Çubuk Eğitimi 1nci Kur @YaralıYüz @BulursamKader25

ağrı

Aktif Üye
Kardasim,
Cubuga soru sorma isi basta heyecan verir.
Uyusturucuya alistirmak icin saticilarin 1 haftalik 1 aylik haplari beles vermesi gibi.
Sonra dengeniz bozulur. Sordugunuz sorulara alacaguniz cevaplar karisir. Hatta cinconlar bile belli bir zaman sonra mudahil bile olabilirler.

Bundan dolayi, soru sorarak hedef bulma sistemini asla tavsiye etmiyorum. Bu isin basi degil sonu husran olur.

Tabirimi hos gor cok ozur dilerim, bu sistemi en iyi anlatacak ornek sudur:
Aidis (HIV) virusu olan olan birisiyle beraber olmaktir cubuga soru sorup hedefe ulasmak. Yani kardasim bu isin sonu husrandir tekrar ifade etmek istiyorum. Belli bir zaman sonra basiniza belalar yagmaya baslar. Daha detaya inmek istemiyorum.
Bu bilgiler yeterlidir insallah.

Bence ya klasik sistemlere don veya cubuk isini birak. Gecmiste bu sistemi de kullanan birisi olarak soyluyorum.
Beni dinlemenizi istirham ediyorum.
kesinlikle dediğinizi dikkate alıp uyacam hocam uyuşturucu olayını hissetmiştim zaten hakkımızda hayırlısı olsun çok sağolun :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Abi takipteyim trakyalı kardeşimizin sorusunun cevabını bende merak ediyorum:D
Gonlunuzden gecen cevaplar gelmeyecek bastan ifade edeyim :))

Sinek avlayan icinde renkli florasan olan cihazlar var ya, miknatisda buna benzer islev gorur. Sinek bu cihaza 2 yonden girerse ciiiizzz diye mevta olur. Alti ustu kapalidir bu cihazin. :)))

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Gonlunuzden gecen cevaplar gelmeyecek bastan ifade edeyim :))

Sinek avlayan icinde renkli florasan olan cihazlar var ya, miknatisda buna benzer islev gorur. Sinek bu cihaza 2 yonden girerse ciiiizzz diye mevta olur. Alti ustu kapalidir bu cihazin. :)))
Abi nasibimizde ne varsa artık :) Çubuk konularını ilgi ile takip ediyorum. Zaten hepsini bitirdim hamdolsun, sizinkileride tekrar tekrar okuyorum :)

BulursamKader25

Abi nasibimizde ne varsa artık :) Çubuk konularını ilgi ile takip ediyorum. Zaten hepsini bitirdim hamdolsun, sizinkileride tekrar tekrar okuyorum :)
Kiyaslamali okuyun.
Bilmeden Eksik ve yanlis yazdigimiz yerler olabilir. Bunlarin tamamlanmasina ve duzeltilmesine vesule olursunuz insallah.

BulursamKader25

@BulursamKader25

Merhaba hocam..
5 yılın üzerinde elektronik çubuklu farklı bir makina kullansam da, az önce yaptığım gümüş çubuklar gerçekten çok hoşuma gitti.
3 + 3 toplam 6 adetten,2 si yan yana diğeri üste gelecek şekilde çubukları elektrik bantı ile belirli yerlerinden bantlayarak sabitledim. Her ne kadar siz gümüş tamircilerinde leğim yaptırıyorum desenizde,bir cevabınızda elektrik bantı ile de bantlayarak sabitleyebilirsiniz dediğinizi hatırlıyorum.

Doğrudur. Lehimletebiliriz veya bant ile de yapabiliriz.

Çalışması harikulade ve inanılmaz duyarlılar. Apartmanda yaptığım testte olması gerektiği gibi sadece boşluğu gösterirken,alt kattaki komşunun eşyalarının olduğu yerlerdeki yükselti farklılıklarını da bana hissettirdi ve mest etti. Boşlukta bende tam kapanıyorlar. Yükseklik farklılıklarında hafif açılıp çapraza doğru yol alıyorlar. Gardırop veya koltuk üzerine gldiğimdeki açılma dereceleri farklı. Ki bu farkı sonradan düşününce fark ettim.
Çubuğa aşinayım ama bunlar çok stabiller ve güven veriyorlar.

Gümüş çubuk güzeldir. Aşağı kattaki eşyalarda sinyal alabilmeniz; çubuğun sizde ÇOK GÜZEL çalıştığının kanıtıdır. Çalışmayı ve tecrübeyi arttırmanızda size çok fayda sağlayacaktır.

