azimli hobidaşlar..

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@vakko ustam lıdırı açıklarında karaadalar pırasalar lngilz adaları taş adası.olmazsa karaburun yeni liman kömür burnu açıkları sınır şamandıra yanları kiloluk mercana.güzel kerterezi olan arkadaşlar var.zeytinelinde sinanrite lahosa tüplü 40 ve50 ye nokta yapalım. ister kıyı taraması .önceden zeytineli çok güzeldii sörfün 3km güeny doğusu. şimdi istimlak edilen sörfün arkasında kalır birkaç nokta vardı şimdi yasak devriye atıyorlar.biliyorsun babaların orada evleri var. ıldırıya kaçarız teknesi olan oltacılara çalışan akraba ve arkadaşlarım var ama benden geçti.60 ı geçtim.ayrıca şeker beni mahvediyor .siz dalın.takımlarınız varmı.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
@vakko ustam lıdırı açıklarında karaadalar pırasalar lngilz adaları taş adası.olmazsa karaburun yeni liman kömür burnu açıkları sınır şamandıra yanları kiloluk mercana.güzel kerterezi olan arkadaşlar var.zeytinelinde sinanrite lahosa tüplü 40 ve50 ye nokta yapalım. ister kıyı taraması .önceden zeytineli çok güzeldii sörfün 3km güeny doğusu. şimdi istimlak edilen sörfün arkasında kalır birkaç nokta vardı şimdi yasak devriye atıyorlar.biliyorsun babaların orada evleri var. ıldırıya kaçarız teknesi olan oltacılara çalışan akraba ve arkadaşlarım var ama benden geçti.60 ı geçtim.ayrıca şeker beni mahvediyor .siz dalın.takımlarınız varmı.
Selamlar abi takımda var teknede var yunan bir arkadaşım var her sene gelir arge yaparız.Batık hastası arkadaş.Limanları biliyorsun yazdığın yerlerde geleni gideni açıklarda batanı çok olmuş.Nadir balıklar çıkıyor. Azmak kleopatra delikli koy karaburun ıldır o taraflarda saklı çok güzel liman kalıntıları var araştırıp bulmak lazım.Bu sene projemiz buydu ama malum virüs rotar yaptırıcak.

KULT

Aktif Üye
Ekiplerin yaptığı istihbari çalışmalar neticesinde Harput bölgesinde sit alanı içinde pancarlı mevkisinde kaçak kazı yapıldığı bilgisine ulaşıldı.

Belirlenen bölgedeki definecilere şok baskın düzenlendi.

Koruma altında bulunan sit alanında yerin 35 metre altında tünelde kaçak kazı yapan şüpheliler N.Y., R.Y. ve B.Y. kazı malzemeleriyle birlikte suçüstü yakalandı.

Gözaltına alınan şüpheliler ifadeleri alınmak üzere jandarmaya götürüldü.

Öte yandan bölgede 24 saat aralıksız süren çalışmalarda define avcılarına yönelik jandarma ekipleri tarafından uygulama yapıldığı bildirildi.

galeri
galeri
galeri
35 metremi. Böyle bi ekibim olsun, bu ülkede ne kral mezarı bırakırım, nede eşkiya gömüsü...

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
@KULT @timur964 ustalarim

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Gene bi antinkuntin dernek duyar kasmış Bi siz eksikținiz tam oldu bi bitmediniz A...............

Gerga Antik Kenti'nde define kazılarına tepki

Gerga Antik Kenti'nde define kazılarına tepki

Abone Olgoogle-news
EKOSİTEMİ Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, Aydın'ın Çine ilçesinde bulunan tarihi Gerga Antik Kenti’nin, diğer tarihi yerler gibi define avcıları tarafından kazılmaya devam edildiğini söyledi.

Gerga Antik Kentinde define kazılarına tepki

Aydın ve çevresinde yaptığı doğa çalışmaları ile bilinen EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü, 19 Mayıs'ta, Gerga Antik Kenti'nde incelemelerde bulundu. Tarihin izleriyle buluşan Sürücü, kentte birçok yerde olduğu gibi defineciler tarafından kazılan çukurlar buldu. Dikkat çekmek için antik kenti fotoğraflayarak, sosyal medya hesabından paylaşan Sürücü, "Gerga Antik Kenti doğa harikası bir yer. Ancak bir tabelası bile yok. Antik kentleri zaman zaman gezerek incelemelerde bulunuyorum. Gittiğim her yerde de defineciler tarafından kazılan çukurlarla karşılaşıyorum. Biz tarihe sahip çıkalım derken, birileri talan ediyor. Gerga, kimine göre antik bir yerleşim, kimine göre kutsal alan olarak hala tartışmaları devam eden etkileyici coğrafyasında, yöre taşlarından büyük bir ustalıkla inşa edilmiş muhteşem eserler bulunmaktadır. Ancak birçok antik yerleşimlerde olduğu gibi, Gerga’da yıllardır define avcılarının hedefinde olmuş, birçok tahribatlar geçirmiş ve halen kaçak kazıcıların en çok uğradığı alanlardan biri haline gelmiştir" dedi.