Bu konu yalnızca gerçekçi olanlara

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
ben buna inanmiyorum cunku truva canakkalede degil oyle sansinlar yunan mitolijisinde dedikleri tas irda yok burhaniye irende su calismasi sirasinda yazitlar cikti palan pandiras kapadilar kaz daglarindan tuneller var buraya gelen kapadilar artura giden tuneller var kapadilar iren yeri kaldi bi kac canak comlekle insan avutuyolar ki acilan kisim 100 1 bu yazitlarin cevirisinde bulunan bi sahisla tanisma firsatim oldu sebebini sordugumda adamin bana dedigi tarih kitaplarini vu saatten sonra degistiiremessin ve iskenderin bi cok sutunu tasidigindan dolayi bu hale geldigi soylendi ne kafar dogrulugu var bilmem ama profosor yalan soylecek degil helenin saclarini yikadigi yer ören dir adak yerleri de artur duydugum bu ve ilginc
kardes ben bosa kurek cekmem ispatli raporlu belgeli mevzu yaparim buyuk kismi mallarin suan rusya pustin muzesinde

orkun

Engellendi
Güzel bir konuya el atmışsın usta.
Almanların meşhur bir TV-Arkeoloji belgeselinin ismi,
Schliemanns Erben dir.Yani Şilimanın mirascıları.(okunuşu aynen Şiliman'dır)
2.Dünya savaşınım sonlarına doğru Rus orduları Berline girer.
Akabinde Berlin müzesindeki Truva hazinesini rusyaya götürürler.
Hazine bundan 15-20 sene önce Dünya turuna çıkmıştı.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Güzel bir konuya el atmışsın usta.
Almanların meşhur bir TV-Arkeoloji belgeselinin ismi,
Schliemanns Erben dir.Yani Şilimanın mirascıları.(okunuşu aynen Şiliman'dır)
2.Dünya savaşınım sonlarına doğru Rus orduları Berline girer.
Akabinde Berlin müzesindeki Truva hazinesini rusyaya götürürler.
Hazine bundan 15-20 sene önce Dünya turuna çıkmıştı.
ustam 800 kusur bin km karelik ulkemizin heryerinde katman katman medeniyetlerin mallari var tespit kolay cikarip islemek cok zor..

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Alman arkeolog ülkemizden kaçırdığı 9 bin parçaya yakın eser 2.dünya savaşından sonra ruslar tarafından almanyadan savaş ganimeti olarak alınmıştır.

Eserler sank petersburg puşkin müzesindedir.Türkiyenin eserlerin iadesi talebi için rusyanın verdiği cevap ülkenizde bu eserleri nerede sergilemeyi düşünüyorsunuz olmuştur..Daha sonra ülkemizde troya müzesi kurulmuştur.Eserler iade edilirmi siyasi boyutu nedir bilemeyiz.​