı içimden farklı diyom da buraya yazamıyorum

aracta alan tarama yaparsın belli mesafeye kadar 20 metre diyelim

3de olayı ayrıyeten makinamı buda araca montalımı ? 60 metre olan

buna benzer araclar yapılıyor araba altına rezistiviter kazıkları dört tane icerden konturol edebiliyon sinyal gönderip bilgisayarda görüyon

gelek arac göndermeye bu kemil işi ballandırmak için ve fiyat yükseltmek için yurt dışına gidecek demiştir tabi öyle bir şey olmaz atölyeye cekip kendileri yapacaktır
Söylediklerine inanmadım zaten. Ama yakın civarda bu tarz makineye sahip olan var. Onun detaylarını bilmiyorum. Onun sistemi görüp sizi bilgilendireceğim.

Bir Kul

Member
okadar cihaz konusu işlendi tartışıldı.bu cihaz buradakileri aşar.ama zenginleri aşmaz.peki sizce böyle bişey olsa bu işte amatörce uğraşanlara tek tek yapacak yer bile kalmaz.böyle bir cihaz olsa çubuğu bırak işaret aramaya bile gerek yok okadar alanda ne olduğunu görür ve alırlar Saygılar
Böyle bir cihaz olduğu gerçek hatta dahası da var ama bu adamlar doğru mu söylüyorlar orası meçhul.

Bir Kul

Member
Rezistivitenin arabada çalışması imkansız.
Rezistivitenin çalışma prensibi temelde toprağa akım verip daha sonra gerilimi yani potansiyel farkı ölçmektir.
Olmaz da hadi oldu diyelim arabanın altında toprağa değmeyen kazıklar nasıl akım verir,
Ayrıca 3.5 km değil 35 metrekare alanı bile taramaz rezistivite sadece kazıkların direk altındaki anomalileri gösterir.
Keşke daha inandırıcı Bi şeyler uydursalardı
Benzer sistem günümüzde var ama bu adamlar ç*kal gibi geldi. Hadi hayırlısı. Güvenmedim zaten muhabbeti kestim eywallah dedim.

Bir Kul

Member
İlk mesajı editleyemiyorum.

Modlardan yardım rica ediyorum.

Şunu da ilk mesaja ekleyiverin size zahmet

+++
Codex ustamdan alıntı
Buna benzer sistemi Turkiye de tek bir aracta gormustum. Fiyati tuzlu, montaji uretici firma yapmis.

https://youtu.be/rZq5FMwl8D
+++

bir de son mesajlarımı birleştirirseniz güzel olabilir konu.

Moneyman

Bilgili Üye
Araca monte ettiniz iyi güzel araba her yere çıkacak mı? Bazı yerler var yürüyerek bile zor gidersiniz..ayrıca bu gpr bu sistemini drone’a monte ediyorlar git istediğin bölgeyi incele..

Bir Kul

Member
Araca monte ettiniz iyi güzel araba her yere çıkacak mı? Bazı yerler var yürüyerek bile zor gidersiniz..ayrıca bu gpr bu sistemini drone’a monte ediyorlar git istediğin bölgeyi incele..
Drone işini de biliyorum. Araştırmadım ama pek.

Arazi aracına da uygulanabilir bu sistem. Zaten sistem olsa hele bi, ondan sonra aracın gidebildiği yerler zaten yeter de artar ustam.

Sağol kıymetli yorumun için.

Moneyman

Bilgili Üye
Drone işini de biliyorum. Araştırmadım ama pek.

Arazi aracına da uygulanabilir bu sistem. Zaten sistem olsa hele bi, ondan sonra aracın gidebildiği yerler zaten yeter de artar ustam.

Sağol kıymetli yorumun için.
210 bin doların varsa araca gerek yok ben sana istediğin güvenliği sağlarım:) hemde 25 bin dolara istersen tümülüs aç beni hiç alakadar etmez:)

bu tip işe gizem katıp para talep eden bir dünya cihaz satan var..aman diyeyim alayı paranın peşinde..hangi defineci 210 bin dolar verip aracına sistem monte ettirir? İki elin parmaklarını geçmez bunu yapanlar onlarında maddi durumu çok çok iyidir

Bir Kul

Member
210 bin doların varsa araca gerek yok ben sana istediğin güvenliği sağlarım:) hemde 25 bin dolara istersen tümülüs aç beni hiç alakadar etmez:)

bu tip işe gizem katıp para talep eden bir dünya cihaz satan var..aman diyeyim alayı paranın peşinde..hangi defineci 210 bin dolar verip aracına sistem monte ettirir? İki elin parmaklarını geçmez bunu yapanlar onlarında maddi durumu çok çok iyidir
Sitleri dolaşıp tespit sonrası gecekondu tutup bi gecede işi bitirenleri gördüm ustam. Bu yüzden ekmeğini yiyen çok. Kimse ufaktan bi yer açmadan kendi servetinden veripte almaz zaten.

Bakalım diyorum sadece bakalım.

tncysmn

Aktif Üye
Araclara monte edilip kullanılan sistem yer radarı yeni gpr sistemlerdir bu yeni birşey değil

Bir Kul

Member
Araclara monte edilip kullanılan sistem yer radarı yeni gpr sistemlerdir bu yeni birşey değil
Evet gpr biliniyor fakat aractan cihaz vs. indirmeden çalışması önemli.

Onun dışında GSSI var çok hoşuma gidiyor ancak dediğim gibi göstere göstere olmaz, çim biçme gibi.

Saolun değerli yorumlarınız için.