Cin. ifrit .marid .reptilian ..goren ve bilgisi olan varmı.

Y2J

Aktif Üye
Hocam senin dediklerine katılıyorum ama bazı noktalar hakkında yorum yapma istediği duydum. Tılsım olayı vardır ama görülme olayı çok yüksek değil. Nice insanlar var yıllardır kazı yaparlar denk gelemez. Bazı insanlar vardır 2 kazı yapar denk gelir.

Geçmiş yıllarda bu forumda bir arkadaş ile tartışmıştık. Neden yurtdışında bu tılsım-cin olayları olmuyor diye? Ben bu bir sonuçtur demiştim. Seni bu sonuca ulaştıran bilgiler nedir diye sormuştum. Yurt dışında yapılan kazı örneklerini say dedim. Cevap gelmedi. Adam 2-3 tane yurtdışı resmi kazı örnegin saymadan (kazının teferruatını hiç sormadım) (heleki bu tılsım olayları daha çok bireysel kazılarda ortaya çıkıyor) neye göre bu sonuca ulaştın diye sordum. Sonuç için bilgi yada bilgiler lazım. Umarım anlatmak istediğimi anlamışsındır. Çok yüzeysel bakıyoruz olaylara

İkinci olarakta onlarda cin kavramı yok. Onlarda şeytan kavramı var. Birde Yorum farkı var. Birisi yurt dışında kazılarda cin vakaları ararsa hiç bir şey bulamaz. Şöyle araması lazım kazılardaki paranormal vakalar diye. Onlarda birde paganist dönemden kalma ruh, hayalet, doga üstü güç kavramları baskındır. Hatta bu bir çok film diziye işlenmiştir. Örnegin Lara Croftun son çıkan filminde kadın defineyi ararken bazı tuzaklara karşılaşıyor. Bazı varlıklar onları engelliyor. Adamlar bunlara doga üstü güçler diyor.

Hocam zenginler daha çok aracı ve satın alan taraf oluyor. Tılsım ile ugraşanlar kazı yapanlardır.

definecihan

Yeni Üye
kardeş valla ben görmedim de şu yazıları okuduktan sonra biraz tırstım açıkçası .

uNZnIQ.md.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arif4141

Yeni Üye
Madem güncel bende başımdan geçen bir olayı anlatayım. Yıl 2009 toptancılık işi ile uğraşıyoruz. Yaz günüydü. Kefken e su sevkiyatımız var. Karadenize sıfır plajı olan bir bölge. Bende mahalleden 4 arkadaşımı aldım akşamdan gidip mangal falan yaparız suyu boşaltır denize gireriz diye. Gireceğimiz yere vardık hava kararmıştı. Pembe kayalıklar denen bir bölge de ormanın kıyısına yaktık mangalı muhabbet sohbet gır gır derken arkadaş ormanın içine el fenerini tutmaya başladı bizde onu uyardık arama bulursun çıkar karşına dedik. O da tabi ne bulucam ben öyle şeylere inanamiyorum hurafe falan dedi bizde tövbe de çarpılırsın bunların varlığı net kitabınızda yazıyor ayetler var falan desekte boşa.. bu hala inanmıyorum falan fistan. Tabi o ara ben başımdan geçen bir olayı anlattım bizzat gördüğümü söyledim . ( o olayida bir sonraki yazıda anlatırım)diğer arkadaş duyduğu bir kaç olayı anlattı. Bir türlü inandıramadık. Tabi geç oldu arabanın içine serildik uyuyoruz. Bir süre sonra bu inanmayan arkadaş içini çeke çeke bağırmaya başladı. Kendisi uyku halinde bir türlü uyandıramıyoruz yaklaşık 5 dk falan sürdü o bağırıyor biz tokat atıyor şu döküyoruz ayılmıyor. O esnada sabah ezanı okunmaya başladı ve birden bire arkadaş kendine geldi. Bir süre toparladıktan sonra başladı tövbe çekmeye okumaya.. Ne oldu diye sorduğumuzda bizimde tüylerimizi diken diken eden olayı anlatmaya başladı. Başıma geldiler beni tokatlamaya daha sonra gökyüzüne kaldırmaya başladılar ben sizi ve bedenimi görüyordum ama bişe yapamıyordum sonra birden bire bıraktılar dedi.. İnşallah anlattığım olayın konu ile alakası vardır

