Boşluk bulma metal tesbiti ve şakülde ustalarin görüşleri

saftilki

Moderatör
Moderatör
çubukta da şakülde de neodyum mıknatısın mantığını hala anlamış değilim, neyse o mevzuyuda masaya yatırırız bi ara

şakülü okumak çubukları okumaktan çok daha karmaşıktır diye düşüyorum

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
GERMO bu işlerde herşeyin başında araştırmak çabalamak.ne neye ne yaptı nasıl döndü ne hareket yaptı not al..not almadan unutursun..sorgu sualle çalışmak seni yanıltır bana soracak olursan ip boyuyla çalışmak daha mantıklı.. şunuda söyleyim şakül dedinmi ben kabakburgiba ustamın yanında devede kulağım onun unuttukları kadar benim bildiğim vardır.yakaladınmı bırakma yazduklarını koy bir kenara herzamn yazmaz.. çubuk dedinmi BulursamKader25 ustamız çok değerlidir.. Mirkut Aliömer
poseidon2023 ustalarımız degerlidir fıkırlerini al.dediklerini uygula..
ben arazıde çok kosturdum halada dewam deneme yanılma yapmadan bişey çözemezsin..boş çalışmadan,doluya ulaşamazsın inanki...neodyuma gelince onun hiçbir metalle işi olmaz onun tek derdi altındır oynamıyorsa vardır bir bildiği...

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
çubukta da şakülde de neodyum mıknatısın mantığını hala anlamış değilim, neyse o mevzuyuda masaya yatırırız bi ara

neodyum şakülle alakalı uygun bir zamanda video eklemeye çalışacağım arkadaşım..altında olan etkisini görebilirsin...

GERMO

Engellendi
neodyum şakülle alakalı uygun bir zamanda video eklemeye çalışacağım arkadaşım..altında olan etkisini görebilirsin...
@Mhmt82 ustam 4 şakülde de cevaplarda bekleme yok hemen cevap veriyorlar cam hemen daha canlı hissettiriyor kendini, hangisini tavsiye edersiniz kesin ve doğru yöntemi bulabilmem için ustam, @kabakburgiba @BulursamKader25 @Mirkut @Aliömer timur964 @Mal bulanındır @poseidon2023 @HİTİTLİ @ersan ve diger kıymetli ustalarımı çubuk konusunda iki aydır keyifle takip ediyorum, @kabakburgiba ustamı Şakülle ilgili bilgisine hayran kaldım, inşallah siz ustalarım bu sabırlı ve istekli çırağınızı yetiştirmek için bilgilerinizle tecrubelerinizle destek olursunuz, inşallah ustalarım bana güvenerek, bilgi ve tecrübeleriyle beni desteklerler, bende onlara layık bir çırak olduğumu kanıtlarım inşallah, ustam sağ el işaret ve baş parmak arasında ipi tutuyorum, sol elimlede ipi yukardan milim milim birakarak şakulu alttaki altin uzerinde tutuyorum, bana bunu kanitla dedigimde, 73 cm geldimi başlıyor dönmeye anlıyorumki altin, gümüş te ve dier metallerdede deneyip, ozellikle ustaların önceden bulmuş olduğu degerleri karşılaştırıyorum, , mesela askıdaki yelek cebine altin biraktı çocuklar ben görmedim, cam şakülle ufak bir ön konuşmadan sonra 73 cmden tuttum, beni altına götür dedim, beni o odaya götürdü askının önünde durdum, altta halı önümde askı ve elbiseler, sordum burdaki altınmı hemen bir titredi, aşağıdamı diye sordum, tık yok, yukardamı diye sorduğumda başladı dönmeye, geçen günde arazide neodium mıknatıs baktım düşmüş, aldım pirinç şakülü 20 mt aşağıda kayanın dibinde gittim buldum, zaman vatanımızın ve milletimizin güzel insanlara ihtiyacı vardır, hepinize iyi bayramlar, iyi geceler diyorum,

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi

saftilki ustam, 25 yıllık şoförüm bugüne kadar otomatik vites kullanmadım, istesemde şu an süremem çünkü yöntemini usulünü bilmiyorum, anlak ve öğrenme becerisi en fazla 5 dakika, bir bilenden öğrenmeli, işi bilenle yürümeli, ekmeği ekmekçiye vermeli, bir ekmek te fazla vermeli, iyi geceler ustam

GERMO

Engellendi
@Bulursamkader25 @kabakburgiba @Mhmt82 ustalarım, bundan 25 gün önce sürekli bir halsizlik kırgınlık oluyor ara sıra, pirinç şakülü programladım, deneme amacı ile sordum, evimde veya üzerimizde sihir büyü veya negatif enerji varmı diye sordum, başladı ileri doğru atmaya, beni evin dışında fazlalık malzemeleri bıraktığımız merdiven boşluğundaki Paslı 500 ml yeşil renk yağlı boya kutusuna götürdü, aldığım gibi doğru çöpe, ESIRGEYEN KORUYAN RABBELALEMİN, amenna, yinede tedbir kuldan, takdir ALLAH CC'dan deyip sanki psikolojikte olsa rahatladım çok şükür.

