Boş küp ve bir adet gözyaşı şişesi var bunlar değerli bir objemi .

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
saglam cikarirsan ve icinde herhangi bir sivi varsa herturlu iyi para eder Şişelerin şekli,işçiliği,deseni,büyüklüğü,dolu olup olmadığına göre değer biçiliyor.20 $'dan 30.000 $ a kadar değişiyor.Özellikle dolu şişeler çok değerli.Ama her bulunan şişe gözyaşı şişesi değildir.Ve hepsi ermenilere ait değildir.Roma dönemine ait şişelerde var.Sadece gözyaşı değil,parfüm ve aromatik yağ içeren şişelerde var.

Yazdıklarım bilgi amaçlıdır.Gözyaşı şişelerinin alım satımı koleksiyonerler haric yasaktır.Bu gibi durumlarda cezai işlem uygulanır.

gülbahçeli

Editör
abi niye oyle diyon gezdigim tum muzelerde bunlardan dolu..degersiz olsa sergilermi muzeler
gurban değersiz demem maddi anlamda satmak istese elbet herşeyin bir değeri vardır az veya çok bunların değerli olması için işleme olması lazım en değerlileride içden işlemeli olanlarıdır ya deyilse kimsenin malını kötülemek deyil ben bildiğimi söyledim arkadaşa darılma gücenme olmasın müzelerde asıl değerlileri deyil göstermelik değersizleri sergiliyorlar

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
gurban değersiz demem maddi anlamda satmak istese elbet herşeyin bir değeri vardır az veya çok bunların değerli olması için işleme olması lazım en değerlileride içden işlemeli olanlarıdır ya deyilse kimsenin malını kötülemek deyil ben bildiğimi söyledim arkadaşa darılma gücenme olmasın müzelerde asıl değerlileri deyil göstermelik değersizleri sergiliyorlar
duzelttim not ekledim bidaha oku

Efendi51

Bilgili Üye
kardeş müzeye götürün, karşılığında belge alın, bir teslim tutanağı belki bir de teşekkür belgesi verirler, bu belgelerde herzaman yanınozda bulunsun, bunu neiçin dedim; başka zaman ola ki üzerinizde bişe bulundu, diyeceğiniz şudur: ben böyle şeyleri müzeye veriyorum zaten, daha önce de verdim işte belgesi dersiniz, belki sizi kurtarır,

kanije

Bilgili Üye
sen bunları müzeye teslim et.sana bir belge verecekler.sonra gezmeye çıkarsın çiçek toplarsın.çiçekleri ellerinde görenlere size hediye etmek için topladım aha bu da ispatı dersin:)

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
kardeş müzeye götürün, karşılığında belge alın, bir teslim tutanağı belki bir de teşekkür belgesi verirler, bu belgelerde herzaman yanınozda bulunsun, bunu neiçin dedim; başka zaman ola ki üzerinizde bişe bulundu, diyeceğiniz şudur: ben böyle şeyleri müzeye veriyorum zaten, daha önce de verdim işte belgesi dersiniz, belki sizi kurtarır,
Abi selamlar.O belge eskiden iş yapıyordu.Şimdi o belgeyle damgalı işlemi yapıyorlar.