Bu nedir arkadaşlar yorum yapabilir misiniz?

Pervic

Yeni Üye
At nalına benzeyen bir şey ama 4 adet kancası var çivi yeri var ne olduğunu bilemedim bir bilginiz var mı?

Garip_sk

Aktif Üye
Uçmuş ustaya katılıyorum kazan sapına çok benziyor hatta o diyebilirim kazanın dışı genelde simsiyahtır dumanın isinden

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bulunan yerde uzun zamandır herhangi bir yerleşim yeri yok ustam eski dönemlerden kalma bir şey olabilir mi
Ustam maddi değeri olan 1 şeye benzemiyor ... fakat şunu söyleyebilirim eğerki bunu 1 yerde bulmuşsanız yaşanmışlık veya gelip geçilen 1 yol varmış oralarda ... birazdaha geniş çaplı arge yaparsanız iz di işaret ti 1şeylere denk gelebilirsiniz ..velevki burası dağın başı olup kuş uçmaz kervan geçmez 1 yer olsa bile .. neden ? Bak elinizde bulduğunuz 1 şey var .... rast gelsin

Pervic

Yeni Üye
Ustam maddi değeri olan 1 şeye benzemiyor ... fakat şunu söyleyebilirim eğerki bunu 1 yerde bulmuşsanız yaşanmışlık veya gelip geçilen 1 yol varmış oralarda ... birazdaha geniş çaplı arge yaparsanız iz di işaret ti 1şeylere denk gelebilirsiniz ..velevki burası dağın başı olup kuş uçmaz kervan geçmez 1 yer olsa bile .. neden ? Bak elinizde bulduğunuz 1 şey var .... rast gelsin
Ustam biz burayı yığma mezara benzettik altında da kireç vardı makine yakınında gezdirildi öten yerde bu çıktı biraz daha araştırma gerekiyor haklısınız

Pervic

Yeni Üye
kazan kulpu deyil başka birşey
Fotoğrafta çıkmamış fakat kenarları tırtıklı ve kancalarına bakacak olursak bir yere sabitlemek ya da bir şeye çakmak için kullanıldığını ön görüyorum. Ne olduğunu kestiremedim tam olarak değerli yorumun için teşekkürler..

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Binek hayvan semerlerinde kullanılan bir parça sanırım

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Maddi degeri yoktur.
Uclarindaki yuvarlak kismi dusmus kazan kulpuna daha cok benziyor. Baska birseyde olabilir kullanim amacli.

Birseyin emaresi degildir.
Bulunan alanda dedektor veya cubukla tekrar metal tespiti yapilabilir, oradan gecerken.
Ozel olarak tekrar bakmaya gitmeye gerek oldugunu dusunmuyorum.