• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Burada bişiler var ama ne?

carsambali

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm herkese hayırlı forumlar ve herkese bol nasipler dilerim. Cenevizliler kalesinin olduğu yer diye söylenen, bilinen zirvenin eteğinde böyle sıralı Taşlar ve taşdaki kanallar mevcut. Resimleri sıralı atacağım inşaallah. İlk 3 resim değişik açılardan çekilmiş resimler,bilinçli konulmuş olarak gördüm. Aynı istikamette yaklaşık 25 m yukarısında yan tarafında yaklaşık 25 cm eninde kanal olan olan Kaya,yine bir okadar mesafede aynı hizada üst tarafında başka kanal olan kaya ve bir okadar mesafe ve aynı hizada dikey bir taş üzerinde iki oyma yanyana (göz gibi) ve bu kaya uzun yüzlü biri gibi duruyor çünkü çene kısmı ayrı yapılmış gibi. Bu taşın yine aynı hizada yaklaşık 25 mt üst kısmında çamlarla daire şekli gibi çevrelenmiş bir alan. Baktım bu alan boşluk veriyor,giriş yeri de uzun yüzlü bir insan şekline benzeyen taşın altından. Fikirlerinizi değerlendirmelerinizi rica ediyorum. Saygılar...

Ekli dosyalar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Sevgili ustam hafif yağmurluydu,çok gezemedim. Birçok kaya parçası ve kaya var zeminde. Mihrap olacak yer göremedim
Buyuk kayada mihrap olarak dusunme.
Bel hizasinda çok mihrap gordum. Kayalar iscilikli. Mihrap varsa mesele tunelle odaya, mezara gider. Mihrap yoksa bahsedilen baska seydir. Ustalarimiz baksinlar, teceubelerini aktarirlar.
Kolay Gelsin.

carsambali

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Buyuk kayada mihrap olarak dusunme.
Bel hizasinda çok mihrap gordum. Kayalar iscilikli. Mihrap varsa mesele tunelle odaya, mezara gider. Mihrap yoksa bahsedilen baska seydir. Ustalarimiz baksinlar, teceubelerini aktarirlar.
Kolay Gelsin.
Teşekkür ederim ustam,hürmet ederim

Apollon01

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
ustam kanal dediğiniz yerde eski kazılmış kanal varmı? işlenmş toprak belli olur, varsa argenizi burda yapınız çubuk veya pulse cihaz ile, resimler çok yakın çekim olmuş rast gele inşallah

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Moderatör
En sondaki resimin kaya üzerinde sağ tarafda iki oyma görülmekte.
Bunlar orjinalmidir veya sonradan mı yapılma?

Resimin alt tarafı , kayanın altı tarafı doğu yönümüdür?

dardanos

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
carsambali

Sevgili kardeşim merhaba.
Bu resimdeki şekil diyeelim nedir ben bir ağaç figürüne benzettim lakin orayı iyice temizleyip bakmalısın ve resimlemelisin. Ters kalbide andırıyor . Lakin senin resimlerdeki ağaçlar bu iş için yaşları uygun görünmüyor. Orada ne şekli var siz yakınen inceledinizmi ne diyorsunuz
CC21E58C-1511-43D9-BF54-28F819AD365B.jpeg

carsambali

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
En sondaki resimin kaya üzerinde sağ tarafda iki oyma görülmekte.
Bunlar orjinalmidir veya sonradan mı yapılma?

Resimin alt tarafı , kayanın altı tarafı doğu yönümüdür?
Sevgili @kaynak ustam,oymalar orijinal. Yön aşağıda belirttiğim gibi %90

Ekli dosyalar