Bir altin sikkede benden

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Garette Ace nin hangi modelinden bahsediyorsunuz bendeki Ace 400i en fazla 10 cm görüyor, arazideki başarısını göremedim veya geçtiğim yerler süpürülmüş
Merhaba

Ace 150 350 bu iki modeli denedim birçok zeminde.Arazide kendiniz test amaçlı boş zamanlarınızda çalışma yapmanızı tavsiye ederim.1 altın gömün altına aldığınız ses tonu farklı gümüş bronz ve teneke için alacağınız ses tonu farklı olacaktır..Altın bulduğu zaman cihaz bangır bangır bağırmaz mesela ☺ Öncelikle bunlara yoğunlaşın deneme yapın bol bol..Cihazın size verdiği tepkileri analiz edin.Daha sonra operasyona çıkın ☺

Altın sikke bulmak kolay değildir @Demirdağınkurdu şans varsa denk gelicek.Sıklıkla bulunacak sikkeler bronz ve gümüş sikkelerdir..

Arama yaptığınız bölgede çok önemlidir.Her alanda sikke olucak diye bir kaide yoktur.Mesela bana sormuş olsanız size tavsiyem yerleşim yerlerine yakın yerlerde arama yapın.Bölge hakkında bilgi sahibi olun ilk başta..Her işte olduğu gibi bu iştede ilk başta arge çok önemli..​

Merhaba

Ace 150 350 bu iki modeli denedim birçok zeminde.Arazide kendiniz test amaçlı boş zamanlarınızda çalışma yapmanızı tavsiye ederim.1 altın gömün altına aldığınız ses tonu farklı gümüş bronz ve teneke için alacağınız ses tonu farklı olacaktır..Altın bulduğu zaman cihaz bangır bangır bağırmaz mesela ☺ Öncelikle bunlara yoğunlaşın deneme yapın bol bol..Cihazın size verdiği tepkileri analiz edin.Daha sonra operasyona çıkın ☺

Altın sikke bulmak kolay değildir @Demirdağınkurdu şans varsa denk gelicek.Sıklıkla bulunacak sikkeler bronz ve gümüş sikkelerdir..

Arama yaptığınız bölgede çok önemlidir.Her alanda sikke olucak diye bir kaide yoktur.Mesela bana sormuş olsanız size tavsiyem yerleşim yerlerine yakın yerlerde arama yapın.Bölge hakkında bilgi sahibi olun ilk başta..Her işte olduğu gibi bu iştede ilk başta arge çok önemli..​
İki senede toplasan dedektörle 8 saat çalışmışlığım yok, şakül ve çubuk.. Nokta atışı yaptım yapacam derken, tövbe kapısına durdum şuan, dedektöre devam..? Bakalım defineyle benim aramdaki izdivaç kapısı ne zaman açılır kavuşuruz, plajdaki sarılardan kaçıyorum.. Toprak altındaki sarılara talibim... İnsanın düğüne gidermişcesine temiz ve şık giyinip öyle yani neredeyse elimde çiçeklerle aramaya başlıyacam

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
İki senede toplasan dedektörle 8 saat çalışmışlığım yok, şakül ve çubuk.. Nokta atışı yaptım yapacam derken, tövbe kapısına durdum şuan, dedektöre devam..? Bakalım defineyle benim aramdaki izdivaç kapısı ne zaman açılır kavuşuruz, plajdaki sarılardan kaçıyorum.. Toprak altındaki sarılara talibim... İnsanın düğüne gidermişcesine temiz ve şık giyinip öyle yani neredeyse elimde çiçeklerle aramaya başlıyacam
plajdaki sarılardan kaçma ??

gülbahçeli

Editör
Nasip.. Ekranda müsait zamanda, sensıt, discr, Mode, kaçta duracak işaretliyebilirmisin birçok insan faydalansın

Ekli dosyayı görüntüle 269031
sensiviti 7 ye çıkar yadeyilse çekim az olur bu cihaz altın gümüş bronz hepsini mükemmel çeker hiç atlamaz bazı minarelli yerlerde bütün cihazların çekimi düşer arama yaptığın yeri bilmelisin toprak cinsi nedir ona göre aramalısın

sensiviti 7 ye çıkar yadeyilse çekim az olur bu cihaz altın gümüş bronz hepsini mükemmel çeker hiç atlamaz bazı minarelli yerlerde bütün cihazların çekimi düşer arama yaptığın yeri bilmelisin toprak cinsi nedir ona göre aramalısın
Toprak cinsi hepsi mineral kayaç toprak yapısı
Bendeki 6 da duruyor, 7 de parazit yapıyor toprak yapısından

Son düzenleme:

gülbahçeli

Editör
Yaz Kardasim insallah.
Benim bir tezim var:
Dedektorun ekraninda altin diyorsa,
O altin degildir.
Ayirimsiz metal isareti verdigi yerde altin cikma ihtimali vardir..

Bu tezimin yanlis oldugunu soyleyen birisi cikarsa cok sevinecegim.

Yani; ben dedektorun ekraninda altin yazisini veya degerini gordum. 20-30-40 cm.kazdim ve altin cikti diyecek birisi bana lazim. :)
ustam cihazda altın gümüş diye bir şey yok sadece değerli veya değersiz der altın gümüş bronz bakır kurşun ve bazı meteryalleri değerli diye ayırt ediyoruz gündüz neysede gece karanlıkta ekrana bakıp ne diyor diye ışık yakamayız onun için sesten ne olduğunu anlamanız lazım kulağınız hassas olursa neye öttüğünü az çok anlarsınız değersiz dediği yerden değerli çıkmaz cihazlar altın gümüş diye ayırt etmez sadece değerli veya değersiz der ben hertürlüsünü buldum birde toprak heryerde aynı olmaz çekim deyişir aranan yerin özelliklerini az çok bilmek lazım yadeyilse çekmiyor diye şikayetlenen olur uzun süre bu işi yapanlar cihazla adeta bütünleşir cihazın ne dediğini anlar yerine göre 20 yerine göre30 yerine görede 50 cm den çeker oda toprağn ne olduğuna havanın sıcak veya soğuk oldığuna göre deyişir daha çok şeyler var buda zamanla tercübe ediniliyor ;) ?

gülbahçeli

Editör
Toprak cinsi hepsi mineral kayaç toprak yapısı
Bendeki 6 da duruyor, 7 de parazit yapıyor toprak yapısından
minarelli yerde sensiviti düşürün hem balans yapmaz hemde daha iyi çeker tabi normal topraktaki gibi çekmez çekim az olur birde pili kontrol edin ikiye düştüğü zaman balans daha çok artar onun için pili deyiştirin