Burdan güzel bir açiklama bekliyorum anlayanlardan

BilgiliAnne

Member
Ben dedoktor almayi dusunuyorum ama yasal mi bilmiyorum
Evimde dedoktor bulundursm suç teskil edermi
Atiyorum arabamda kontrolde aracim arandi misl arkda dedoktor bu suçmu?
Aslinda uzun yillardir almak istedim ama hani koyde memlekette arzilerimize fln bakmak icin suç diye alamadim.
Birde dedoktor lmaya karar verdim diyelim alacagim yerde resmi bir islem yapiliyormu iste kimlik bilgilerin vs aliniyormu yoks magzdan aldim diyelim norml alip cikiyormuyuzzz??

poseidon2023

Uzman
evinde arabanda iş yerinde sorun olmaz faturası olduktan sonra

sabah sekiz akşam beş arasında arazide geze bilirsin tuta bilir baka bilirsin yanında kazma kürek olmıyacak amcalar geldiginde ne yapıyon dedikleri zaman verecegin cevap önemlidir ( define arıyorum para arıyorum DEMICEN ) inceleme yapıyorum araştırma yapıyorum diyeceksin dedektörün faturası yanındaysa sorun yok fatura yoksa aldıgın yeri beyan etmedigin için el koyma hakkı olur

BilgiliAnne

Member

sabah sekiz akşam beş arasında arazide geze bilirsin tuta bilir baka bilirsin yanında kazma kürek olmıyacak amcalar geldiginde ne yapıyon dedikleri zaman verecegin cevap önemlidir ( define arıyorum para arıyorum DEMICEN ) inceleme yapıyorum araştırma yapıyorum diyeceksin dedektörün faturası yanındaysa sorun yok fatura yoksa aldıgın yeri beyan etmedigin için el koyma hakkı olur
çok teşekürler işte istediğim cevap buydu sadece?‍♀?‍♀ Sag olun ?

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör

ustamız yazacaklarımı yazmış. ek olarak;
40 cm kazıya kadar dahi yargıtay kararı gereği sıkıntı yok ama 40 cm geçti mi sıkıntı başlar.
fatura yanınızda ise direkt gösteriniz.
ayrıca püf noktayı da koymuş ustamız. bizler araştırmacıyız, defineci değil :)

poseidon2023

Uzman
arazide tespitini yapacan noktaları belirlicen dedektörü evine götürecen cepinle gidip eşeliyecen bir şeyler cıktıgında sorun yaşamamak için evin içine sokmıyacaksın resimle bahcende uygun bir yere kazıp gömeceksin şikayet olsa bile dedektör ile paralar aynı yerde olmıyacak telefondaki resmi internetten indirdim bu kadar dedektör yok diyelim paralar ile evde yakalandın tarlada buldum bu çoklu olarak para ve dedektör ile yakalandın karakola gidersin ifade verirsin hakim karşısına cıkarsın ilk sucun ise para cezası ve mahkeme harcı olarak para cezası gelir bir daha yakalanırsan tekerüre girer ceza katlanır beş sene aynı suctan yakalanmıyacan

yanı ilk dediklerim makina ile kazma kurek bir arada olmıyacak makina ile mazeme aynı yerde olmıyacak ufak ayrıntılar ve konuşma önemli

75 santimden sonrası devlete ayittir aga derinlige görede evet ceza deyişir @Keskingöz

en iyi dedektör 70 santim sorun yok