bu cihaz mantiklimidir 3 mt de metal tespiti

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
reklam amacli deildir ..elektronikten yada dedektor isletim sisteminden anlayan bireysel arkadaslar ((firmacilar deil)).fikirlerini sunarsa aydinlatirsa sevinirim .fiyati 7500 tl imis..

manyetik alan ölçümü aracılığıyla nesne tespiti

iki indüktör bobini ve dört alıcı bobini ile manyetik alan değişikliklerinin ölçülmesi için en uygun cihazdır. Ölçüm cihazı, toprağın altındaki ferromanyetik nesnelere etki ettiği gibi topraktaki manyetik alanda oluşan en küçük değişikliklere tepki verir.

bu tür bir nesneye yaklaştığınızda, cihaz sinyal artışını optik ve sesli olarak gösterir. Örneğin baca kapakları gibi daha büyük nesnelerde maksimum değerler nesnenin kenarlarında üretilir. Magnetometrenin döndürülmesi ve sinyal karşılaştırması ile doğru konum belirlenebililir.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
reklam amacli deildir ..elektronikten yada dedektor isletim sisteminden anlayan bireysel arkadaslar ((firmacilar deil)).fikirlerini sunarsa aydinlatirsa sevinirim .fiyati 7500 tl imis..

manyetik alan ölçümü aracılığıyla nesne tespiti

iki indüktör bobini ve dört alıcı bobini ile manyetik alan değişikliklerinin ölçülmesi için en uygun cihazdır. Ölçüm cihazı, toprağın altındaki ferromanyetik nesnelere etki ettiği gibi topraktaki manyetik alanda oluşan en küçük değişikliklere tepki verir.

bu tür bir nesneye yaklaştığınızda, cihaz sinyal artışını optik ve sesli olarak gösterir. Örneğin baca kapakları gibi daha büyük nesnelerde maksimum değerler nesnenin kenarlarında üretilir. Magnetometrenin döndürülmesi ve sinyal karşılaştırması ile doğru konum belirlenebililir.
Ustam resimde gördüğüm cihaz gradyometre benzeri bir cihaza benziyor. Bu tür cihazların çalışma mantığı aynıdır. Dünyanın manyetik alanının toprak üzerine yansıyan manytekik alanını dinler ve farklılıkları program üzerinde bize yansıtır. Bu tür cihazlarda asıl mesele programda ve cihazın programlamasında biter. Tabi buda tecrübe ile gelişen birşeydir. Üreten firma ne kadar köklü ise tecrübesi ve arayüzüde o kadar net olur. Bu tür cihazların datalarını genelde voxler, surfer vb. başka programlarla da açmak ve datayı incelemek mümkündür. Yani programa, cihazdaki sensöre ve kullanıcının okuma becerisine göre daha derinlerden de veri almak ve görmek mümkündür.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
@dadas_25 ustam tesekkurler..
aslinda tum teknik ozelliklerini kapasitesini firmanin ciddiyetini okudum .
ancak dedigim gibi amac reklam deil.oyuzden yansitmadim.
fiyat ve ozellik portatif olmasi makul geldi bana.sizlerin fikrini aliyim dedim sagolun.

Siva

Bilgili Üye
Tum manyetik alani gorebiliyorum.

Siva

Bilgili Üye
Mineralden etkilenmemek mumkunmu derinlik bir sey ifade etmiyor :unsure:;)