Arkadaşlar kuzu ne anlama geliyor

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bu kuzu değildir . İlk dönemlere ait pagan kesimli kaya fügürüdür. bunlar sfenks gibi düşünün yarı insan yarı hayvan motifli olan iconlar. Burada ki mevzu baş yılan ve türevleri benzeri olup gövde kasa ve bir yük hayvanı gövdesidir.Birleştirme yani .Buna tek bir hayvan olarak bakamazsınız. Bunun kuzeydoğusunda yakının örneğin 15 metre civarında başın aksi istikametin mahzen oda olabilir.Bu odalarda değerli genelde çıkmaz. Bazen yiyeyecek mahzeni ve mezar çok yakındır.

ahmet.63

Aktif Üye
Bu kuzu değildir . İlk dönemlere ait pagan kesimli kaya fügürüdür. bunlar sfenks gibi düşünün yarı insan yarı hayvan motifli olan iconlar. Burada ki mevzu baş yılan ve türevleri benzeri olup gövde kasa ve bir yük hayvanı gövdesidir.Birleştirme yani .Buna tek bir hayvan olarak bakamazsınız. Bunun kuzeydoğusunda yakının örneğin 15 metre civarında başın aksi istikametin mahzen oda olabilir.Bu odalarda değerli genelde çıkmaz. Bazen yiyeyecek mahzeni ve mezar çok yakındır.
İlkez böyle birşeyler duyuyorum çok değişik şimdi yaninada kabartması var onu şimdi fotoğrafını yukleyecem buraya

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bu işaretin aslı zaten koç geyik veya ren geyiği başıdır ki. Koçları ölçü ve yönler için kodlamış olasa bile.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@ahmet.63 usta burda tespit yapmalısın, malzeme var mı? nerde, işçilik vardır hele prda bir üçgen görüyorum üçgen nedir? üçgene yoğunlaşsanız daha güzel yorumlar alırdınız, üçgenin kenar uzunlukları ne kaddar? bu taşta cep olabilir iyi araştır bakalım

Karabulut

Operatör
İşaret olan yeri tebeşirle cizseniz daha belirgin olurdu

edirne22

Editör
Kuzu, havarileri simgeler.
ama ben kuzu veya el ürünü başka bişey göremedim...