Boş işten daha fazlası

Defineci yasaları tamamıyla değiştirilmeli mi?

• evet

Kullanılan: 13 92.9%
  • hayır

Kullanılan: 1 7.1%

• Kullanılan toplam oy
    14
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Umutsar

Yeni Üye
Selamınaleyküm ustalarım öncesinde define işinin tamamıyla boş olduğunu uğraşanların da aynı şekilde boş olduğu her yerde vurgulanıyordu. Sizin gibi değerli ustaların fikirlerini görüşlerini görünce bu tanımın tamamıyla yanlış olduğunu anladım.Sizlerin derdinin define elde etmekten çok ülkemizin kaybetmemesidir. Benim anlamadığım gelişmemiş 3. dünya ülkelerinde bilene bu sistem oturmuşken Türkiye gibi gelişmiş ülkede neden halen oturmadığını anlamıyorum. Bu kadar turistik pazar imkanı varken gereksiz bir yatırım mı?Neden yatırım yapmıyoruz?Ne yapmalıyız?
Herkese teşekkür ediyorum bu tür platformlar her zaman desteklenmeli artırılmalıdır.

Turko

Uzman
Biri girip Süleyman şah türbesini kazıp kemikleri kenara atıp yokta var sayalım altınları alıp gitse nasıl tepki verirsin buda böyle birşey Kutsal Roma imparatorluğu kolay değil elini kolunu sallaya sallaya serbest hadi çıkarın devlet kazansın mevzusu 3. Dünya savaşı için güzel bahane olur. Papa nin işine gelir. Ayasofya'nın mevzusunu bile çözemiyoruz .

akıltopağı

Operatör
Her toplumun. atalarının, soyunun,eşyalarını toplaması doğaldır. Benim topraklaklarımda bulunanların günümüz şartlarında değerini verir alır. Hepsi bu..siyasi kaygılarla vatandaşa eziyet edilmesin. Açılan çukurlar kapatılıp yerine ağaç dikmekle bu olay kapanır. Şahsi fikrim bu.. Ganimet Müslümana helaldir..

Umutsar

Yeni Üye
Toplamaktan yana bir sıkıntımız yok zaten en eski insanlardan günümüze toplayıcılık yaygın ve legaldir.Milletimizin kazanması asıl mesele neden milletimiz kazanabilecekken bu işlere tutkun insanlar yurt dışındaki sergilere müzelere gitsin?

Apollon01

Moderatör
Moderatör
kanunlar maalesef sıkıntı 1. derece sit alanına kanunen kazma falan vurulamaz ama gider adam üzerine otel yapar, villa yapar, hes yapar, 1080 m2 tek parça mozaik tabanda, aslında gezilip görülmesi gerekli bir yer

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Hala İstanbul da mezbelelik gibi olan camileri gordum gecen hafta tv.programunda.

20 sene once Canakkale Sehitligine ve savasin cereyan ettigi yerleri gezmistim.
Savasta kullanilan 4-5 metre uzunlugundaki topun altinda kumes gormustum.

Koylerde goruyorum,
Tas evlerin kesme taslari saray ve kilise binalarindan sokulme.

Konyanin Doganhisar ilcesindeki belediye parkinda Medusa Kafasi olan Lahiti havuz yapmislar. Hemi de baba lahitlerdenmis.

Kirsehir Aksaray arasi kizilirmak uzerindeki Kesikkoprunun ayaklarini gunduz gozu ile patlattilar. Ailecek piknik yapiyorduk 1 km.yakininda. isin enteresan tarafi hemen yakininda karakol olmasina ragmen. Allahtan beceremislerde kopru yikilmadi. Orada asker olsaydim bana denk gelseydi uçan kuşu vururdum o anda.

Ne biter
Ne de duzelir bu isler.
Biz gormeyiz de torunlar gorur mu bilmem.

1965 de Almanya bizim koye gelmis 6 ay kalmislar daglarimizda cadir kurup.
Bahanesi; yabani bademleri asilamak.
Simdi oralari japonlar kaziyor resmi olarak.

Yaz yaz bitmez.
Bu memleketteki 200 yillik ihaneti anlatmak tez konusu olur.

Bende Romaya cok kıcığım.
Bu sene hazirlik tamamdi amma pandemi planlarimi bozdu.
Yaptiklari zulmun acisini cikartmaya niyet etmistim amma nasip olmadi.
:))

akıltopağı

Operatör
Siyasi bir kaygıdır hizmetkarların ihaneti. Allah deyipte sapmaktır haktan cahilliğin meyvesi kime ne ki boyundan soyundan. Üstünlük takvadadır bilene...

Umutsar

Yeni Üye
Selamınaleyküm ustalarım öncesinde define işinin tamamıyla boş olduğunu uğraşanların da aynı şekilde boş olduğu her yerde vurgulanıyordu. Sizin gibi değerli ustaların fikirlerini görüşlerini görünce bu tanımın tamamıyla yanlış olduğunu anladım.Sizlerin derdinin define elde etmekten çok ülkemizin kaybetmemesidir. Benim anlamadığım gelişmemiş 3. dünya ülkelerinde bilene bu sistem oturmuşken Türkiye gibi gelişmiş ülkede neden halen oturmadığını anlamıyorum. Bu kadar turistik pazar imkanı varken gereksiz bir yatırım mı?Neden yatırım yapmıyoruz?Ne yapmalıyız?
Herkese teşekkür ediyorum bu tür platformlar her zaman desteklenmeli artırılmalıdır.
tamamıyla yanılmışım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...