Çubuk Eğitimi 1nci Kur @YaralıYüz @BulursamKader25

Zümrütüanka

Yeni Üye
Aleykum Selam
Buradan sorularinizi yazabilirsiniz.
@Zümrütüanka
Bulursamkader ustam ve diğer arkadaşlar hepinize teşekkür ederim antrenman sahası fotoları net değil ben birazda bu telfonları kullanamıyorum mıknatıs ları cubuğamı yapıştırıcam birde sidirom demiş sıniz yazmakla sizi yormamak için tel yazılmıycağını bilmiyordum

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bulursamkader ustam ve diğer arkadaşlar hepinize teşekkür ederim antrenman sahası fotoları net değil ben birazda bu telfonları kullanamıyorum mıknatıs ları cubuğamı yapıştırıcam birde sidirom demiş sıniz yazmakla sizi yormamak için tel yazılmıycağını bilmiyordum
Gun icinde fotograflarini cekip buraya yukleyeyim. Sizide etiketlerim bakarsiniz insallah.

O gun unutmusum resimleri kardasim.
Asagidaki yaziyi görmeseydim hatirlamayacaktim. Hakkini helal et.
Resimler asagidadir @Zümrütüanka

Ekli dosyayı görüntüle 265520

Ekli dosyayı görüntüle 265521

Ekli dosyayı görüntüle 265522

Son düzenleme:

Ado35

Member
Ustam pirinç çubuk kullanıyorum birkaç yıldır boşluk ta ve madenler de bilindik tepkiler alıyorum fakat 2 yaşında geçirdiğim trafik kazasında sağ baş parmağım tırnağın başladığı yerden itibaren yok yani 2-3 cm kopuk sizce bugüne kadar ve bügün den sonra olumsuz anlamda etkilenirmiyim @BulursamKader25

BulursamKader25

Ustam pirinç çubuk kullanıyorum birkaç yıldır boşluk ta ve madenler de bilindik tepkiler alıyorum fakat 2 yaşında geçirdiğim trafik kazasında sağ baş parmağım tırnağın başladığı yerden itibaren yok yani 2-3 cm kopuk sizce bugüne kadar ve bügün den sonra olumsuz anlamda etkilenirmiyim @BulursamKader25
Etkilenmez insallah.

Bu iste en onemli parmak sag el isaret parmagidir, yani şehadet parmaği.

manisalı4536

Yeni Üye
ÇUBUK EĞİTİMİ 2NCİ DERS:
ÇUBUK EĞİTİM ALANI OLUŞTURMAK-BU ALANDA YAPILMASI GEREKEN ÇALIŞMALAR:

Kardaşlarım,

Çubuk ustası olmak istiyorsanız muhakkak çubuk eğitim alanınız olacak, olmalı.
Bahçeniz varsa veya bahçeli bir evde oturuyorsanız çok nasiplisiniz. Allah'a cc hamd edin.

Bu çalışmalar için olması gerekli eğitim alanı 2 adet olmalı:
1- Düzlük alan.
2- Yokuş -rampalı- alan. (Sonraki aşamada detay verilecek)

Düzlük alan için size en az 25 metrekare ( 5X5 ) bir alan lazım.
Yer uygunsa, arazi yeterliyse; 100 metrekare ( 10 X 10 ) bir alan, yeni başlayan için daha uygundur.
Tam ortasına 70 cm. uzunluğunda sağlam ve kalın bir deynek/sopa çakın.
Kuzey-Güney-Doğu-Batıyı tam tespit edin, buralara da 1 adet kaya, bordür taşı vb. gömün.
Bunların önüne ve ara yönlere; 125 lik pvc borudan 40 cm.lik parçalar keserek, toprak hizasında gömün.
Dış çeperlerini toprakla iyice sıkıştırın. Yağışlı havalarda içine fazla su almasın diye yanlarına yassı taşlar bırakın.

