• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Çubuk Eğitimi 1nci Kur @YaralıYüz @BulursamKader25

Zümrütüanka

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Kardaşımmm

Sen bir alem değil, 1000 alemsin. Maşallah..
Sabah sabah uykumu açtın. Allah cc seni de güldürsün inşallah.. kahkaha
Aliminyum çubukla çelik yüzüğü kullanıyormuyuz usta
Kardasim,
bu zamana kadar ele metal almadan metal-degerli tespiti yapan ustalarin sayisi bir elin parmagini gecmez. Siz bircok ustanin 5-10 yilda geldigi noktadan baslamis oldunuz. Burada mutevazi olmayayim, bu size ogrettigim sistem benim basari hanemdir.

Ele birsey almadan metal tespiti yapmanin en buyuk faydasi;

zihinsel yonlendirmeden kurtulmaktir.

Elinize kursun aldiginizda zihniniz de kursunun atina biner tam gaz mineralin uzerine gider ve kursun sinyali verir.

Koyunuzdeki tepenin zirvesine gittiniz.
Eski yerlesim yeri ve mezarlar var. Mezarda mevtanin esyalari var.

Siz kurdunuz gumus cubuk sistemini.
Basladiniz donmeye. 12 istikamette sinyal aldiniz. Tekrar donmeye basladiniz ve ilk sinyal gelmeye cubuk yon vermeye basladi. Ayaginizin yani ile bir isaret koyup sinyale yurudunuz. Yururken orada ne oldugunu bilmiyorsunuz. Ancak uzerine geldinizde asagidakinin isaretini verecek. Baktiniz kemik isareti yapti.
Oraya 1-2 tas birakiyorsunuz ve topraksa bir cubukla kemik yazip ayaginizin yaniyla isaret koydugunuz yere gelip cubugu tekrar tutuyorsunuz. Ikinici yon verdigi yere gelince ayni islemi yapiyorsunuz. 12 yerde de ayni islemi yapip. Mola veriyorsunuz. Molada analiz yapacaksiniz; once kendinizle sonra ekibinizle. 4 cesit malzeme var diyelim:

1-kemik
2-bakir
3-demir
4-bronz

ilgilenecek misiniz?
Ilgilenecekseniz hangisine yogunlasacaksiniz?

Yapilacak ne olacagina burada karar verebilmek icin definecilik bilgisinin alt yapisinin saglam olmasi gerekir.

Cubukcunun basarisiz olmasinin buyuk sebeplerinden baslicasi;
definecilik bilgisinin alt yapisinin zayif olmasidir. Cubukcu ayni zamanda cok iyi definecilik bilgisi ile donanim sahibi olmasi gerekir.

Misal arazi yuzey analizini cok iyi bilmelidir. Isaret ve figurden anlamalidir. Yon isaretlerini bilmelidir. Silsile isaretleri bilmelidir. Vs.vs.vs.

Cubuk isi komplike ve ayni zamanda kombine bir istir.

Para verip cubuk alan,
tum bu anlattiklarimizi bilmedigi icin aliyor. Defineciligi bilen para verip hazir cubuk almaz. 3-5 liralik cubuklar dahi is gorur. Yeter ki calissin calissin calissin...

Bu gunlerde isyerinde cok yogunum.
Konuyu bitiremedim. Ilk firsatta diger konularla devan edecegiz insallah.
Bulursamkader ustam sizinle görüşmek istiyorum xxxxxxxxxxxxx

Moderatör tarafında düzenlendi:

Zümrütüanka

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum Selam
Buradan sorularinizi yazabilirsiniz.
@Zümrütüanka
Bulursamkader ustam ve diğer arkadaşlar hepinize teşekkür ederim antrenman sahası fotoları net değil ben birazda bu telfonları kullanamıyorum mıknatıs ları cubuğamı yapıştırıcam birde sidirom demiş sıniz yazmakla sizi yormamak için tel yazılmıycağını bilmiyordum

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yönetici
Co Admin
Bulursamkader ustam ve diğer arkadaşlar hepinize teşekkür ederim antrenman sahası fotoları net değil ben birazda bu telfonları kullanamıyorum mıknatıs ları cubuğamı yapıştırıcam birde sidirom demiş sıniz yazmakla sizi yormamak için tel yazılmıycağını bilmiyordum
Gun icinde fotograflarini cekip buraya yukleyeyim. Sizide etiketlerim bakarsiniz insallah.