Boşluk bulma metal tesbiti ve şakülde ustalarin görüşleri

GERMO

Engellendi
@BulursamKader25 @Aliömer @HİTİTLİ @kabakburgiba @Mhmt82 @bozoklu @Mal bulanındır, @Yaralı Yüz, @Adem964 ve görüşünü yardımını paylaşacak diğer değerli ve kıymetli ustalarım, bu konuyu daha önce ustaların konularında açıklamıştim, 4 km lik alanda, eski Ermeni kardeslerimizden veya daha önceki medeniyetlerden kalma, tarihi konumu çok eski bir yerleşim yeri, dediğim gibi test tesbit yeri 25 tane, resimleri ileriki günlerde yükleyecem, çalılık alanda işlem yapma kararı aldım, 7x10 mt bir oda, derinlik 2 mt, bu odanın ortasında U şeklinde açık ağzı güneye bakan sağ sol önde ve sol arkada tesbit yeri, sol arka 1 mt kare civarı boşluk, derinlik 140-150 cm arası, şakülü tuttum hangisinde bugünkü helal rızkımız varsa oraya götür orayı kazalim dedim ve beni sol arkadaki yere götürdü, başladık cimbizlamaya, içi toprak ve yumruk büyüklüğünde beyaz dumanlı kuvars taşa benzer, dolgu olduğu belli, çalılık olduğu için ancak 120 cm kazabildik,
ÇUBUKLAR
elektrot çubuk ile boşluk tesbiti yaptım, pirinç çubuk pazar sepeti çubuk ve 1 cm alüminyum çubuk, gümüş çubuk icin bölgeyi aradım bulamadım, sadece kahverengi dört Köşe ve yassı gumus kaynak teli var dediler olmaz diye almadım,
EK MALZEMELER
Ustalarımın bakır sulfatli mineral eleme sistemi, 1 cm alüminyum çubuk, neodyum mıknatıs, altin gümüş bakır demir kurşun çelik numuneler,kendi yaptığım, küçük su şişesinde altın gümüş bakır toprak karışımı mineraller, şişenin içinde yine karbonat, soğan sarmısak baharat karışımı dis macunu, maden suyu, hepsini şişeye bıraktım yarısına kadar saf su, boşluk bırakma sebebi, yine arazide elime geçecek mineralleri bırakmak için, iki parmak büyüklüğünde plastik boş yapışkan şişesi de boşluk bulmak için,
ŞAKÜL
Pirinç, kurşun, cam, neodium mıknatıs tan
Sistemi kurdum, pirinç çubuk ve diğerleri beni çalılık bölgedeki 3 yere, güneyindeki diğer hedefe yön verdi, 12 gündür 20 cm e mıknatıs gömülü hepsinde 10 adet tesbitte, ilk önce guneydekine gittim ortası bacaya benzer taş yığını gibi, boşluk 3 X5 mt dikdörtgen uzun tarafı kuzey güney yönünde, derinlik 2 mt metal üzerinde pirinç çubukla numunesiz altın işareti, sepet çubuğu alüminyum altın işareti verdi, elime altin aldigimda isaret ayni altın işareti, 3 mt yanina karton üzerine altın bıraktım, yine metal olana döndü yüzüğü görmedi, çalılık alanda işlem yapma kararı aldım, yine uzaktan tüm çubuklar ve şaküllerle yine orayı gösterdi, Şakülle en son tesbitte, sadece cam şakülde Sola dönüş -22 tur 92 atım yaptı, çivi ye takılı kablo çektim 140-150 cm arası, izmirde yaşlı bir Ermeni nin o çalı yi araştırın sözü yüzünden işlemi ilk önce burdan başlattım, bölge elverişli bir yerde, uatalarım kepceyle düdüktörle kesin islem yapmaktansa, gorerek deneyerek tecrube ve yardimla herseyin ustesinden gelinir diye kanitlamak icin neler yapilir, ustalarım boşluk bulma metal bulmak için bana öneri yöntem usûl ve sistemlerde nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz, veya onceki islemleri boşver, şu yömtemleri uygula diyeceginiz ne gibi fikirleriniz tecrubeleriniz varsa denemek istiyorum, hepinize saygılar sevgiler sunarım, şimdiden teşekkür ediyorum hepinize.