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Madem güncel bende başımdan geçen bir olayı anlatayım. Yıl 2009 toptancılık işi ile uğraşıyoruz. Yaz günüydü. Kefken e su sevkiyatımız var. Karadenize sıfır plajı olan bir bölge. Bende mahalleden 4 arkadaşımı aldım akşamdan gidip mangal falan yaparız suyu boşaltır denize gireriz diye. Gireceğimiz yere vardık hava kararmıştı. Pembe kayalıklar denen bir bölge de ormanın kıyısına yaktık mangalı muhabbet sohbet gır gır derken arkadaş ormanın içine el fenerini tutmaya başladı bizde onu uyardık arama bulursun çıkar karşına dedik. O da tabi ne bulucam ben öyle şeylere inanamiyorum hurafe falan dedi bizde tövbe de çarpılırsın bunların varlığı net kitabınızda yazıyor ayetler var falan desekte boşa.. bu hala inanmıyorum falan fistan. Tabi o ara ben başımdan geçen bir olayı anlattım bizzat gördüğümü söyledim . ( o olayida bir sonraki yazıda anlatırım)diğer arkadaş duyduğu bir kaç olayı anlattı. Bir türlü inandıramadık. Tabi geç oldu arabanın içine serildik uyuyoruz. Bir süre sonra bu inanmayan arkadaş içini çeke çeke bağırmaya başladı. Kendisi uyku halinde bir türlü uyandıramıyoruz yaklaşık 5 dk falan sürdü o bağırıyor biz tokat atıyor şu döküyoruz ayılmıyor. O esnada sabah ezanı okunmaya başladı ve birden bire arkadaş kendine geldi. Bir süre toparladıktan sonra başladı tövbe çekmeye okumaya.. Ne oldu diye sorduğumuzda bizimde tüylerimizi diken diken eden olayı anlatmaya başladı. Başıma geldiler beni tokatlamaya daha sonra gökyüzüne kaldırmaya başladılar ben sizi ve bedenimi görüyordum ama bişe yapamıyordum sonra birden bire bıraktılar dedi.. İnşallah anlattığım olayın konu ile alakası vardır
@Arif4141 ustam işte burdaki inceliği yakalamak lazım, o arkadaşını onlar bırakmazdı ezan imdadına yetişmiş, ezan okunurken hayvanlar garip sesler çıkarırlar, köpek, eşek benim dikkatimi çekenler, özellikle sabah ezanında, ezan başlayınca normal hayatında olan bu cin-şeytanlar kaçmaya saklanacak yer aramaya başlıyorlar bunu da bu hayvanlar görüyorlar ve garip garip uluma sesleri falan çıkarıyorlar

Arif4141

Yeni Üye
@Arif4141 ustam işte burdaki inceliği yakalamak lazım, o arkadaşını onlar bırakmazdı ezan imdadına yetişmiş, ezan okunurken hayvanlar garip sesler çıkarırlar, köpek, eşek benim dikkatimi çekenler, özellikle sabah ezanında, ezan başlayınca normal hayatında olan bu cin-şeytanlar kaçmaya saklanacak yer aramaya başlıyorlar bunu da bu hayvanlar görüyorlar ve garip garip uluma sesleri falan çıkarıyorlar
Benimde başımdan bir olay geçmişti ayıldığımda cami hocası kulağıma ezan okuyordu. Ama bizim aklımıza o an ezan okumak gelmedi. Yaşadıkça tecrübe edindim artık korkmuyorum nas felak surelerini okuyup rahatça dağ orman gezerim. Bir ara çok fazla geliyordular özellikle kızım yeni doğmuşken onunla oynadıklarına çok şahit oldum çok odadan kovdum bi zarar vermiyorlardı ama sık sık kızımın başına geliyorlardı.

