Conrad gr2 yer alti görüntüleme

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ustalar 1 günlük araştırma neticesinde bi kaç cihaza düşürdüm hedefimi 1.ci sırayı Conrad gr2 verdim cihazın fiyatı 6.500 tl ama işlevi muazzam görünüyor. Acaba kullanan varmı içinizde bide sizden okey aldıkmı üç beş fazla verir bunu alırız :) BulursamKader25 OsiruS sef_er jeolog nik Hostia ve diğer ustalarım fikir alayım inşaallah

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ustalarım negatif konuşanlar pozitif konuşanlara nisbeten fazla duruyor... Gradyometre olarak geçiyor bu cihazlar

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Yok yok ben bugüne kadar hiç bi cihaz almadım yine almıycam :D

legal35

Member
aldanma çocuksu masum yüzüne derim

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Gönül_Eri ustam bunların manyetometre ve gradyometre olarak iki türü var. Gradyometreler genel itibari ile yapı bulmak için kullanılır. Manyeto metre ise genel itibari ile metal görmek için. Bende radyometre kullananlardanım lakin farklı bir firmanın kullanıyorum. Kullanım alanı kısıtlı bir cihazdır yardımcı ekipman gerekir. Nokta biliyorsan sorun değildir. Sikke yada küçük demirleri görmez ama büyük malzemeleri kaçırmaz. Buradan sonuç alınmış dataları paylaşabilirm örnek alarak kendinizi ggeliştirebilirsiniz. Cihazın artıları olduğu gibi eksileride mevcuttur. Aslında basit bir konu değildir çok detaylıdır o yüzden araştırmanızı iyi yapmanızı öneririm. Aşağıdaki çekimleri kendim yaptım ama bakmak nasip olmadan kar yağdı bahara kaldı inşallah.

Not: aşağıdaki data da metal yoktur sadece yapı vardır.

Ekli dosyayı görüntüle 224088

Ekli dosyayı görüntüle 224089

Ekli dosyayı görüntüle 224090

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Dadaş_25 sayın ustam öncelikle cevap yazdığınız için tşk. Ederim. Merak ettiğim şu siz odayı yada lahiti tespit ettiniz şu görüntüyü aldınız peki bunu kontrol ettinizmi ? Yani şu verdiği kütle mineral olabilirmi ? Videoya bakarsanız ohh çok kolay miss her adımda düğmeye basıyon bi yandan telefondan izleyebiliyon normal boş topraksa yeşil boşluksa mavi herangi bi kütle varsa kazan küp lahit oda v.s kırmızı:D kulağa hoş geliyor ama sazan gibi zıplamıycam

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@dadas_25 ustam bu grafikleri birde yorumlarmisiniz
Ustam açılmadığı için sadece yorumdur bunu unutmayalım. 2 metrede boş bir küp mada küp mezar. 5 metrede 1,5 metre yüksekliğinde oda yada tünel ve 7 metrede bir boşluk daha. Dediğim gibi bunlar alan tarama ile de teyit edilip sonra işlem yapılacaktı ama kar yağdığı için sonuç bilinmiyor. Aldığım en güzel verilerden biridir. Ha öyle yerde varki 2 metredeki bildiğim muazzam osmanlı su deposunu göremedim. O yüzden iyi araştırmak lazım. Bu tür konularda en önemli kısım aldıktan sonra muhatap bulmaktır.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@Dadaş_25 sayın ustam öncelikle cevap yazdığınız için tşk. Ederim. Merak ettiğim şu siz odayı yada lahiti tespit ettiniz şu görüntüyü aldınız peki bunu kontrol ettinizmi ? Yani şu verdiği kütle mineral olabilirmi ? Videoya bakarsanız ohh çok kolay miss her adımda düğmeye basıyon bi yandan telefondan izleyebiliyon normal boş topraksa yeşil boşluksa mavi herangi bi kütle varsa kazan küp lahit oda v.s kırmızı:D kulağa hoş geliyor ama sazan gibi zıplamıycam
Ustam emin ol iş o görüntüde bitmiyor. Çündü derinlilk arttıkça görüntüdeki renk farkı belli olmacak hale geliyor. Bu seerde iş voxler yada surfer programıyla en ince detayları incelemeye kalıyor. Hele alırsanız telefon için olanı değil pc için windows lu olanı alınız.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ustam biz çubukla şakül yapıp yolumuza bakalım en iyisimi :) fiyatlar çok yüksek mesela bi dedektör alsak 4 yada 5 binlik ne kadar zamanda kendini amorti eder ? Yada edermi ? Aldığımıza değermi bilmediğim kafamı kurcalayan çok nokta var tektekte ekmek varmı :) v.s

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam ben hiç tektek yapmadım yapıp yolunu bulanlarada aklım hiç ermedi. Yani nasıl elden çıkarıyorlar. Neyse bu cihaz için zaten çubuk sakil yada alan tarama şarttır. Yakında sonuç alınmış kullanıcı datalarının işlenmesiyle alakalı bir konu açarım isteyenler oradan öğrenmiş olurlar.