Çubuk, Dedektör,Cihazlar, İsaretler. Hepsi Önce Tespit Sonra İşlem İçindir.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Selamun Aleykum,

Ben yaşli ninelerimizin ve dedelerimizin anlattiği define/gomu hikayelerden usandim.
Yillar icinde; onlarca yere baktim hikayesi anlatilan. Dogru cikana bu zamana kadar da rastlamadim maalesef. Hikayelerden yola cikip da hedefe ulasan varsa tebrik ederim.

İsaret bulunsa da yine net tespit gerekiyor.
Bunun icinde cihaz destegi, cubuk destegi sart. Cihazi olanlari goruyorum, parasi var almis cihazi kullanmayi bilmiyor. Cubuk derseniz hala MİNERAL en bas belasi is. Kurtulmak cok zor.

En garanti is nedir derseniz?
En garantili iş;
Mezarlar icin, arkeolog seviyesinde bilgi.
Gomuler icinse SİSTEMİ bilmek. Su ana kadar memleketimizde kayit altina alinan 140 ayri sistemden bahsedilmektedir. Misal YİLAN gomu sistemi. Baslangici var, ilk yapan ustasi/mimari var. Bu usta 20 yer yaptiysa genel hatlariyla hepsi ayni sekilde yapilmis. Usta edebi degil ya. Vefat etti. Kim devam ettirdi? Kalfasi veya yetistirdigi ustasi. Bu arada yeni teknik ve malzeme kesfi var. Bu yeni usta sisteme bunlari da ilave etti. Bu hep boyle devam etti. SİSTEM denilmesinin sebebi de budur. GELİNKİZ KAYA sistemi de boyledir. Degismez. Tunel. Tunelin bitimi 2 ye ayrilir, saga ve sola. Odalar sagdadir, gibi. Ayrica bolgesel farkliliklar az da olsa mevcuttur.

Arkeolog seviyesinde bilgi yok,
Gomu Sistemleri bilinmiyor,
Elde cihaz namina birsey yok,
Cubukla bosluk bulunamiyor,
Cubukla metal tespiti yapilamiyor,
Minerale yakalaniyorsaniz
Hedefe nasil ulasilacak..???
Bu nedenle memleket kostebek yuvasina donmus.

İste burada gorus alisverisi yapilan sitelere buyuk is dusuyor. Neden..?

Akilli adamlar, baskalarinin bilgi ve tecrubelerini, akillarini kullanan insanlardir.

Zira burada pozitif bir bilgiye ulasildiginda hedefe dogru kuvvetli adim atilmis olur. Paylasilan isaret ve figurlerde daha once bilgi, tecrubesi olanin verecegi bilgiler cok kiymetli. Ben boyle bir yerde calistim diyene yapisip tum tecrubesinden istifade etmemiz gerekir.
Yine burada da donem ve bolgesel faktorler de onem arzediyor.

Kisaca, isimiz asla kolay değil.
Her asamada asla kolay degil.

Sektorde de kaliteli ve kalifiye insan sorunu da hala buyuk sorun.
Bu sorunu astiktan sonra yukarida arzettigim sorunlari asmak daha kolay olur kanaatindeyim.

Geriye bir husus kaliyor:
Bu da rizik meselesi.
Nasibinde de olan hedefe ulasir insallah.

Yine son sözümuz şu olsun:

ÖNCE TESPİT - SONRA İŞLEM.

poseidon2023

Uzman
Aleyküm selam Allah iylini versin emiii agaaaa nettin bu ne şittet celal

bi söz var ateş olmayan yerden duman cıkmaz diye ....

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Istedikleri gömü sistemini yapsınlar,Istedikleri kadar gizli işaret kullansınlar,labirentten duvarlar orsunler hiç umurumda değil ?
Mal yok hocam. Kırıntı, iğne yok :)))

Ağzınıza sağlık..

meratan

Aktif Üye
Aleyküm Selam ustam.

Size katılıyorum.

Ben şöyle düşünüyorum.Bir yerde bir işaret varsa diyelimki gerçekten define işareti.Klasik olarak söylenen şu kadar önünde veya şukadar arkasında yorumları bizi aldatıyor.

O işaret o bölgede bir define olduğunu söylemekten ileri gitmez diye düşünüyorum.Gömü her tarafında ve değişik uzaklıklarda olabilir.

Bu siteye hepimiz giriyoruz fakat hepimizin şifresi ayrı ayrı değilmi.

Adam parasını gömmüş Bir işaret koymuş Diyelimki define literatünde 7 metre önünde diye yorumlanıyor.Ne oldu şimdi sen gömdün ben komşun olarak gece kazdım aldım. Sitedeki şifrelerimiz gibi herkesin şifresi farklıdır diye düşünüyorum.