KAFKASS

Member
CÜMLETEN S.A benim pek bilgim yok ama duyduğum şeyleri anlatayım Peygamber efendimiz zamanında bir küp altın bulan biri gece kaybolmuş.sabah hanımı durumu Peygamber efendimize anlatınca küpü güneş görmeyen bir yere bırak buyurmuş Efendimiz. kadın küpü dağbaşında bir mağaraya bırakıp eve gelince adamı evde bulmuş. bir diğeride dağa oduna giden bir sahabi kaybolmuş. aramalar bitip herkes geri gelince şiir okuyan bir ses duymuşlar. arapça kitaplarında cinlerin şiir yadığına delil olarak yazar bu şiir. o adamın kabrini aramayın uzak bir yerde gömülü o kabrin olduğu yerdede başka kabir yoktur gibi başlıyordu tam hatırlayamadım. bulursam yazayım onuda. selametle

Asya26

Member
S.a. ben de yaklasik 20 yildir define peşinde gezerim (ilk 15 yil tam cahilmisim son 4 5 yıldır surekli okuyup arastiririm 15 yilim bosa gitmiş onu fark ettim☺☺)cok abilerden başlarına gelen hikaye dinledim ama inanmazdim yaklasik 2 yil once hic ayrilmadigim can dostumla bana biri geldi elinde belge ile tarif edilen yeri bulduk uzatmamayim gündüz elle denedik olmadi birkac gun sonra bunlar kepce goturduler o gece ben gidemedim 5 kişiler 1 2 kepce alinca ilk once bebek kadın aglama sesi kazmaya devam edince etraflarinda bi sürü kırmızı göz devam edelim korkmayin devam ediyorlar bi ışık parlıyor yok böyle bi ışık hepsi bi tarafa kaciyor sonra bulusuyorlar(kisa kesiyorum)sonra can dostumla kepceci cesaretini toplayip kepceyi almaya gidip kepceye biniyolar karsilarinda atli suvariler savaş kiyafetli askerler 2 3 dk. Seyretmisler 5 kişide olayları yaşamış..... kıssadan hisse artık bende inaniyorum ama cok nadir oluyor bu işler tilsimmi baska bişey mi bilemem

sandalci14

Operatör
islamda rabia hatunlar oldugu gibi hristiyanligin gecerli oldugu donemlerdede ayni durumds olanlar oluyordu.cinlere gelince onlar carpamaz biz goremedigimizden onlara carpiyoruz.destur diyelim uyaralim..

Zaman

Bilgili Üye
S.a. ben de yaklasik 20 yildir define peşinde gezerim (ilk 15 yil tam cahilmisim son 4 5 yıldır surekli okuyup arastiririm 15 yilim bosa gitmiş onu fark ettim☺☺)cok abilerden başlarına gelen hikaye dinledim ama inanmazdim yaklasik 2 yil once hic ayrilmadigim can dostumla bana biri geldi elinde belge ile tarif edilen yeri bulduk uzatmamayim gündüz elle denedik olmadi birkac gun sonra bunlar kepce goturduler o gece ben gidemedim 5 kişiler 1 2 kepce alinca ilk once bebek kadın aglama sesi kazmaya devam edince etraflarinda bi sürü kırmızı göz devam edelim korkmayin devam ediyorlar bi ışık parlıyor yok böyle bi ışık hepsi bi tarafa kaciyor sonra bulusuyorlar(kisa kesiyorum)sonra can dostumla kepceci cesaretini toplayip kepceyi almaya gidip kepceye biniyolar karsilarinda atli suvariler savaş kiyafetli askerler 2 3 dk. Seyretmisler 5 kişide olayları yaşamış..... kıssadan hisse artık bende inaniyorum ama cok nadir oluyor bu işler tilsimmi baska bişey mi bilemem
Ya sonrası ne olmuş ustam

Zaman

Bilgili Üye
Benim merak ettiğim çeşitli şekillerde insana görünen bu varlıklar insana fiziki olarak zarar verebiliyor mu?
Mesele hayvan gibi görünüyorsa ısırılma
Yada konuda da anlatıldığı gibi süvari insan şeklinde ise bizleri yaralama yada öldürme gibi