Çubuk hakkında

Gcguess

Aktif Üye
Selamunaleykum öncelikle değerli ustaları abilerim kardeşlerim

Dun ilk defa uzun sureli çubuk kullanma fırsatım oldu istanbul icerisnde bir yerde

Ilk deneyimlerimi paylaşmak ve yorumlarınızı almak isterim.

Bulunduğum alan ormanlık ve düz bir yer herhangi bir işaret vs üzerine gitmedim tamamen biraz kafa dağıtmak için

Futbol sahası kadar büyüklükte ormanın içinde bir yer düşünelim 2 katlı bir ev kaba inşaat halinde

Çubukları aldım elime bu arada çubuklar bakır rulman lı girişten itibaren çubukların yön hareketlerine göre ilerledim yanımda sadece çelik dübel vardı öncelikle dişlerimin arasına çelik dubeli alıp yürümeye başladım.

Bir noktada x işareti yaptı yaptığı alan ölçü olarak
uzunluk 5.90
genislik 2.40
Bosluk 6 - 6.50 gibi verdi

Alanın tamamen dolaştım hep aynı noktaya götürdü

Şimdi sormak istediğim şey bu büyüklükte birşey olması normal mi
Doğru mu yaptım bilmiyorum ama ilk tecrübe heyecanı çubukta beni heyecanlandırdı zevkliydi

Özellikle ustalarımın görüşlerini dinlemek isterim.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
BulursamKader25 ustam konu hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum
Ustam ben söyliyeyim ... 1 cisi rulmanlı sistem acemi veya ilk çubuk çalışan için fazladır .. bu 1 ci hatan .. 2 ci hatan ağzına aldığın celik dübel .. boşluk arıyosan elinde herhangi 1 şey olmayacak .. tespitten sonra boşluğun okeyini almak için eline boş çakmak veya pinpon topu alabilirsin .. velevki senin elindeki çubuk rulmanlı zaten rulmanın çelik ... arada kesinti yapıyor ..
Aldığın ölçü aşşağıdaki mineralmi boşlukmu kaya arasımıdır ıslakmı su mu .. testlerini yapmaklazım ..

Gcguess

Aktif Üye
Ustam ben söyliyeyim ... 1 cisi rulmanlı sistem acemi veya ilk çubuk çalışan için fazladır .. bu 1 ci hatan .. 2 ci hatan ağzına aldığın celik dübel .. boşluk arıyosan elinde herhangi 1 şey olmayacak .. tespitten sonra boşluğun okeyini almak için eline boş çakmak veya pinpon topu alabilirsin .. velevki senin elindeki çubuk rulmanlı zaten rulmanın çelik ... arada kesinti yapıyor ..
Aldığın ölçü aşşağıdaki mineralmi boşlukmu kaya arasımıdır ıslakmı su mu .. testlerini yapmaklazım ..
Anladım Ustam teşekkür ederim

Anlamadığım şey ise çubuğun verdiği tepki koskoca alan üzerinde sadece o noktada olması garibime giden

Aslında aradığım birşey var orada ama net emin olamadım tekrar gidip buradaki çubuk bilgilerini gözden geçirip uzun uzun çalışmak anlaşılan

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Anladım Ustam teşekkür ederim

Anlamadığım şey ise çubuğun verdiği tepki koskoca alan üzerinde sadece o noktada olması garibime giden

Aslında aradığım birşey var orada ama net emin olamadım tekrar gidip buradaki çubuk bilgilerini gözden geçirip uzun uzun çalışmak anlaşılan
Yanına aliminyum çubuk al .. git . Test sayın artsın .. antende olur ... test sayını çoğalt .. aşşağıda ne olduğunu iyi tespit et .. mineralmi kilmi ıslak çamur yığıntısımı ..
O sebeble BulursamKader25 ustamızın çubuklarla alakalı mineral ve eleme yöntemlerini oku .. uygulamaya çalış ...

Gcguess

Aktif Üye
Yanına aliminyum çubuk al .. git . Test sayın artsın .. antende olur ... test sayını çoğalt .. aşşağıda ne olduğunu iyi tespit et .. mineralmi kilmi ıslak çamur yığıntısımı ..
O sebeble BulursamKader25 ustamızın çubuklarla alakalı mineral ve eleme yöntemlerini oku .. uygulamaya çalış ...
Teşekkür ederim ustam

Aradığım şeyin kütlesi bu boyutlarda ilk denemede bu ölçüler çıkınca şaşırdım diğer cubuklarlada bir deneme şart o zaman