Bu işlerden gerçekten parayı bulan var mı ?

Kenz56

Member
Merhabalar abiler bazen merakımdan bu foruma girip sohbetleri okuyorum

Merak ediyorum gerçekten böyle hazine mazine bulup zengin olan falan var mı biraz hikaye anladında dinleyelim abiler
?
Can9393 ustam, cumhuriyet tarihinde milli piyango bileti alıp bu biletten ikramiye kazanıp, tv lerde gazetelerde kazandığı paranın önünde poz vereni ben hiç görmedim. Oysa bu para yeraltında da çıkmıyor. Zahmetsiz gelen bir para. Neden acaba.

serkancan

Aktif Üye
Kardeşim,
Bu işin en sevdiğim yanı parayı bulmak değil,
Araştırmak, tarihi herşeyi bilgi edinmek.
Bir çok ilde dost edindim,
Hobi benimki,
Eşkiyalar, rum, ermeni, bizans, lidyalılar falanı filanı,
Seviyorum bu hayatı.☺

Beneditte

Member
Sizin ayaginiz, arazide giderken bir cukura girse sizde o cukuru acsaniz icinde de malzeme olsa, onlari satip ev araba yazlik vs. alsaniz ben hazine buldum diye ortalikta gezer misiniz?
Bence gezmezsiniz.
Zira bu tarz ahmaklarin isidir.
Bu nedenle anlatin dinleyelim dediginde kimse sana yazmaz.
Gerci bu tur sorular da ancak kafa cakirkeyfken sorulabilir.

Yaliniz size sunu diyeyim:
Ortak bir Baskan adayi cikarsa defineciler baskani sececek kadar oy cikar :))
Abi anlatır bence kendisi anlatmasa oğlu kızı anlatır rivayet olsa bile duyulur.Youtube da çıkıp yayın açmasından tv de çıkmasından bahsetmiyorum.dolandiranlari define hırsızlarını vs duyuyoruz ana buldum elime de 3 lira 5 lira geçti diyene memlekette elmalı sikkeleri hariç duymadım.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Abi anlatır bence kendisi anlatmasa oğlu kızı anlatır rivayet olsa bile duyulur.Youtube da çıkıp yayın açmasından tv de çıkmasından bahsetmiyorum.dolandiranlari define hırsızlarını vs duyuyoruz ana buldum elime de 3 lira 5 lira geçti diyene memlekette elmalı sikkeleri hariç duymadım.
Demekki çok çok yenisin arkadaşım bu işlerde. Bak aklima gelmişken bı tanede ben soyliym. Uşak'ta Lidya kralı karunun hazinelerini buldular bundan yıllar önce, hatta bulanlar çok ucuza satıyorlar eserleri. Sanırım 1960 larda oluyor bu hadise. İnternetten kısa bı araştırma yaparsan buda ikinci olur duyduğun. :)

Beneditte

Member
Demekki çok çok yenisin arkadaşım bu işlerde. Bak aklima gelmişken bı tanede ben soyliym. Uşak'ta Lidya kralı karunun hazinelerini buldular bundan yıllar önce, hatta bulanlar çok ucuza satıyorlar eserleri. Sanırım 1960 larda oluyor bu hadise. İnternetten kısa bı araştırma yaparsan buda ikinci olur duyduğun. :)
Haklisin abi , çok sık duymuyoruz diye gizlenildiğini düşünmüyorum dedim belki benim yaşadığım çevreye ait bir durum.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Merhabalar abiler bazen merakımdan bu foruma girip sohbetleri okuyorum

Merak ediyorum gerçekten böyle hazine mazine bulup zengin olan falan var mı biraz hikaye anladında dinleyelim abiler
?

bu sitede 6 yıldır yazıyorum malı bulan bir daha gelmedi desem...