Son düzenleme:

densi

Bilgili Üye
GERMO ustam yeni yerin hayırlı olsun. şu şakul olayını sen yazınca dikkatimi çekti . şakulle ilgili sabit bir konu sitede ben göremedim sen ve diğer şakulden anlayan ustalar tarafından burada anlatılsa benim gibi şakulü bilmeyen arkadaşlarla öğrenmiş oluruz. uğraşında başarılar diliyorum ALLAH muradını versin.inşaallah...

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
densi arkadasım kpnularda şakul anlatımı var.arama motorundan şakül yaz cıkan konulara bakarsan yardımı olur sana...

densi

Bilgili Üye
Mhmt82 ustam sağol çubuk öğrenirken şakul bilgimizde olsun..

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
GERMO çok fazla şey denemeye çalışıyırsun..zihin denilen şeye yakalandınmı elinde ne tutsan altın işareti verir..zaten bahsettiğin derinliklere ulaşmak uzere cok az kalmış açmak şart.zaten senın adına tecrube asıl ozamn olacak..şu cam şakulle 12cm ip boyuna alıp boşluk bak bakalım nenyapacak orda

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
o şart zaten...kullanımı pratıktır..çözersen ekmegını yersin

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
@BulursamKader25 @Aliömer @HİTİTLİ @kabakburgiba @Mhmt82 @bozoklu @Mal bulanındır, @Yaralı Yüz, @Adem964 ve görüşünü yardımını paylaşacak diğer değerli ve kıymetli ustalarım, bu konuyu daha önce ustaların konularında açıklamıştim, 4 km lik alanda, eski Ermeni kardeslerimizden veya daha önceki medeniyetlerden kalma, tarihi konumu çok eski bir yerleşim yeri, dediğim gibi test tesbit yeri 25 tane, resimleri ileriki günlerde yükleyecem, çalılık alanda işlem yapma kararı aldım, 7x10 mt bir oda, derinlik 2 mt, bu odanın ortasında U şeklinde açık ağzı güneye bakan sağ sol önde ve sol arkada tesbit yeri, sol arka 1 mt kare civarı boşluk, derinlik 140-150 cm arası, şakülü tuttum hangisinde bugünkü helal rızkımız varsa oraya götür orayı kazalim dedim ve beni sol arkadaki yere götürdü, başladık cimbizlamaya, içi toprak ve yumruk büyüklüğünde beyaz dumanlı kuvars taşa benzer, dolgu olduğu belli, çalılık olduğu için ancak 120 cm kazabildik,
ÇUBUKLAR
elektrot çubuk ile boşluk tesbiti yaptım, pirinç çubuk pazar sepeti çubuk ve 1 cm alüminyum çubuk, gümüş çubuk icin bölgeyi aradım bulamadım, sadece kahverengi dört Köşe ve yassı gumus kaynak teli var dediler olmaz diye almadım,
EK MALZEMELER
Ustalarımın bakır sulfatli mineral eleme sistemi, 1 cm alüminyum çubuk, neodyum mıknatıs, altin gümüş bakır demir kurşun çelik numuneler,kendi yaptığım, küçük su şişesinde altın gümüş bakır toprak karışımı mineraller, şişenin içinde yine karbonat, soğan sarmısak baharat karışımı dis macunu, maden suyu, hepsini şişeye bıraktım yarısına kadar saf su, boşluk bırakma sebebi, yine arazide elime geçecek mineralleri bırakmak için, iki parmak büyüklüğünde plastik boş yapışkan şişesi de boşluk bulmak için,
ŞAKÜL
Pirinç, kurşun, cam, neodium mıknatıs tan
Sistemi kurdum, pirinç çubuk ve diğerleri beni çalılık bölgedeki 3 yere, güneyindeki diğer hedefe yön verdi, 12 gündür 20 cm e mıknatıs gömülü hepsinde 10 adet tesbitte, ilk önce guneydekine gittim ortası bacaya benzer taş yığını gibi, boşluk 3 X5 mt dikdörtgen uzun tarafı kuzey güney yönünde, derinlik 2 mt metal üzerinde pirinç çubukla numunesiz altın işareti, sepet çubuğu alüminyum altın işareti verdi, elime altin aldigimda isaret ayni altın işareti, 3 mt yanina karton üzerine altın bıraktım, yine metal olana döndü yüzüğü görmedi, çalılık alanda işlem yapma kararı aldım, yine uzaktan tüm çubuklar ve şaküllerle yine orayı gösterdi, Şakülle en son tesbitte, sadece cam şakülde Sola dönüş -22 tur 92 atım yaptı, çivi ye takılı kablo çektim 140-150 cm arası, izmirde yaşlı bir Ermeni nin o çalı yi araştırın sözü yüzünden işlemi ilk önce burdan başlattım, bölge elverişli bir yerde, uatalarım kepceyle düdüktörle kesin islem yapmaktansa, gorerek deneyerek tecrube ve yardimla herseyin ustesinden gelinir diye kanitlamak icin neler yapilir, ustalarım boşluk bulma metal bulmak için bana öneri yöntem usûl ve sistemlerde nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz, veya onceki islemleri boşver, şu yömtemleri uygula diyeceginiz ne gibi fikirleriniz tecrubeleriniz varsa denemek istiyorum, hepinize saygılar sevgiler sunarım, şimdiden teşekkür ediyorum hepinize.
GERMO üstad bu yazdıklarına göre sadece sana ar-ge yapacağın güzel mekan lazım bu denemelerini sonuç vereceği yer lazım. Mevki neresi senin gidebileceğini yeri yaz

