Bir altin sikkede benden

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Biraz daha acik sorarsan ustam cevaplamak isterim merak ettigin tam olarak ne onu anlamadim
3 defa altın bulunmasına şahit olmuşsunuz. Siz ya da bir başkası bulmuş önemli değil.
Nasıl bir ses vermiş o da önemli değil.

Altın dedektöre ilk sesi verdiği an ;
* Dedektörü kullanan kişi, kesintisiz küçük adımlarla yürüyor-ilerliyor ve başlığı sallayarak arama yapar haldemiydi?
* Yoksa, o esnada tesadüf eseri, dedektörü kullanan kişi duraksamış ve durmuş haldeyken başlığı sallarken mi altin dedektore yakalandi ?

Tam hatırlamıyorsanız lütfen tam emin değilim diye belirtiniz.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Abim selamlar dedektör olayında kesinlikle inanmıyorum ekrandaki değerli veya değersiz sayısal rakamlara tüm dedektörler için geçerlidir yorumum.

sayısal olarakta deneme yaptım örnek altında sayısal 50 60 70 arası değer veriyorsa tenekeye 80 90 95 değerli oranı veriyor saçmalık yani.Bu cihazlar hakkındaki şahsi düşüncem kesinlikle sese dayalı kullanım..Ekranda altın buldun diye gösteren bir cihaz yok abi..Cihazı alıp direk arazi yapmadan önce bol bol deneme yapın arkadaşlar ekrana odaklanmayın cihazın sesine odaklanın altında verdiği ses tonuna gümüş ve bronzda verdiği ses tonuna gözleriniz değil kulaklarınızla dedektör kullanın.
Sesi guzel olan
Muzik kulagi iyi olan
Sesleri iyi ayirir ozaman.
Arazide bazan karsilasiyoruz tektekci arkadaslarla.
Bundan sonra karsilastigimda Mihriban turkusunu soylemesini rica edecegim. İyi soyleyemeyene sen bu isi yapma, sesleri alamazsin diyeyim. Muhabbeti boyle koyulastirayim insallah :)

Ses isini bilmiyorum.
Deneme, tecrube her iste kiymetlidir.
Tektek yapanlar bu tecrubelerden istifade etmelidirler.

Ngdl51

Editör
3 defa altın bulunmasına şahit olmuşsunuz. Siz ya da bir başkası bulmuş önemli değil.
Nasıl bir ses vermiş o da önemli değil.

Altın dedektöre ilk sesi verdiği an ;
* Dedektörü kullanan kişi, kesintisiz küçük adımlarla yürüyor-ilerliyor ve başlığı sallayarak arama yapar haldemiydi?
* Yoksa, o esnada tesadüf eseri, dedektörü kullanan kişi duraksamış ve durmuş haldeyken başlığı sallarken mi altin dedektore yakalandi ?

Tam hatırlamıyorsanız lütfen tam emin değilim diye belirtiniz.
Normal basligi sallayip arama yaparak yururken ben o sekilde yakaladim gorseldeki parayi ustam

Ngdl51

Editör
Sesi guzel olan
Muzik kulagi iyi olan
Sesleri iyi ayirir ozaman.
Arazide bazan karsilasiyoruz tektekci arkadaslarla.
Bundan sonra karsilastigimda Mihriban turkusunu soylemesini rica edecegim. İyi soyleyemeyene sen bu isi yapma, sesleri alamazsin diyeyim. Muhabbeti boyle koyulastirayim insallah :)

Ses isini bilmiyorum.
Deneme, tecrube her iste kiymetlidir.
Tektek yapanlar bu tecrubelerden istifade etmelidirler.
Tek tek isinde is kulakta bitiyor iyi bir dinleyici olmak lazim ustam

gülbahçeli

Editör
Bence de dedektor de ayirimsiz kullanmak lazim ozellikle tektekde.
Ben bu bilginin pesindeyim:
Ekranda altin gorup de altin bulan oldu mu dedektorle..?
Daha denk gelmedim.
Bunda niye israr ediyorum..?
Bu soru cubuk kullanimi ile de cok alakali. Zira dedektor direk altin dese, eline yalin halde L cubuk alip gezen birisinin de altin isareti aldigi yerde altin olmasi gerekirdi.
Cubukcunun altin isareti aldigi yerde altinin olmadigini iddia ediyorum.
O alanda altin olabilir amma isaret alinan yerde degil.
Bizim kullanmaya ve gelistirmeye calistigimiz sistem ile dedektorlerin tespit mantigi birbirine ters.
Ya biz yanlis yoldayiz
Yada dedektorlerin mantiginda sorunlar var demektir.
Bu soruyu israrla sormamin sebebi bu.
(Aramizda kalsin, biz dogru yoldayiz diye gonlumden gecmekte :) )
ustam şimdiki makinelerde istesende istemesende ayrım yapıyor benim ilk kullandığım makine aklıma getirdin benim rahmetli bir arkadaşım vardı o istanbuldan makine parçaları aldı kendi makineni kendin yap usulü taplanın sadece sargısıyla elektronık devresi vardı su borularındn kollar yaptık kutunun içine devreyi filan derken el yapımı bir dedektör oldu güzelde çalışıyor fakat herşeye ötüyordu ayrımı yoktu senin istediğin gibi yani en fazla birgün dayanabildim kazmaktan bir hoş oldum kıracaktım kendimin olmayınca kıramadım birdaha onu elime almadım istersen öylebir şeyi kendin yapabilirsin şuan onlardan satılıyormu bilmem birde hiçbir cihaz altın veya şu metal demez ben görmedim sadece değerli veya değersiz der kazarsın bahtına ne çıkarsa birde derinlik diyorlar derinlik arttıkça deyerli deyersiz ayrımı ortadan kalkıyor herşeye aynı ötüyor bizim cihazlar ortalama 1500 2000 tl civar 10 15 bin tl verip daha derinden para bulacam deyip birsürü para veriyorlar sorada teneke çıkarıp elleri boş dönerken bizim ucuz cihazlar birsürü para veya objeyle dönüyor şunu bilir şunu söylerim nasip deyilse birmilyonluk cihazda olsa boştur nasibi olan küpüyle buluyor bu iş nasip işidir cubuk bence boşluk ve su bulmaya yarar tek tekçiler birer birer toplar çubukçular toplu bulmak ister aradaki fark bu bence en zevkli iş tek tek bence temiz hava saatlerce yürüyüş yani spor birde kara caydanlik hiçbirşeye deyişmem:D;)