Bilgilendirme___

Turko

Uzman
Valla bende buldun diye seviniyor dum keyfim kaçtı şimdi.

GERMO

Engellendi
Turko ustam yani diyorsun bir sandık şeklinde Kurşunlu pirinçli bir kutuda taşı, güzel fikir, eski kaçakçıların işine döndü bizimki desene, eski kaçakçılar sınırdan birşey getirirken yanlarında karabiber taşırlarmis, erkek olan devriye köpeği yaklassin, Memleketim insanında çare bitmez, yeterki bi kırtik düşünsün dakkalik care hazırdır, eyvallah ustam.
X ray ve radyasyon tabanlı frekans atım ları ile ölçüm yapan yahut okuma yapan cihazların yaydığı zararlı ışınlar dan teknik personeli korumak için teknik sartnamesi ne uygun bayindirlik pozunda mevcut mahalin izolesini panel duvarlar içine en az 2 mm kurşun ve 2 mm pirinç levhalar ile kaplardik hastane yaparken yani bu tarz cihazların anti maddesi kurşun ve pirinç tir.

sef_er

Operatör
Turko,
Valla bende buldun diye seviniyor dum keyfim kaçtı şimdi.
kahkaha hocam o kadar isbitirici olsam çoktan voleyi vurmustum. Bende az ve iz Turku ustama yanasirim diyordum, sana bir iki resim atacam bana fikir verirsen sevinirim

malibu_18

Bilgili Üye
öyle bir alette öyle bir sistemde icat edilmedi hayal mahsulü işler... heryeri özelleştirmiş ve öyle cihazı olan devlet senin bulduğun malla uğraşır mı ne yiyip içiyorsunuz siz ?

hadi fizik kimya biyoloji tıp bilim ilim hak getire , peki saatte 90 km hızla giden bir araç dakikada 1500 metre saniyede 25 metre mesafe kat ederken , radar cihazları bile hızı 7-8 saniyelik periyotlarda katedilen mesafenin ortalaması üzerinden görüntünün devamlılığını esas alıp hesap ederken , nasıl bir cihaz hayali kurabiliyorsunuz ki 2,5 milisaniyede hem altını hemde arabayı seçip kolluk kuvvetlerine haber verebilsin ?

Edirne'de 4 sene yaşadım , Trakya'nın birçok bölgesinde bulundum , çok yakın akraba ve arkadaşlarımda aktif olarak kolluk kuvvetlerinde görev yapıyor Edirne Uzunköprü Kırklareli Babaeski Kapıkule Süloğlu vs... oralarda radara girmezseniz ve alkollü araç kullanırken taşkınlık yapıp şikayet edilmezseniz kolay kolay kimse sizi çevirip sormaz ne yapıyorsun nereye gidiyorsun ne taşıyorsun diye .

köylerdeki kazılarda gerek kazı alanını gerek bulunan malı komşuların husumetlilerin abinin kardeşin babanın oğlunun ihbarını anlatmak uyarmak istiyorsanız böyle hayal ürünü icatlara gerek yok , beşeri konuları hayalle harmanlayıp ortaya karışık yapınca komik oluyor sadece .

Kamhi Leonard

PiSaGoR
öyle bir alette öyle bir sistemde icat edilmedi hayal mahsulü işler... heryeri özelleştirmiş ve öyle cihazı olan devlet senin bulduğun malla uğraşır mı ne yiyip içiyorsunuz siz ?

hadi fizik kimya biyoloji tıp bilim ilim hak getire , peki saatte 90 km hızla giden bir araç dakikada 1500 metre saniyede 25 metre mesafe kat ederken , radar cihazları bile hızı 7-8 saniyelik periyotlarda katedilen mesafenin ortalaması üzerinden görüntünün devamlılığını esas alıp hesap ederken , nasıl bir cihaz hayali kurabiliyorsunuz ki 2,5 milisaniyede hem altını hemde arabayı seçip kolluk kuvvetlerine haber verebilsin ?

