Bu Güzel işaret Nedir Nasıl Yol İzlenir .

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Ne anlatmak istemiş olabilir acaba imla hatası niye yapmış olabilir başka dönem yazısı olmasın
Anlatılmak istenen sadece heyecan.Gelen heyecan yapsın vs.Düşündüğünüz gibi eski dönem değil kısaca.
Başka bir anlamı yok.Hangi başka dönem olabilir eski greek yazı gözünüzün önünde.Başka dönem diğelim ermenice olsa yine okurduk ama değil.İbranice veya ivrit dili olsa yine okurduk ama değil. Greek yazıt resimleme yaptığınız.Kırılmasındaki amaçta işaretin boş olduğu ve anlamsız olduğu yani çözülücek yapılıcak birşey olmadığını gösterir.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Resimleme yaptığınız orjinal bir yazı değil.Her kelimede imla hatası ile harf hatası var.? anlamsız kelimeler ilk yazıda üstte agathi yazarken kullanılan sondaki 2 harf hatalıdır... Yazılmış olduğu şekli kabul edilemez. agathi için bu iki harf kullanılmaz ΦH...orjinal agathi ( Αγαθή )

Resimleme yaptığınız yazıda sadece 1 tane doğru eski greek kelime vardır.Oda sonda yazili olan ΣΘHKA sfıka olarak okuruz.Anlamı eşşek arısıdır.
Ariyida okudum ama ne alaka dedim. Aradaki yazidan anladigim ise "hiristiyanliga karsi gelmis kisinin infazi"
Ve jewish greek olarak kullanilan harfler.

vakko

Ariyida okudum ama ne alaka dedim. Aradaki yazidan anladigim ise "hiristiyanliga karsi gelmis kisinin infazi"
Ve jewish greek olarak kullanilan harfler.
arada yazilmak istenilmiş kelime Προκαλούν kışkırtma tahrik etme.Çekim net değil buda ayrı bir sıkıntı bir harf eksik olsun koskoca kelime komple değişiyor.Geçen burada @Smokin arkadaşımızın bir konusu vardı net resimden sonra kelime komple değişti anlamı.
Bu eski greek yazıtlar da 1 harf çok şey değiştiriyor.Komple tüm yazıya etki ediyor.

vakko

Ne anlatmak istemiş olabilir acaba imla hatası niye yapmış olabilir başka dönem yazısı olmasın
Daha net çekim varsa yazıyı paylaşın detaylı inceleme yapalım.Mesela üst sağ ve ilk satır net değil.
bu yazı bana belki 4 veya 5 sene önce geldi ama içerik hatırlamıyorum şu an.

nikney1

Member
Daha net çekim varsa yazıyı paylaşın detaylı inceleme yapalım.Mesela üst sağ ve ilk satır net değil.
bu yazı bana belki 4 veya 5 sene önce geldi ama içerik hatırlamıyorum şu an.
dikdörtgenin içini kırmışlar fakat sağ üstteki yazı duruyo bidahaki gittiğimde orayı net çekerim su döküp,
ortadaki yazınınsa en net hali ilk fotodur kaya şuan bu haldedir( c0715354-b73f-45a3-b65a-a70782dcf059 - Eksi Up )
bide sağ üçgende kalbin altında makas ve üstünde yan yatmış y var sanki bişey ifade edermi

vakko

dikdörtgenin içini kırmışlar fakat sağ üstteki yazı duruyo bidahaki gittiğimde orayı net çekerim su döküp,
ortadaki yazınınsa en net hali ilk fotodur kaya şuan bu haldedir( c0715354-b73f-45a3-b65a-a70782dcf059 - Eksi Up )
bide sağ üçgende kalbin altında makas ve üstünde yan yatmış y var sanki bişey ifade edermi
malesef net çekim gerekiyor.Tamamlamaya çalışıyorum ama boş anlamsız kelime çıkıyor.Eski greek 1 harf dediğim gibi komple anlamı değiştiriyor.Sağ üst ve ilk satır net foto varsa paylaşın detaylı tekrar inceleme yaparim.

nikney1

Member
malesef net çekim gerekiyor.Tamamlamaya çalışıyorum ama boş anlamsız kelime çıkıyor.Eski greek 1 harf dediğim gibi komple anlamı değiştiriyor.Sağ üst ve ilk satır net foto varsa paylaşın detaylı tekrar inceleme yaparim.
Προκαλούν yazdıgın yerin başında BOC var onu ekleyince noluyor bide C harfini ben alfabede bulamadım o boşluk tarzı bişey olabilirmi

nikney1

Member
Bide Προκαλούν bunun başına bişey yazınca nedeni anlamı geliyo acaba ölüm nedeni eşşek arısı gibi bişey olabilirmi ?

vakko

Προκαλούν yazdıgın yerin başında BOC var onu ekleyince noluyor bide C harfini ben alfabede bulamadım o boşluk tarzı bişey olabilirmi
google üzerinde bulunan görsel yeni greek alfabe ile bu tarz yazıtların anlamını %100 net olarak çözemessiniz.Çünkü 3 defa bugüne kadar greek dil yazım şekli değişmiştir.sağdan sola soldan sağa ve harf gösterme şekilleri hepsinin ayrı bir anlamı var.Günümüzde önümüze çıkan yazıtlar eski greek dilidir.
alttaki konuyu inceleyin kelimedeki şifreye bakın 1 tek kelime nasıl komple konuyu ve içeriğin anlamını değiştiriyor.
Buradan inceleyiniz

nikney1

Member
google üzerinde bulunan görsel yeni greek alfabe ile bu tarz yazıtların anlamını %100 net olarak çözemessiniz.Çünkü 3 defa bugüne kadar greek dil yazım şekli değişmiştir.sağdan sola soldan sağa ve harf gösterme şekilleri hepsinin ayrı bir anlamı var.Günümüzde önümüze çıkan yazıtlar eski greek dilidir.
alttaki konuyu inceleyin kelimedeki şifreye bakın 1 tek kelime nasıl komple konuyu ve içeriğin anlamını değiştiriyor.
Buradan inceleyiniz
Ustam bide Προκαλούν yazarken baştaki harf Π(pi) değilde Γ (gamma) yada benziyor

@d@lı

Yeni Üye
Bugun aksam 16:00 saatlerinde trt2 'de Anadolu arkeolojisi belgeseline denk geldim. Biraz goz gezdirdim. Bu seklin aynisi vardi. Ortadan kirilmis. Tam hatirlamiyorum ama antakya dediler sanki. O isaret bu isaretin birebir aynisi. Ama kameradan mi kaynakli bilmiyorum bu seklin belki 10 kati buyuklukte gozuktu bana. Programin tekrarini izleyenler gorecektir.

vakko

Ustam bide Προκαλούν yazarken baştaki harf Π(pi) değilde Γ (gamma) yada benziyor
orada kulanılan harfler eski greek.Ben o eski greek kelimenin size şimdiki şeklini ve anlamını yazıyorum.Orada takılmayın.Dediğim gibi sağ üst ve ilk satır net resimleme yaparsanız tekrar çeviri için bu resmi masaya yatırabiliriz.şimdilik size verebileceğim cevap bunlardır.