BU CİHAZ HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARMI

Üstad26

Member
Slm arkadaşım almış bu cihazı biraz tuzlu ama 2 de 2 yapmış arazide 2 defa grup yakalamış yerli üretim öncelikle bu cihazla nokta atışı yapıyor sonra minelapla çıkartıyormuş detinlik vermiyor diyor daha önce kullanan bilen varmı acaba

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
3-4 ay once yakinlarda bir koye gittim.
Mala getirmisler ucreti mukabilinde. 5 oda tespiti yapmis gelen kisi. Ben oraya gidince bunu anlattilar. Bende en kral makinalardan birisi gelmis beni niye cagirdiniz dedim?
Derinlikte tereddutumuz var dediler. Gelen kisi 11 metre vermis biraz az biraz fazla olabilir demis. Yer guzel ve odaya musait bir yapidaydi. Bir tur attim zikzakli bir sey yok.
Dairesel dolastim bos. İnce ayarla baktim bos. Cubuklar bir kez dahi yalanciktan olsa da kapanmadi. Mineral bile yoktu.
Dedim burada kafa kadar bile bosluk yok. Yer sahibi olur mu abi dedi. Hem mala hemde 2 ayri cubukcu bakti hepsi var dedi sen yok diyorsun.
Benimde biraz canim sıkıldı. Dedim ki; yapacak birsey yok benim acimdan. Bana gore birsey yok, burayi acacaksiniz bakacaksaniz emin olacaksiniz.
3 hafta sonra 2 makina bu ozel mulke girip topragi havaladirmis, maalesef birsey cikmamis. Beni aradilar durumu anlattilar. Bende kendilerine soyle dedim: At binicisine gore kisner. Gelen elemandaki makina cok iyi bir makina amma o kisi kullanmayi bilmiyormus. Bu nedenle size yalan yanlis bilgi vermis. Kabahat makinada degil gelen o kiside.

En iyi silah yapilsa onu kullanacak asker yoksa bir ise yaramaz.
Tecrube ve bilginiz yoksa ne cubuk nede makina hicbir ise yaramaz.

Birsey daha soyleyeyim:
Bu makinalarin ilmi altyapisi ve mantigi nedir ben bilmiyorum. Gordugum şu: Bu mantik tamamen yanlis. Zira bu zamana kadar ALTİN tespitinde basarili olmus bir makina yok. Altini bulanda tesaduf bulmustur. Ayirimsuz kullanmistir, otunce kazilmis birkac tane altin cikmistir. Bunun sebebide altinin yaninda baska metallerin olmasidir. Sadece altin para olan bir yerde uzerine gelsenizde, gecsenizde bu dedektorler maalesef otmuyor.
Bu yazimi okuyup da bulan varsa bir tek sikke dahil lutfen paylassin, uzerinde konusalim, analizini beraberce yapalim.

OZEL NOT: Ne kadar elektronik devreli, pilli, sarjli bir cubuk var, hepsi masal. Daha hikayesi bile yazilamadi. Elinde bu tip cihazla bir tek basari elde eden varsa onlarda yazsinlar konusalim insallah.