Edirne'de 4 sene yaşadım , Trakya'nın birçok bölgesinde bulundum , çok yakın akraba ve arkadaşlarımda aktif olarak kolluk kuvvetlerinde görev yapıyor Edirne Uzunköprü Kırklareli Babaeski Kapıkule Süloğlu vs... oralarda radara girmezseniz ve alkollü araç kullanırken taşkınlık yapıp şikayet edilmezseniz kolay kolay kimse sizi çevirip sormaz ne yapıyorsun nereye gidiyorsun ne taşıyorsun diye .

köylerdeki kazılarda gerek kazı alanını gerek bulunan malı komşuların husumetlilerin abinin kardeşin babanın oğlunun ihbarını anlatmak uyarmak istiyorsanız böyle hayal ürünü icatlara gerek yok , beşeri konuları hayalle harmanlayıp ortaya karışık yapınca komik oluyor sadece .
Ooo kimler burdaymis al sana bir hayal ürünü:)

Elindeki kıçı kırık dedektorle
3 metre 5 metreyi gösteriyor diyenler
Uydudan suferle bilmem nelerle
Ben bu konulara hakim deyilim
Isimlerinide söyleyemiyorum bağışlayın
Odanın şeklini semalini çıkarıyorsunuz
Deyerliyi tespit ediyor ve buna inanıyorsunuz

Ama iş arazide çıkarttığı malzemeyi arabaya ayıp eve dönerken yolda bir anda önüne kolluk çıkıp çevirme yapıyor buna inanmıyorsunuz
Peki tamam mustang malibu_18 herneyse sen bildiğini yap bende bildigimi :)

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Kamhi Leonard merhaba,
Güzel bir bilgi , güzel bir tiyo ve yerinde bir uyarı lakin ,
Bu belli aralıklarla mevcut olan algılayıcıları ilk defa duyuyorum , bu konu hakkında kafama takılan .Tabi bilmediğim için bu şekilde düşünüyor olabilirim .Karayolda seyir eden bir araç farzedelim ortalama 90 km hızla gidiyor veya daha düşük 60-70 , kişi bunu elinde poşeti sallayarak gideceğini düşünmüyorum .Bu hızlarda seyireden aracın içindeki madeni ; altın madeni olarak ayırabilen ve anında bu madenin miktarını hesap edip uyarı-ikaz verebilen bir sistem hakkında detaylı bilgiye sahipsen paylaşmanı rica ediyorum .
Kazama detayla ilgili bir bilgi sahibi deyilim
Lakin bahsettiğim sisteme takılan paket olanlara sahidim
Ben bu mevzuyu 1.5 sene önce çanakkalede yaptığımız bir çalışmada bize güvenlik kordonu sağlayan jandarma komutanindan bire bir duydum ...
Ha bunun faydasını bulan olurmu zararı olurmu derseniz tedbir de taktirde sizin
Herkes bir şekilde eleştirmiş sıkıntı yok ;)
Lakin umarım size denk gelir böyle bir yer
Ve bu konu aklıniza gelir ne olur olmaz biz önlemimizi alalım dersiniz ve faydalanırsınız
O bana yeter kimin ne dediği umurumda deyil
Hiç kimseyi ti ye almıyorum
Görüpte faydalanan bir tek kişi olsun o bana kafi ben istemem hiç kimse emek verdiği bir işte vezir olacağı yerde rezil olsun hele heleki hobidaslarimi hiç hepsine saygı ve sevgiler ...

