bir küp sarikiz

Ahmet1081

Yeni Üye
Ne kadarda ağız sulandıran bir başlık değil mi :) evet ustalar konuyu kısa olarak anlatıcam ve sizden yardım rica edicem. Bizim bir tarladan paralar felan çıkıyor sarıda cıkmış tek tük ve o tarlada 1 küp sari olduğu söyleniyor dedektörlerin pek derini algılamadigini bildiğim ve sözde varlığından bahsedilen küpün derinliğini bilmedigimden çubuk ile sansimi denemek istedim. Altın veya küp metaryeline giden hangi çubuğu hangi madenden yapmalıyım (bakır, pirinç vs.) Ve telefondan giriyorum yapımı hakkında link atmanızı rica ediyorum

Smokin

Moderatör
Moderatör
Çubukla sarıları bulabileceğine pek ihtimal vermiyorum. Direktörle ararsan şansın yükselir .
Tarla da bir küp olduğunu bilgisi nerden geldi ?
Bunu söyleyen neden bur küpe tenezzül etmiyor da sana bilgi veriyor ?
Sarıları kim nasıl bulmuş?

KULT

Aktif Üye
Altını tespit edemezsiniz ama küpteki minerallere odaklanırsanız şansınız yükselir. Çubuk seçimi konusunda @ bulursamkader25 ustam sizi yönlendirir.

Ahmet1081

Yeni Üye
Söylentiler var hocam. Dedemler ağaç sökerken altında 1 adet sarilira bulmuşlar zamanında. Bende çocukken oynarken para bulmuştum aynı yerde. Sarı çubukla bulunmaz ama küp te mi bulunmaz acaba ?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
40-50 cm.derunlikte tek paraya sinyal verebilen bir dedektorle tarayin tarlayi, ayirimsiz modda. Ottugu her yerde islem yapin, cikan demir de olabilir altinda. Gerisi bahtinizla alakali.

Cubukla altini bulabilmeniz icin uzun zaman ister.

BulursamKader25

Söylentiler var hocam. Dedemler ağaç sökerken altında 1 adet sarilira bulmuşlar zamanında. Bende çocukken oynarken para bulmuştum aynı yerde. Sarı çubukla bulunmaz ama küp te mi bulunmaz acaba ?
Kup ile sari yanyana ise mesele daha zor hale gelir. Bu nedenle dedektor bu mesafede daha iyi sonuclar verir.

Ahmet1081

Yeni Üye
J
40-50 cm.derunlikte tek paraya sinyal verebilen bir dedektorle tarayin tarlayi, ayirimsiz modda. Ottugu her yerde islem yapin, cikan demir de olabilir altinda. Gerisi bahtinizla alakali.

Cubukla altini bulabilmeniz icin uzun zaman ister.
Kandirilmamak adina dedektör için bir marka ve hangi tur çubuk kullanmam adına bir tüyo rica ediyorum ustam

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Merhaba.
Öncelikle sansiniz bol, bahtınız açık olsun.

Sarı olan yerde başka birinin borusu ötmez. Küpün içindeyse küpü bulurum /Hayır.
Bakır kazan içindeyse bakırı bulurum/ Hayır.
Sarı olan yerde diğer her türlü metal/mineral/çanak çömlek v.b. her madde "susmak zorundadır".
Zira susturan vardır.
Biri, sert ve catik kaşlı büyükbaba, diğerleri hepsi süt oğlanıdır.

Çubukla sarı elbette bulunuyor ama sizin şu an ki durumunuzla basarabileceginiz bir sey değil.

Dedektörü olan birine ulaşmaya çalışıp alanı aratırsanız sizin icin daha makbul olur.
Rast gelsin..

BulursamKader25

J

Kandirilmamak adina dedektör için bir marka ve hangi tur çubuk kullanmam adına bir tüyo rica ediyorum ustam
Dedektor isinde marka vermem icin muhtelif dedektor tecrubem olmasi lazim. Bu tecrube bende yok.
Tecrubesi olanlar suze yazarlar konunuzu gorunce.

Altin, diger metallerden çok farkli ozelliklere sahip oldugu icin, elinize 2 adet cubuk alip tarlayi dilastiginizda bulabileceginiz bir metal degil malesef. Hangi cins cubuk olursa olsun altin isaretini verir. Lakin isaret aldiginiz yerde altin yoktur. Ya baska bir metal cikar yada mineral cikar.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Çubuk ile sarıkız bulunmaz diyenlere bir gün duyuru yapasım geliyor :)

Merak duyupta , merakini gidermek isteyen biri X bir yere 1 gr - 1 gr + sarıkızı istedigi derinlige gömsün (ister 50 cm ister 5 m ) ve 15 gün geçtikten sonra (15. Günün sonunda alana tam hakimiyet kurar ve gücünün zirvesine çıkar) ben size çubuğun bulup bulmadığı konusunda tam iknâ sahibi yapayım.

Tabi meraklı olan herkesi de davet edelim. Gelmek isteyenler, "bulunmaz" diyenler olsun. Her icabet eden de cebine bir bilezik alsin gelsin.
Sonuç ta çubuk ile sarikiz bulunuyorsa toplanan tüm bilezikleri bozdurup mehmetcik vakfına bağış yapalım o gün :)
Çubuğa ve cubukculara itimat gostermeyenlerde fikirlerini bir daha gözden geçirsin. Ve bu bilinmezlik sonlansin.

Çubukla her sey bulunur hem de milimetrik noktalamayla. Lakin o seviyeye ulaşabilmek için çok çok çalışmak gerekiyor..

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Çubuk ile sarıkız bulunmaz diyenlere bir gün duyuru yapasım geliyor :)

Merak duyupta , merakini gidermek isteyen biri X bir yere 1 gr - 1 gr + sarıkızı istedigi derinlige gömsün (ister 50 cm ister 5 m ) ve 15 gün geçtikten sonra (15. Günün sonunda alana tam hakimiyet kurar ve gücünün zirvesine çıkar) ben size çubuğun bulup bulmadığı konusunda tam iknâ sahibi yapayım.

Tabi meraklı olan herkesi de davet edelim. Gelmek isteyenler, "bulunmaz" diyenler olsun. Her icabet eden de cebine bir bilezik alsin gelsin.
Sonuç ta çubuk ile sarikiz bulunuyorsa toplanan tüm bilezikleri bozdurup mehmetcik vakfına bağış yapalım o gün :)
Çubuğa ve cubukculara itimat gostermeyenlerde fikirlerini bir daha gözden geçirsin. Ve bu bilinmezlik sonlansin.

Çubukla her sey bulunur hem de milimetrik noktalamayla. Lakin o seviyeye ulaşabilmek için çok çok çalışmak gerekiyor..
seni seviyom daa buyuk iddiaa ortaya atmissin.gel etme eyleme bana guven bu yazini sil.
bak gene diyom sevilip sayiliyosun.amma sıkıntıya girme...

@ibrhm

Bilgili Üye
seni seviyom daa buyuk iddiaa ortaya atmissin.gel etme eyleme bana guven bu yazini sil.
Sayın ustam , Çubuk basit görünür .
Kullanmak için iki üniversite bitirecek zaman harcayıp ve bilgi donanımında olmak gerek.