Soru :

Boşluk bulmak için sağ çubuğa neodyumları takacağım ama,bazı yerlerde her iki çubuktada mıknatıs kullanın demişsiniz veya foto atmışsınız. Size sorulan sorulara cevaben de,çift çubukta mıknatıs "kasa bulmak" için diye söylemde bulunup cevaplamışsınız..
Lakin çift çubukta mıknatıs kullanılması sadece kasa için "sığ" bir cevap gibi geldi bana.

Kayalıklarda metal -kasa- tespitinde her 2 çubukda neodminyum mıknatıs -bende- daha başarılıdır. Bende başarı olan herkes de başarılı olacak değil elbet. Böyle bir yöntem var diye yazdım. Deneme yapılır. Daha başarılı bulan uygular.

Çift çubukta mıknatıs kullanarak,elimize pinpon topu alıp ,tek çubuktaki mıknatısla boşluk aradığımız gibi boşluk bulabilir miyiz ?

Olabilir, denemeniz lazım. Yanyana 2 mıknatısın oluşturduğu alan, boşluk için faydalı olabilir mi bakmak, denemek lazım. Bende tek çubukdaki mıknatıs yeterli olduğu için arayışlara girmedim, üstüne düşmedim.

Pinpon topu ile boşluk ararken,(tecrübeyi işin içinden çıkarırsak) tek çubuktaki mıknatıs mı daha avantajlıdır, yoksa çift çubukta mıknatıs olarak aramak mı ?

Denemek çalışmak lazım. Çok tecrübe etmedim.

Çift çubuktaki mıknatıs,kasa bulmanın haricinde başka hiçbir işe yaramıyor mu gerçekten ?

Yarıyorsa da ben bilmiyorum. Bu konunun mucidi @AliÖmer ustamızdır. Ülkemizde sanırım ilk mıknatısla çubuğu bilimsel olarak buluşturan da @Aliömer ustamızdır.

HD cd rom sisteminde,çubukların sadece sağındakinle mıknatıs olacak demiştiniz diye hatırlıyorum. Aynı sistemde ,çift çubukta mıknatıs olursa olur mu ? Olursa ne faydası var ? Olmazsa neden olmaz ?

Bende faydası olmuyor: Tek çubukda mıknatıs olduğunda sinyali NET alıyorum. Test sahasında denendiğinde sonuç çabucak ortaya çıkar. Çubuk BİREYSEL olduğundan, duyulan her şeyi kendimiz denemeden bilemeyiz. Başkasında çok iyi işler çıkartan sistem, bize hiçbir fayda vermeyebilir.

NOT: İlla pinpon topu olması gerekmez. özellikle elleri küçük olanlar, pinpon topuyla
zorlanabilir. İçi hava dolu, plastik, lastik yani metali olmayan şeyleri de kullanabilirler.
Ben en son; hanımın toplu iğne kutusunu aldım. Güzelce de elektrik bandıyla bantladım. Bir sorun olmuyor. Oyuncak tabancaların içi hava dolu plastik topları bile olur,
bilya büyüklüğünde..

Saygılarımı sunuyorum hocam. Cevap verebilirseniz çok memnun olacağım. Hürmetler..
Kolay Gelsin.

Son düzenleme:

Ruzgarbeykoz

Member
BulursamKader25 s.a ustam verdiğin bilgiler için teşekkür ederim eğitim bilgilerin benim gibi acemi hiçbirşey bilmeyen meraklılar için çığır açtı enim sorum çubuğun üzerine taktığımız mıknatıslar birbirine degmiyecek lakin çubuğa degebilirmi yoksa cubuhada degmemesimi lazim allah razı olsun ustam

BulursamKader25

@BulursamKader25 s.a ustam verdiğin bilgiler için teşekkür ederim eğitim bilgilerin benim gibi acemi hiçbirşey bilmeyen meraklılar için çığır açtı enim sorum çubuğun üzerine taktığımız mıknatıslar birbirine degmiyecek lakin çubuğa degebilirmi yoksa cubuhada degmemesimi lazim allah razı olsun ustam
Çubuğa değecek, birbirine değmeyecek kardaşım.
Amin, ecmain.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Çok teşekkür ederim hocam BulursamKader25.
Sizdeki tevazu ve sabır,yaşadığınız yer ile de alakalı sanırım,çok sevdiğim Mevlâna'yı aklıma getirtiyor. Aylar,yıllar alarak tecrübe edeceklerimizin teoriğini ve olabilitesini bir çırpıda önümüze koyuyorsunuz.
Allah her daim gönlünüze göre versin..

BulursamKader25