GERMO

Engellendi
@GERMO ustam yeni yerin hayırlı olsun. şu şakul olayını sen yazınca dikkatimi çekti . şakulle ilgili sabit bir konu sitede ben göremedim sen ve diğer şakulden anlayan ustalar tarafından burada anlatılsa benim gibi şakulü bilmeyen arkadaşlarla öğrenmiş oluruz. uğraşında başarılar diliyorum ALLAH muradını versin.inşaallah...
@ densi ustam teşekkür ederim, 20 yıl önce görev yaptığım yerlerde bu işin meraklılarıyla tanıştığımda verdikleri bilgilerden anlattıklarından bendede bir macera merak uyandı, 3 yıl uğraştım, arasıra araziye dağlara çıkıyorduk, karşılığını göremeyince heves bitti uğraşma dım, 5 ay önce burdaki bilgili ve tecrübeli ustalarımı görünce, tekrar bir heves keyif arayış belirdi bende, pirinç kaynak elektrotu bakır tel pazar sepeti teli, Aluminyum cubuk hangisini tutsam helikopter pervanesi gibi dönmeye başladılar, korkma dım desem yalan olur, bir ay evin içinde testlerle uğraştım, Ustalarımın usûl yöntem ve sistemlerini denemeye başladım, sitede şakülle arama konusu geçince baktın evde pirinç bir çok eski çekiç var 90 cm yorgan ipi bağladım, ondan sonra 8 cm tünel mesafesinde 83 cm ve aralarındaki tüm gerekli olan tutuş mesafe lerini ayarladim, sorduğum sorulara cevap olarak anlastigimiz sola Hayır sağa evet bilmiyorum kararsizim ileri geri dönüş leri görünce bir başka güzellik oldu, şimdi balık oltasi kurşunu, cam şakül, Birde neodyum mıknatıs şakülüm var, çok çubuk ve şakülün amacı hepsini deniyorum hangisi daha iyi ise onunla çalışmadır gayem, sonrası işte yukarda yazdıklarım, gümüş çubuk methedildi bu bölgede bulamadım, inşallah elime geçerse onuda denemek isterim, hayırlısı olsun, inşallah ustalarım şu sarıkız sistemini ogretirlerde iyi bir çırak olduğumu kanıtlarım, yarım saat çalışıp, yarım saat dinlenerek çalışıyorum, çok çok sabirliyim, inşallah güzel bir şeyler yaparız,

