• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Çekilmemiş yaymı

serkancan

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
ustad ,
bir katkım olacaksa benim gördüğüm budur ..
Yuvarlak çizdiğim yer büyük ihtimal ile boşluk verecek kasaymış gibi geliyor . .

1581602591043.png

28karayel28

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Kayada bir şeyler var olmasına rağmen, yay ile ilgili net bir iz ve işaret yok, bütünlüğünü kaybetmiş bir kaya olma olasılığı çok fazla, önemli detaylar kırılan ek parçalarda olabilir. Taş burada duvar yapımı için kullanılmış, asıl yeri burası değil. Getirilip konulmuş.

hepastios

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Kayada bir şeyler var olmasına rağmen, yay ile ilgili net bir iz ve işaret yok, bütünlüğünü kaybetmiş bir kaya olma olasılığı çok fazla, önemli detaylar kırılan ek parçalarda olabilir. Taş burada duvar yapımı için kullanılmış, asıl yeri burası değil. Getirilip konulmuş.
Yok hocam getirilip konulmamış çünkü bu işaretin olduğu bölge 750 haneli ermeni yerleşim bölgesi kilisesi ve bir sürü mezarları var bundan eminim evin en alt köşe taşı diyebilirim

hepastios

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ermeni bahçesinde evin kendi kenar duvarları değilde , bahçe duvarı ve ağaçlar öne çıkar.
Aslında bende çok emin deyilim hocam duvar bahçe duvarında olabilir ev duvarıda bana göre ev izlenimi veriyor ama belkide yanılıyorum bu işaretin arkasına doğru loğ buldum o yüzden ev diyorum ama belkide yanılıyorumdur

hepastios

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Hocam
Görsel yokmu usta ? Tek resim herkez psikolojik savaş içinde yorumlarla.Çevre resmi varsa paylaşınız.Daha sağlıklı net bilgiler gelir.
Eyvallah bu resim 3 günlük bir resim 2 gündür yoğun bir kar yağıyor kar işi bir bitsin dedigini yapacam haklısın

@ibrhm

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kardeş taş tam batıya bakıyor taşın sağ tarafında yani güneyinde 10 metre mezar gibi görünen bi yer var
Ben onu anladım canım kardeşim, bilgi amaçlı şöyle; taşın üstünde doğu,batı çizgisi çizdik. On adım doğu, on adım batı kazık çakıp ,ara yayı yani güney kısmı 360 adım.
Hadi 150 güney doğu, 150 güney batı bakış mesafesi ile nokta verirsek 60 seçenek var.

hepastios

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Ben onu anladım canım kardeşim, bilgi amaçlı şöyle; taşın üstünde doğu,batı çizgisi çizdik. On adım doğu, on adım batı kazık çakıp ,ara yayı yani güney kısmı 360 adım.
Hadi 150 güney doğu, 150 güney batı bakış mesafesi ile nokta verirsek 60 seçenek var.
Güzel kardeşim seninki biraz akademik oldu senin söylediğin istikamet ve koordinatlar tarafımdan çok araştırıldı yani olumsuz sen benim resimdeki okun ucunu alt tarafa doğru gördünmü aslında cepten olmasaydı işaretliyecektim ama ne yazıkki zamanımda pek olmuyor aslında ben bu işareti biraz hafife aldım kabartma ok ucu alt tarafa bakıyor hemen yanında eski incir ağacı acaba diyorum bukadar basit olabilirmi diye düşünüyorum ama yinede geniş şekilde ölçüp biçtigin için çok teşekkür ediyorum dedigin koordinatları inceledim kayda deyer bişey yok bu konuda biraz daha kolay ve basit düşüncem direk okun baktığı yere yoğunlaşacam selametle

@ibrhm

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Güzel kardeşim seninki biraz akademik oldu senin söylediğin istikamet ve koordinatlar tarafımdan çok araştırıldı yani olumsuz sen benim resimdeki okun ucunu alt tarafa doğru gördünmü aslında cepten olmasaydı işaretliyecektim ama ne yazıkki zamanımda pek olmuyor aslında ben bu işareti biraz hafife aldım kabartma ok ucu alt tarafa bakıyor hemen yanında eski incir ağacı acaba diyorum bukadar basit olabilirmi diye düşünüyorum ama yinede geniş şekilde ölçüp biçtigin için çok teşekkür ediyorum dedigin koordinatları inceledim kayda deyer bişey yok bu konuda biraz daha kolay ve basit düşüncem direk okun baktığı yere yoğunlaşacam selametle
Haklı olabilirsin, sana bir soru , çubuk kullanma ve dedektör kullanmada bir iddian varmı? Veya yeri irdeleyen arkadaşların.
Ermeni diyorsun okun ucu yere bakıyor diyorsun. İlk altı metrede:

hepastios

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Haklı olabilirsin, sana bir soru , çubuk kullanma ve dedektör kullanmada bir iddian varmı? Veya yeri irdeleyen arkadaşların.
Ermeni diyorsun okun ucu yere bakıyor diyorsun. İlk altı metrede:
Çubuk kullanıyorum fakat iyiyim diye kendimi metlemem el elden üstündür dedektör e gelince tek tek te kullandığım dedektörler var tabiki yeri inceleyen arkadaşların var demişsin arkadaşlarım incelemedei öyle bi şeyden bahsetmedim ermeni demişsin evet bölge ermeni bölgesi tartışmam Bile okun ucu demişsin evet biraz dikkatli incelerseniz görürsünüz taşın altına direk bakıyor 6 metre demişsin ondanda bişey anlamadım ayrıca iddiamda yoktır

Üst Alt