Bir altin sikkede benden

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Ustam rutin bi sekilde yavas yavas yururken basligi hizli degil yavas yavas sallamak lazim ki kucuk paralari yani denarileri kacirmamak lazim cihaz sinyal aldimi ilk tepkiyi dit eder sonra durup sinyal aldigin noktaya bi kac defa ustunden basligi sallarsin makina sesle ayirt eder zaten demir sinyali degilse acarsin yoksa devam edersin
Dediklerinizde hemfikirim.
Sadece altını bulma anınızı hatirlamanizi rica ediyorum.(hatırlamıyorsanız lütfen hatırlamıyorum emin değilim derseniz memnun olurum. Ya da o ama tam şahit olamamista olabilirsiniz)
Küçük adımlarla yürürken ve başlığı yavaş yavaş sallarken "ama kesintisiz küçük adımlarla " yürürken "tin" diye ses alınıp, sonradan mı yogunlasildi sinyale ?
Yoksa o esnada her ne sebepten ötürü, dedektörü kullanan kişi duruyordu ve o 1 m2 lik alanda rastgele başlık gezdiriyordu?
Cevap benim için çok önemli.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
@Ngdl51 ustam,
Benim için kritik bir soru sormak istiyorum size.
Elinizde dedektör. Vlf olduğu için belli yükseklikten saga sola sallaya sallaya gidiyorsunuz.

Adımlarınız küçük küçük oluyordur muhtemelen.
Ve hiç duraksamadan. (Özel arama şeklimiz varsa lütfen belirtin)

Kritik soru şu;
Bulduğunuz altınları düşünürseniz, küçük adımlarla sürekli devamlı yürürken, başlık ilk seferde "tın" diye buldu bu altını? Yoksa o esnada duruyordunuz. Bir yer vardi Ve durdugunuz yerden orayı aramak için, başlığı sürekli orada gezdirip duruyordunuz ?
@Trakyalı81 altında o dediğiniz tın sesi çok hafif geliyor ilk başta tekrar başlığı gezdirdiğiniz zaman eğer altın bir obje üzerindeyseniz ses aldığınız yer üzerinde tın sesini tekrar alacaksanız bu seferki tın sesi yankılı gelecektir.Sanki böyle derinden gelen bir tın sesi gibi.Kulaklık ile bir kaç farklı şehirde denedim hepsinde aynı ses tonu ile karşılaştım.Kesinlikle çok yüksek bir ses tonu ile uyarı vermiyor ve ekrandaki değerli veya değersiz. sayısal oranina kesinlikle aldanmayın.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
@Trakyalı81 altında o dediğiniz tın sesi çok hafif geliyor ilk başta tekrar başlığı gezdirdiğiniz zaman eğer altın bir obje üzerindeyseniz ses aldığınız yer üzerinde tın sesini tekrar alacaksanız bu seferki tın sesi yankılı gelecektir.Sanki böyle derinden gelen bir tın sesi gibi.Kulaklık ile bir kaç farklı şehirde denedim hepsinde aynı ses tonu ile karşılaştım.
Ustam sizinle de hemfikirim.
Benim yakalamak istediğim ve kendi içimde bir tezim var. O teze istinaden bir cevap alabilirmiyimin peşindeyim.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
ustam cihazda altın gümüş diye bir şey yok sadece değerli veya değersiz der altın gümüş bronz bakır kurşun ve bazı meteryalleri değerli diye ayırt ediyoruz gündüz neysede gece karanlıkta ekrana bakıp ne diyor diye ışık yakamayız onun için sesten ne olduğunu anlamanız lazım kulağınız hassas olursa neye öttüğünü az çok anlarsınız değersiz dediği yerden değerli çıkmaz cihazlar altın gümüş diye ayırt etmez sadece değerli veya değersiz der ben hertürlüsünü buldum birde toprak heryerde aynı olmaz çekim deyişir aranan yerin özelliklerini az çok bilmek lazım yadeyilse çekmiyor diye şikayetlenen olur uzun süre bu işi yapanlar cihazla adeta bütünleşir cihazın ne dediğini anlar yerine göre 20 yerine göre30 yerine görede 50 cm den çeker oda toprağn ne olduğuna havanın sıcak veya soğuk oldığuna göre deyişir daha çok şeyler var buda zamanla tercübe ediniliyor ;) ?
Bence de dedektor de ayirimsiz kullanmak lazim ozellikle tektekde.
Ben bu bilginin pesindeyim:
Ekranda altin gorup de altin bulan oldu mu dedektorle..?
Daha denk gelmedim.
Bunda niye israr ediyorum..?
Bu soru cubuk kullanimi ile de cok alakali. Zira dedektor direk altin dese, eline yalin halde L cubuk alip gezen birisinin de altin isareti aldigi yerde altin olmasi gerekirdi.
Cubukcunun altin isareti aldigi yerde altinin olmadigini iddia ediyorum.
O alanda altin olabilir amma isaret alinan yerde degil.
Bizim kullanmaya ve gelistirmeye calistigimiz sistem ile dedektorlerin tespit mantigi birbirine ters.
Ya biz yanlis yoldayiz
Yada dedektorlerin mantiginda sorunlar var demektir.
Bu soruyu israrla sormamin sebebi bu.
(Aramizda kalsin, biz dogru yoldayiz diye gonlumden gecmekte :) )

