Bulduklarimizi Muzelere Teslim Etmekten İmtina Etmeyelim....

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Herhangi birşeyin ıspatı peşinde değilim. Müzeden ve yetkililerden ödü kopanlar için paylaştım. Ispat için bir gayretim yok ustam.
Konu basligi kiskirtici olmus bende refleks geregi yazdim belge koydum
Kimsenin odu kopmuyo sen mevzuyu anlamamissin
Asil konu verilen objelerin akibeti maddi dönusum olmayisi yada cooooooook gec olarsk komik rakamlar verilmesi sayarak vrrdigin objelerin eksik cikmasi kalite olanlarin ya kaybolmasi yada replika degersiz tutanagi yazilmasi
Milletin muzdarip sikayetci magdur oldugu seyler bu yazdiklarim
Kimse korkmiyii karsilikli dava acma sikayetci olma pert etme haklarimizi biliyiik

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Konu basligi kiskirtici olmus bende refleks geregi yazdim belge koydum
Kimsenin odu kopmuyo sen mevzuyu anlamamissin
Asil konu verilen objelerin akibeti maddi dönusum olmayisi yada cooooooook gec olarsk komik rakamlar verilmesi sayarak vrrdigin objelerin eksik cikmasi kalite olanlarin ya kaybolmasi yada replika degersiz tutanagi yazilmasi
Milletin muzdarip sikayetci magdur oldugu seyler bu yazdiklarim
Kimse korkmiyii karsilikli dava acma sikayetci olma pert etme haklarimizi biliyiik
Suan birisine bende benzeeri birşeyler yaziyorken sende bunu yazmissin ?

KULT

Aktif Üye
Bu paylaşımı yaparken en ufak bir art niyet yada başka bir düşüncede değildim. Bulunan değersiz parçaları kaderine bırakmak yada kırıp parçalamak yerine müzeye teslim edilmesinin daha uygun olacağını anlatmak istemiştim. Tecrübeli ustalarımız mevzuatları ve haklarını bildikleri için elbette ki ne müzelerden nede bağlı kuruluşlardan korkmaz. Ben sadece para etmediği için ve götürürüp sorguya çekerler, başım ağrır diye düşünen arkadaşlarımızın bu konuda tereddütleri olmaması için paylaşmıştım. Ama malesef gördüm ki çok farklı anlaşıldım. Birbirimizden bu derece şüphe edip her hareketin altında birşeyler arıyorsak bir gurup olmamızın ne anlamı varki. Paylaşım rahatsız edici bi boyuttaysa yönetici arkadaşlar kaldırabilir. Selametle...

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Bu paylaşımı yaparken en ufak bir art niyet yada başka bir düşüncede değildim. Bulunan değersiz parçaları kaderine bırakmak yada kırıp parçalamak yerine müzeye teslim edilmesinin daha uygun olacağını anlatmak istemiştim. Tecrübeli ustalarımız mevzuatları ve haklarını bildikleri için elbette ki ne müzelerden nede bağlı kuruluşlardan korkmaz. Ben sadece para etmediği için ve götürürüp sorguya çekerler, başım ağrır diye düşünen arkadaşlarımızın bu konuda tereddütleri olmaması için paylaşmıştım. Ama malesef gördüm ki çok farklı anlaşıldım. Birbirimizden bu derece şüphe edip her hareketin altında birşeyler arıyorsak bir gurup olmamızın ne anlamı varki. Paylaşım rahatsız edici bi boyuttaysa yönetici arkadaşlar kaldırabilir. Selametle...
@KULT senin art niyetsiz bu paylaşımı yaptığın aşikar
bu tür formları geçtim bu formda nelerle karşılaştık bir bilsen ?
ustaların bir kısmı yoklama çekmek babında zarf atar kimisi paylaşımı yapan kişiyi tanidigindan takılmak ister ?
kimisi de sunumda bir anormallik sezinlemistir ki üstüne gider ?
konu gayet faydalı bir bilgilendirme olarak
görüyorum
özellikle su alıntı yaptığım yorumun ilk kısımlarını
en başta yazmış olsaydın dahada hosnuk olacaktı
birde başlık kısmı kabul et olmamış saygılar ... ?

Turko

Uzman
Doğru yapanı 9 köyde kovalarlar Mustafa kardeşim o yapıyor biz niye yapamıyoruz diye kıvranırlar herşey benim olsun ben yapayım ben bileyim ben diyeyim ben yiyeyim hep bana hep bana derlerrrrr derlerrr idare etceksin he gardaşım sende haklısın diyip gazını alacaksın yapacak birşey yok.