Birde ustalarım sol çubuk yerde metal üzerinde, sağ çubuk göğüs hizamda kollar dik şekilde, veya sağ elimi başımın üstünde havada tuttugumda şakül gibi altında 22 tur, biraz bekledikten sonra 12 tur daha dönüşü için görüşlerinizi almak istiyorum.

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
QUOTE=densi;522807]@GERMO ustam yeni yerin hayırlı olsun. şu şakul olayını sen yazınca dikkatimi çekti . şakulle ilgili sabit bir konu sitede ben göremedim sen ve diğer şakulden anlayan ustalar tarafından burada anlatılsa benim gibi şakulü bilmeyen arkadaşlarla öğrenmiş oluruz. uğraşında başarılar diliyorum ALLAH muradını versin.inşaallah...[/QUOTE]
densi ustam teşekkür ederim, şakül konusunda çok değerli ustalarimiz var kardeşim, okumaya dyamayacagin kabakburgiba Mhmt82 ve diğer değerli ustaların yazıları var okumanızı tavsiye ederim, şakül bir ayrıcalık bence inşallah ustalarimiz bizleri eğitip yetistirirler, iyi geceler ustam.

Sahinler

Aktif Üye
@Mhmt82 ustam sizden ve @kabakburgiba ustam ve diğer ustalarımdan şakülle ilgili tüm konularda destek bekliyorum, o gün tüm sistemi hazırladım, cam şakülümü elimde besmele ve ayetelkürsi okuyarak programladim, sordum senden isteğim bugün bu toprakta gizli ve saklı olandan hakkımızda hayırlı olan hangisi ise ona yönlendirme ni istiyorum, beni buraya yönlendirdi, hakkımızda hayırlımı dedim sağa evet dedi, peki burda olan altın mı dedim, sağa evet dedi, kaç kilo dedim 1 le 5 kilo arası mı dedim tık yok, 5 le 10 kilo arası mı dedim baktım hemen sağa hafif bir titredi, 11 kilomu dedim dönmeye başladı sağa doğru, inanın ki bende şakülün Yalancısıyım, pirinç- kurşun -neodium şakül dense, cam şakül daha atik ustalarım, cam şakul kivrak ve atik yon ve cevap verirken, pirinc sakul biraz daha ağır aklıbaşında gibi, kurşun sakul ise sanki çekim gücü var gibi yonu cekiyor sanki, neodium ise ustalar son vuruş yapar diyorlar bende calismadi galiba, peki burda rızkımız hayrlı ise ne zaman elime geçecek diye sordum 20 günde sağa evet dedi, buyrun ustalarım çırağınız sizden destek bekliyor, sevgiler saygılar sunarım hepinize.
Ustam konuşabildiğin ve cevap alabildigin bir sakülün var oylemi

GERMO

Engellendi
Ustam konuşabildiğin ve cevap alabildigin bir sakülün var oylemi
@Sahinler ustam, Ustalarımın soru cevap la iletişim kuruluyor dedikleri gibi oldu, ustalarım inşallah bir açıklama yaparlar, ustam 1 tane değil, tam 4 tane, pirinç-cam-kurşun-neodium, Allah a emanet olunuz.

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kıymetli Ustam,

Soru-Cevap işi çubukta bugün değilse de yarın başınıza bela olur.
Bu işin sonu hüsrandır. Kullanmamanızı tavsiye ederim.
Her yapacağını MÜNECCİMBAŞINA soran padişahın durumuna düşersiniz.

timur964

konularim
kıymetli ustalarımı çubuk konusunda iki aydır keyifle takip ediyorum, SEN HAYRANIM DEDİN YA BEN DAHA NE OLDUĞUNU ÇÖZEMEDBEN ÇANAK ÇUBUK VEYE ŞAHKULDELBN LATIYOR ONUN KESİN CEVABI YOK HENUZYAYINDA NE VAR NE YOK BELLİ VE KESİN DEĞİL ALÇUBUKDA @BulursamKader25USTAYAŞAŞAHGULDE@kabakburgiba UDTAYA KULAK VER ARADAKATKI VERENDE OLUR TOPLARSIN BİLGİLERİ

GERMO

Engellendi
Kıymetli Ustam,

Soru-Cevap işi çubukta bugün değilse de yarın başınıza bela olur.
Bu işin sonu hüsrandır. Kullanmamanızı tavsiye ederim.
Her yapacağını MÜNECCİMBAŞINA soran padişahın durumuna düşersiniz.
BulursamKader25 ustam özür dilerim soru cevap sadece 4 değişik şakülde oluyor, çubukla öyle bir yöntemim yok ustam.