Eğitim alanımız hazır.
Şekli aşağıdaki gibidir.
Resmim iyi değil idare edin. Bu haliyle de olsa görsel yazıdan iyidir:

Ekli dosyayı görüntüle 192302

Eğitim Alanımız oluşturduk. Şimdi bize eğitim malzemelerimiz lazım. 8 adet pvc borudan oluşturduğumuz çukurumuz var. Bunların içine çalışma esnasında koyacağımız malzemelerimiz:

1- Altın
2- Gümüş
3- Bakır
4- Pirinç
5- Bronz
6- Kurşun
7- Kiremit Parçaları ( Eski yerleşim yerlerinden alınan)
8- Kemik parçaları (Hayvan kemikleri olabilir)
9- Değersiz, metalden mamül antik objeler.
10- Mineraller -Madenler (arazide bulduklarınız )
11- Şekerli Su ( Kolonya şişesi vb. içine konmuş vaziyette -ağızı açık. iple sarkıtırsınız )
12- Maden Suyu ( Kolonya şişesi vb. içine konmuş vaziyette -ağızı açık. iple sarkıtırsınız )...

Antrıman ve çalışmaları bunlarla yapacaksınız.
Tutuğunuz çubuğun "neye - nasıl tepki verdiğini" öğrenmek için bu çalışmalar çok gereklidir.
Bu çalışmaları neticelendirmediyseniz yani çubuğunuz hangi malzemeye nasıl tepki veriyor bilmiyorsanız,
sitelerde okuduğunuz 3-5 genel bilgi ile bu işi yapıyorsanız, başarılı olmanızın imkanı yoktur.
Boşa kürek sallarsınız. Minerale altın diye koşa koşa yorulursunuz.
Gittiğiniz yerlerde de mahçup olursunuz.
Bende çok mahcubiyetler yaşadım, amma bırakmadım. Sizde gayret edin.
Abi Hayırlı geceler konuyu sonuna kadar okudum verdiğin tüm bilgiler gerçekten tam bir kitap olacak kadar değerli ve birçok kişinin açıklamayacağı bilgiler Allah emeğinin karşılığını versin İnşallah

konu ile alakalı zaten sorula sorulmuş belki kaçırmışımdır PVC boruların toprağa sapladıktan sonra ağızları kapalımı olacak ?
koyulan numunelerin Bekleme süresi varmı şu kadar zaman beklemeli gibi
bu sistemi yamaçlarda kullanırken neye dikkat etmeliyiz

BulursamKader25

Abi Hayırlı geceler konuyu sonuna kadar okudum verdiğin tüm bilgiler gerçekten tam bir kitap olacak kadar değerli ve birçok kişinin açıklamayacağı bilgiler Allah emeğinin karşılığını versin İnşallah

konu ile alakalı zaten sorula sorulmuş belki kaçırmışımdır PVC boruların toprağa sapladıktan sonra ağızları kapalımı olacak ?
koyulan numunelerin Bekleme süresi varmı şu kadar zaman beklemeli gibi
bu sistemi yamaçlarda kullanırken neye dikkat etmeliyiz
İlk 1-2 hafta acik olsun.
Numuneler degissin.
Her seferinde tespit net hale gelince;
Numuneler ambalajindan cikarilup borunun icinde topraga degecek sekilde konup ustu toprakla kapatilsin.
Bu sekilde calismalar devam etsin.
Asil netice 15 gun bekledikten sonra alacagin sinyallerdir. En kiymetli sinyaller bu sureden sonra alacagin sinyaller olacaktir. Zira arazide bu sinyallerden veya buna yakin sinyallerden alacaksin insallah.

BulursamKader25

1nci Kuru bitiremedik :))
Toplami 3 Kur olacakti.
Ne heveslisi kaldi, nede gayret eden.
Sonra da cubuk soyle cubuk boyle deyip meydanda gezen pervaneler bitmiyor.
Cubuk hava civaymiş.
Elbette calismayan adam icin hava civadir.
Parayi cubuk aldigi yere verince, kabiliyetide aldigini sananlar cikiyor. Keyfini cubuk satan suruyor, bize de edebiyati dusuyor.
Garibin yuzu gulmez,
Gariplik ona kader,
Boyle olmasi da hayrina.
Herseyin hayirlisi.

Cocuklarina para birakan da ziyade
Haysiyet, şeref, adamlik birakan elbette kazancli cikacaktir.
Fatih Kisaparmakin " Benim Babam" turkusu yeterlidir.