GERMO

Engellendi
@GERMO çok fazla şey denemeye çalışıyırsun..zihin denilen şeye yakalandınmı elinde ne tutsan altın işareti verir..zaten bahsettiğin derinliklere ulaşmak uzere cok az kalmış açmak şart.zaten senın adına tecrube asıl ozamn olacak..şu cam şakulle 12cm ip boyuna alıp boşluk bak bakalım nenyapacak orda
@Mhmt82 ustam dinlenerek çalışıyorum, öyleki en çok işime yarayan hangisi ise onunla çalışmak istiyorum, yarım saat pirinç çubuk, yarım saat dinlenme, yarım saat derinlik ölçüsünü, yarım saat cam şakül, önceki yazdığım gibi bu bölge canlı bir test alanı gibi, işlem yapilan yerdeki derinlik 140-150 cm arasi, cam şakulde tur 22, atim 92, ipek yoluna 200 metre desem ustalarim anlar, iki adet kaya kaplumbaga biri kayalik bolgede, diger kayaligin altinda kuru dereye yakin, dedigim gibi resim cekip ustalarimdan bilgi ve destek isteyecem, dedigim gibi düdüktör ve kepce ile ugrasmaktansa, el emegi goz nuru olsun istiyorum, insallah ustalarimda sarikiz kesin teshis sistemindede yardimci olurlar, tum kardeslerimize cok guzel bir deneme tecrube olur, inşallah ustam cam şakülle 12 cm boşluk testini yapıp bilgilendirecem, iyi çalışmalar dilerim sevgiler saygılar sunarım hepinize.

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
o şart zaten...kullanımı pratıktır..çözersen ekmegını yersin
@Mhmt82 ustam sizden ve @kabakburgiba ustam ve diğer ustalarımdan şakülle ilgili tüm konularda destek bekliyorum, o gün tüm sistemi hazırladım, cam şakülümü elimde besmele ve ayetelkürsi okuyarak programladim, sordum senden isteğim bugün bu toprakta gizli ve saklı olandan hakkımızda hayırlı olan hangisi ise ona yönlendirme ni istiyorum, beni buraya yönlendirdi, hakkımızda hayırlımı dedim sağa evet dedi, peki burda olan altın mı dedim, sağa evet dedi, kaç kilo dedim 1 le 5 kilo arası mı dedim tık yok, 5 le 10 kilo arası mı dedim baktım hemen sağa hafif bir titredi, 11 kilomu dedim dönmeye başladı sağa doğru, inanın ki bende şakülün Yalancısıyım, pirinç- kurşun -neodium şakül dense, cam şakül daha atik ustalarım, cam şakul kivrak ve atik yon ve cevap verirken, pirinc sakul biraz daha ağır aklıbaşında gibi, kurşun sakul ise sanki çekim gücü var gibi yonu cekiyor sanki, neodium ise ustalar son vuruş yapar diyorlar bende calismadi galiba, peki burda rızkımız hayrlı ise ne zaman elime geçecek diye sordum 20 günde sağa evet dedi, buyrun ustalarım çırağınız sizden destek bekliyor, sevgiler saygılar sunarım hepinize.

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
@GERMO üstad bu yazdıklarına göre sadece sana ar-ge yapacağın güzel mekan lazım bu denemelerini sonuç vereceği yer lazım. Mevki neresi senin gidebileceğini yeri yaz
@Mal bulanındır @BulursamKader25 @Aliömer @HİTİTLİ @kabakburgiba ustalarım, öyle cıvıl cıvıl bir alan varki, test alanı canlı canlı, boşluk ve mineral eleme sistemi var, çubuklar da çalışıyor şakülde, boşluk bulma derinlik ölçme bir çok testlerde kendimi evde ve arazide kanitlamama rağmen, ustam şu sarıkız a ne çubukla ne şakülle bir türlü kavusamiyorum, inşallah o sarıkız sisteminde sizin yardımlarınızla mutlu sona ulaşacağıma inanıyorum, yer olarak sadece şunu soyleyeyim, Elazığ bölgesi, tekrar teşekkürler sevgiler saygılar sunuyorum hepinize.

Son düzenleme: