Bu resimde kim ne goruyor acep

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@Mal bulanındır ustam buranın aynısı diyebileceğim bir yer gördüm geçen hafta, resimde çekmedim ama, şu büyük taş gibi yapma bir taş bir kaya üzerinde, bu yıl yağmurlar çok yağdığı için taş biraz hareket etmiş, üst tarafdan toprakta ya arada boşluk oluşmuş biraz, bu kayayı yuvarlasak mı? yani,,, teşekkürler

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
@Mal bulanındır ustam buranın aynısı diyebileceğim bir yer gördüm geçen hafta, resimde çekmedim ama, şu büyük taş gibi yapma bir taş bir kaya üzerinde, bu yıl yağmurlar çok yağdığı için taş biraz hareket etmiş, üst tarafdan toprakta ya arada boşluk oluşmuş biraz, bu kayayı yuvarlasak mı? yani,,, teşekkürler
ustam bukonudaki resimden gordugun gibi ummadigin tas bas yariyor.sektorde herseye acik hazirlikli olmaliyiz...

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bu anıt kaya direk fügürdür.
Burası kaya yapısı doğu noktasına benziyor.
Bu anıt fügür göbek hizasında kitap tutuyor olabilir.Eğer öyle ise bir din adamı statülü papazda olabilir.Tanrı fügürünü temsilde olabilir.
Muhtemelen büyük bir dini maben buranın geri kısımlarında varlık göstermiş olmalıdır.
O zaman anıta ait olan değeri bulmak lazımdır.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Çay tuzak kardeşim ?
dogal olsum olmadigi kesindee resmin .sol altdaki golgede kalan noktada iscilikli orme taslar var bide ben olsam bu dikey yapinin tam altinda doyasiya arge yapardim tabanini 50 mt kare cevirip sisleme yaparak tavan kapak tasini bulup delik acip asagiya cobrayi salardim icerden giris ve mezar yonlerini tayin edip disini ceker pipetle hupletirdim beyaa..illede yapardim yarim gunde tespit sonuclanirdi

deli firat

DOĞACI
dogal olsum olmadigi kesindee resmin .sol altdaki golgede kalan noktada iscilikli orme taslar var bide ben olsam bu dikey yapinin tam altinda doyasiya arge yapardim tabanini 50 mt kare cevirip sisleme yaparak tavan kapak tasini bulup delik acip asagiya cobrayi salardim icerden giris ve mezar yonlerini tayin edip disini ceker pipetle hupletirdim beyaa..illede yapardim yarim gunde tespit sonuclanirdi
Emeğine sağlık kardeşim şüphelendiğim iki durum var ustaların görüşünü alayım detayları yazarım

deli firat

DOĞACI
Bu anıt kaya direk fügürdür.
Burası kaya yapısı doğu noktasına benziyor.
Bu anıt fügür göbek hizasında kitap tutuyor olabilir.Eğer öyle ise bir din adamı statülü papazda olabilir.Tanrı fügürünü temsilde olabilir.
Muhtemelen büyük bir dini maben buranın geri kısımlarında varlık göstermiş olmalıdır.
O zaman anıta ait olan değeri bulmak lazımdır.
Emeğine yüreğine yorumuna sağlık ustam ilginç bir yer tahmini 1.5 km aralıklı biri büyük iki ibadet yeri var yakın baktığında meryem ana nakş edilmiş gibi mekan sıkıntılı ama biraz deliyim araştıracam