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
size bir şey söylüyüm yanlış anlaşılma olmasında reklam olarak algılanmasın daha ekonomik ve aynı kalite pil var onu alın derim bu pil bimin kendi ürettirip sattığı pildir sadece orda bulabilirsiniz renk sarıyla sitah karışımı sadece o pili satıyor orası denemenizi tafsiye ederim bizim burda herkez onu kullanıyor
BİM de hissen olsa ne isin olur tektek de kardasim. Rahat ol :))

Ngdl51

Editör
Dediklerinizde hemfikirim.
Sadece altını bulma anınızı hatirlamanizi rica ediyorum.(hatırlamıyorsanız lütfen hatırlamıyorum emin değilim derseniz memnun olurum. Ya da o ama tam şahit olamamista olabilirsiniz)
Küçük adımlarla yürürken ve başlığı yavaş yavaş sallarken "ama kesintisiz küçük adımlarla " yürürken "tin" diye ses alınıp, sonradan mı yogunlasildi sinyale ?
Yoksa o esnada her ne sebepten ötürü, dedektörü kullanan kişi duruyordu ve o 1 m2 lik alanda rastgele başlık gezdiriyordu?
Cevap benim için çok önemli.
Ustam normal tek tekte para vs vs ararken sinyal alip acar gibiydi tek farki sesi farkli tondaydi digerlerinden

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Bence de dedektor de ayirimsiz kullanmak lazim ozellikle tektekde.
Ben bu bilginin pesindeyim:
Ekranda altin gorup de altin bulan oldu mu dedektorle..?
Daha denk gelmedim.
Bunda niye israr ediyorum..?
Bu soru cubuk kullanimi ile de cok alakali. Zira dedektor direk altin dese, eline yalin halde L cubuk alip gezen birisinin de altin isareti aldigi yerde altin olmasi gerekirdi.
Cubukcunun altin isareti aldigi yerde altinin olmadigini iddia ediyorum.
O alanda altin olabilir amma isaret alinan yerde degil.
Bizim kullanmaya ve gelistirmeye calistigimiz sistem ile dedektorlerin tespit mantigi birbirine ters.
Ya biz yanlis yoldayiz
Yada dedektorlerin mantiginda sorunlar var demektir.
Bu soruyu israrla sormamin sebebi bu.
(Aramizda kalsin, biz dogru yoldayiz diye gonlumden gecmekte :) )
Abim selamlar dedektör olayında kesinlikle inanmıyorum ekrandaki değerli veya değersiz sayısal rakamlara tüm dedektörler için geçerlidir yorumum.

sayısal olarakta deneme yaptım örnek altında sayısal 50 60 70 arası değer veriyorsa tenekeye 80 90 95 değerli oranı veriyor saçmalık yani.Bu cihazlar hakkındaki şahsi düşüncem kesinlikle sese dayalı kullanım..Ekranda altın buldun diye gösteren bir cihaz yok abi..Cihazı alıp direk arazi yapmadan önce bol bol deneme yapın arkadaşlar ekrana odaklanmayın cihazın sesine odaklanın altında verdiği ses tonuna gümüş ve bronzda verdiği ses tonuna gözleriniz değil kulaklarınızla dedektör kullanın.