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Kazama detayla ilgili bir bilgi sahibi deyilim
Lakin bahsettiğim sisteme takılan paket olanlara sahidim
Ben bu mevzuyu 1.5 sene önce çanakkalede yaptığımız bir çalışmada bize güvenlik kordonu sağlayan jandarma komutanindan bire bir duydum ...
Ha bunun faydasını bulan olurmu zararı olurmu derseniz tedbir de taktirde sizin
Herkes bir şekilde eleştirmiş sıkıntı yok ;)
Lakin umarım size denk gelir böyle bir yer
Ve bu konu aklıniza gelir ne olur olmaz biz önlemimizi alalım dersiniz ve faydalanırsınız
O bana yeter kimin ne dediği umurumda deyil
Hiç kimseyi ti ye almıyorum
Görüpte faydalanan bir tek kişi olsun o bana kafi ben istemem hiç kimse emek verdiği bir işte vezir olacağı yerde rezil olsun hele heleki hobidaslarimi hiç hepsine saygı ve sevgiler ...
Yazının başında seni takdir ederek girdim , bilmediğimi ancak akla gelebilecek çelişki veya soru işaretlerini dile getirdim.
Bilmemek değil , öğrenmemek sıkıntı oldugu için hemde gerçekten merak ettim daha önce ne duydum nede şahit oldum bu yüzden di yazdıklarım , yazdıklarımı okuyorum amacı dışında ufak çaplı eleştirye kaçabilir ama tamamen soru ve bilgi amaçlı .
Senin '' ti ye almıyorum '' değilde en azından bir gülücük ile cevaplamanı umuyorum , eleştiri iyidir sıkıntı gelmez :)
Eleştiri nedir ; bir insanı , bir konuyu , bir yapıtı doğru ve yanlış yönlerini bulup göstermek gereğiyle inceleme sanatıdır :) .

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Kuyumculuk yapan yakın tanıdigim var. Ayrıca kuyumculara mal satan ve kilolarca altın ile sürekli seyahat halinde olan kişiler var. Kuyumcular da çoğu zaman kg üstünde mallar ile nakil yapıyorlar.
Duyumunuzun kaynağı yüksek oranda tartışılır.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Yazının başında seni takdir ederek girdim , bilmediğimi ancak akla gelebilecek çelişki veya soru işaretlerini dile getirdim.
Bilmemek değil , öğrenmemek sıkıntı oldugu için hemde gerçekten merak ettim daha önce ne duydum nede şahit oldum bu yüzden di yazdıklarım , yazdıklarımı okuyorum amacı dışında ufak çaplı eleştirye kaçabilir ama tamamen soru ve bilgi amaçlı .
Senin '' ti ye almıyorum '' değilde en azından bir gülücük ile cevaplamanı umuyorum , eleştiri iyidir sıkıntı gelmez :)
Eleştiri nedir ; bir insanı , bir konuyu , bir yapıtı doğru ve yanlış yönlerini bulup göstermek gereğiyle inceleme sanatıdır :) .
Senin msjini alıntı yaptım
Ve o sözcüğü kullandım
Senin üzerine alinmayacagin şekilde yazdım
Kızım sana söyledim gelinim sen anla
O msj bir gönderme senin tarafından yanlış anlasildiysam affola
Kısmetse bir çay sohbetimiz olacak :)
Çorumdaki deyerli kardeşlerimle de seni tanistiracam nasipse orda bana bunu ben unutursam hatırlat;)

Metalicvoice

Operatör
4x4 arazi aracına dedektör sistemi yerleştirip aracın girebildiği toprak köy yollarında yan yamaçların yola yakın yerlerinde araç içinden arama yapabilen tesisat duydunuz mu ustalar?

Ben de bunu duydum gerçeklik payı nedir? Bunu yapanda eskiden büyük define çıkarıp şimdi inşaat şirketi olan birisi aynı zamanda... nasıl bir tesisat olabilir?

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Kamhi Leonard tabii ki tedbir iyidir, zaten ben hep derim yok da inşallah bulursak eline aldığında iş başlar ve pimi çekilmiş bomba gibidir o, başına nerde nasıl bişe geleceği belli olmaz, onun için kılı kırk yarmalı ve hata yapmadan sonuca ulaşmalı, uyarın için teşekkürler abiciğim, Allah razı olsun, bu arada Miraç kandiliniz kutlu olsun