Bu sikkeleri bugun buldum hangi tarih degeri nekadar talibi olan varmi

Onurcan

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar beyaz renkli sikkeye benzer olanin madeni ne bakir ne gumus ne bronz bi turlu anlayamadim bide kalin ve agir boyle sag kosesinde ve sol kosesinde delik var igne karsidan karsiya geciyor yani caprazlamaya alttan uste sikkenin icinden yani kalin baya

leon

Aktif Üye
3.4.5 resimdeki obje fibula (çengelli iğnenin atası). Roma dönemine benziyor.

Onurcan

Yeni Üye
3.4.5 resimdeki obje fibula (çengelli iğnenin atası). Roma dönemine benziyor.
Ederi nedir peki bide sikkeye benzer birsey var delik karsidan karsiya igne geciyoe cok ince bir delik cok duzgun guzel delinmis ama oyle bir sikkeye hic rastlamamistim bide ne bakir ne bronz ne gumus yaklasik 18 gram geliyor ebatda kucuk yani agirligina gore

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Ederi nedir peki bide sikkeye benzer birsey var delik karsidan karsiya igne geciyoe cok ince bir delik cok duzgun guzel delinmis ama oyle bir sikkeye hic rastlamamistim bide ne bakir ne bronz ne gumus yaklasik 18 gram geliyor ebatda kucuk yani agirligina gore
İğne olan görselin arka yüzünüde paylaşın..Aziz george 8 gram olur 18 gram görselide varsa paylaşın tartı görüntüsü.

Son düzenleme:

Onurcan

Yeni Üye
İğne olan görselin arka yüzünüde paylaşın..Aziz george 8 gram olur 18 gram görselide varsa paylaşın tartı görüntüsü.
Abi paylasayim hemen ama ben kaba taslat bi gram verdim bilgin dogrudur kesinlikle eminim hemen paylasiyorum

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Bu arka yuzu abi tarti bulup hemen tarticagim degerlikidir peki hatira olarakmi saklayim degeri yoksa
Paylaştığınız görsel bizans mühür.Sikke değildir.Maddi olarak bir beklentiniz olmasın hatıra olarak saklayın.