Saygılar

serkancan

Aktif Üye
Selamun Aleykum,

Ben yaşli ninelerimizin ve dedelerimizin anlattiği define/gomu hikayelerden usandim.
Yillar icinde; onlarca yere baktim hikayesi anlatilan. Dogru cikana bu zamana kadar da rastlamadim maalesef. Hikayelerden yola cikip da hedefe ulasan varsa tebrik ederim.

Bunun icinde cihaz destegi, cubuk destegi sart. Cihazi olanlari goruyorum, parasi var almis cihazi kullanmayi bilmiyor. Cubuk derseniz hala MİNERAL en bas belasi is. Kurtulmak cok zor.

En garantili iş;
Gomuler icinse SİSTEMİ bilmek. Su ana kadar memleketimizde kayit altina alinan 140 ayri sistemden bahsedilmektedir. Misal YİLAN gomu sistemi. Baslangici var, ilk yapan ustasi/mimari var. Bu usta 20 yer yaptiysa genel hatlariyla hepsi ayni sekilde yapilmis. Usta edebi degil ya. Vefat etti. Kim devam ettirdi? Kalfasi veya yetistirdigi ustasi. Bu arada yeni teknik ve malzeme kesfi var. Bu yeni usta sisteme bunlari da ilave etti. Bu hep boyle devam etti. SİSTEM denilmesinin sebebi de budur. GELİNKİZ KAYA sistemi de boyledir. Degismez. Tunel. Tunelin bitimi 2 ye ayrilir, saga ve sola. Odalar sagdadir, gibi. Ayrica bolgesel farkliliklar az da olsa mevcuttur.

Akilli adamlar, baskalarinin bilgi ve tecrubelerini, akillarini kullanan insanlardir.

Zira burada pozitif bir bilgiye ulasildiginda hedefe dogru kuvvetli adim atilmis olur. Paylasilan isaret ve figurlerde daha once bilgi, tecrubesi olanin verecegi bilgiler cok kiymetli. Ben boyle bir yerde calistim diyene yapisip tum tecrubesinden istifade etmemiz gerekir.

Bu sorunu astiktan sonra yukarida arzettigim sorunlari asmak daha kolay olur kanaatindeyim.

Bu da rizik meselesi.

Hocam teşekkür ediyorum..
Fakat ben rastladım..
Selamun Aleykum,

En garantili iş;

Bu da rizik meselesi.

Hocam ben yeri tespit ettim,
Hatta haritada söylenen yeri ve ortasında haritada işaretli yeri buldum,
Delikli taş,
İşareti su dökersen meydana çıkıyor.
Fakat zamanla ev yapılmış ve tam 3 evin ortasında kalmış işlem yapma imkanı yok.
Haritada ne olduğu dahil yazıyor..??

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Hocam teşekkür ediyorum..
Fakat ben rastladım..

Hocam ben yeri tespit ettim,
Hatta haritada söylenen yeri ve ortasında haritada işaretli yeri buldum,
Delikli taş,
İşareti su dökersen meydana çıkıyor.
Fakat zamanla ev yapılmış ve tam 3 evin ortasında kalmış işlem yapma imkanı yok.
Haritada ne olduğu dahil yazıyor..??
Ustam mümkünse haritanın yarısını görebilirmiyiz.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Aleyküm Selam ustam.

Size katılıyorum.

Ben şöyle düşünüyorum.Bir yerde bir işaret varsa diyelimki gerçekten define işareti.Klasik olarak söylenen şu kadar önünde veya şukadar arkasında yorumları bizi aldatıyor.

O işaret o bölgede bir define olduğunu söylemekten ileri gitmez diye düşünüyorum.Gömü her tarafında ve değişik uzaklıklarda olabilir.

Bu siteye hepimiz giriyoruz fakat hepimizin şifresi ayrı ayrı değilmi.

Adam parasını gömmüş Bir işaret koymuş Diyelimki define literatünde 7 metre önünde diye yorumlanıyor.Ne oldu şimdi sen gömdün ben komşun olarak gece kazdım aldım. Sitedeki şifrelerimiz gibi herkesin şifresi farklıdır diye düşünüyorum.

Saygılar
Haklisiniz abi.
Ozellikle sahis gomulerinde isaretlemeler sahsa goredir.
Bu yuzden cozumu cok zordur.
Standardi da yoktur.
Yerin altindaki boslugu,
Boslugun icundeki metali gormeden
İslem yapmak genelde beyhudedir.
Arazi cokme yapmis, emarelerde mevcut. Oda orada. 6 metre iniyorsun
Odaya giriyorsun oda bomboş.
Emekler heba oldu.
Keske odaya inmeden metal var mi yok mu cevabini alinsa. Misal metal yok amma baska seyler olabilir. Bu dusunceyle odaya girildiginde huzun agir olmazdi. Sansimizi denedik denirdi. Bu nedenle ya cihaz ya cubuk bize birseyleri NET soylemeli.

serkancan

Aktif Üye
Hocam,
Aslında çoğu haritanında artık bu ebe, dede olayından bir farkı kalmadı aslında