Bir anektot

Beneditte

Member
Gecen sene yaza kadar bi ilgim yoktu definecilige. Köyden arkadaşlar arastiriyormus. O işareti bulun hesaba parayı geçelim 600 bin dolar. Büyükler var işin içinde vs gibi. Çok şükür fakir bi bölgedeyiz, köylüler yalak taşı bulurlar arada onlarida kendileri kullanır. Bir anektod bizim köyde yaşanmış :
Köye 3-4 kişilik bir grup gelir derler ki burada eski yerleşim alanı var mı? Köylülerden birisi akrabasıni tavsiye eder. Akrabası da seve seve kabul eder. Yanına bi arkadasini da alır (2 kisi köylülerden) tarlaya giderler alan taramasi yaparlar anladığım kadarıyla. Bu grubun içinde bir de yabancı vardır, turkce konuşamayan.
Alan tarama sırasında otusmeler başlar ve bu gavur taşı yalar himmm he hu burada diye kazdirir. 1.5 metre de küp bulurlar içinde kirmizi gözlü altından heykel ufacık delikten görülür.Yalniz söyle bi durum var kazılan yerde diz kapakta ot büyümüş halde bulurlar. Oldukça inandırıcı aslında, tabi gizlilik de var.
Sonrasinda eve gelirler küpü bizimkilere verirler biz müşteri bulmaya gidiyoruz para verin 10000 lira koparırlar. Telefon gorusmesi sırasında grup arasında kavga çıkar ben az aldım sen çok aldın, benim araba şunu yaktı vs gibi. Bizimkiler olayı anlar. İşler daha güzelleşir sonradan ?. Grup yine arar müşteriyi bulduk 12000 lira lazım. Bizimkiler de verelim der koye çağırırlar adamlar gelmek istemez zorla ikna edip getirirler 2 Türk bi gavur koye gelince 4-5 kişi bizimkiler adamları esir alır, ahırda bağlayıp dovmeye başlar. Gavura birkaç çekince gavur Türkçeyi söker elhamdülillah, uzerlerindeki paraları alırlar bir tane tabanca çıkar onu da alırlar. Adamları 2 gün boyunca aç susuz döverler. Adamin birine yumruk atarken adam kafayı çevirince olduğu gibi duvara yumruk gelir bizimkinin parmaklar kırılır. Sonra kalan parayı almak için birini salarlar, ne adam geriye döner ne de para geri gelir. Bizimkiler de şikayet edilirler diye o kalan ikiliyi parasız pulsuz üstü başı kan içinde bırakı verirler.
Vel hasıl kelam kimse kimseye günahını vermez, dolandırıcılik bir meslek gibi mesela nasıl tib doktorlugu bir meslek dolandırıcılik da oyle farklı farklı ihtisas alanlari var ?
İyi okumalar.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu benim en sevdigim taktik...

The Thing

C*
Süper Moderatör
İyi yine mutlu son olmuş.
Ben dedim donlarına kadar soyulacaklar şimdi.
Tezgaha bak.

Emre41

Member
Benim Babam bu işareti bul o işareti kır sana şu para şu işarete beni götür sana şu kadar para olayı ile çok dolandırıldı ben çok normal karşılıyorum bu olayları o yüzden arazide gezerken işaretten çok tokmakla geziyorum kayalıklarda :)

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Kaç kişiyi direkten çevirdik mevlam bilir.
Farklı metotlarıda var mesala görüntülü cihazı olan tanıdığın varmı gibi ? kanala böyle giriş yapanlarda var...

The Thing

C*
Süper Moderatör
Benim Babam bu işareti bul o işareti kır sana şu para şu işarete beni götür sana şu kadar para olayı ile çok dolandırıldı ben çok normal karşılıyorum bu olayları o yüzden arazide gezerken işaretten çok tokmakla geziyorum kayalıklarda :)
Öyleside var maalesef çok işaret kırdırıldı zamanında.