## ÇUBUK İÇERİGİ ##

dejavu26

Member
Selamün aleyküm arkadaşlar yeni cubuk olayına merak saldım pirinc cubuk yaptirdim rulmanli hazneli arkadaslar icerik olarak yardimci olabilecek varmi.Tavsiye edip koyulması gereken maddeleri yazarsaniz sevinirim.(bentonit i minarel icin oldugunu biliyorum)

dejavu26

Member
İçerik seni daha çok yanıltır. Sonuca ulasamazsın. Pirinc zaten suya gider daha cok. Alüminyum boslukta en iyisi. Degerli maden içinse gümüş cubuk
Ustam gumus cubuk ile ilgili konulari okudum (gumus kaynak teli 0.40 lik 2mm kalinlikda) cok ince diye dusundum 4mm gumus cubuk yaptirsak maliyet cok tutar

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Arzu ettiğiniz çubuğu kullanabilirsiniz. Önemli olan tepkilerini öğrenip hatim etmek.
Maliyet açısından pirinç tercih ettim diyorsanız doğru bildiğinizi uygulayınız. Tecrübeniz arttığında ve bazı inceliklere vakıf olduğunuzda, gümüş çubuğa geçmeye çalışınız. Tepkileri daha stabil ve minerale yakalanma konusunda diğerlerinden bir tık daha üstün olduğu söylenebilir.
Hazne olayına gelince, bilinen 3-5 bin çeşit mineral vardır. Kullanacağınız karışımlar bunların belki bir kısmını eleyebilir. Ancak içeriğine ne koyarsanız koyun mineralden asla kurtulamayacaksınız.
Ayrıca yaptığınız karışımların, gerçek metal tespitlerindeki olumlu/olumsuz etkisini anlamaktanda kendinizi mahrum birakacaksiniz.

Çubuğun minerale gitmesi "en nihayetinde" çok çok önemli değildir. Her çubuk minerale gidecektir.
Önemli olan ve asolan şey ise, tecrübeniz arttıkça daha sinyali aldığınızda üzerine gitmeden onun mineral olduğunu anlayabilme yeteneğinizi gelistirmenizdir.
Çubuk, sabırlı ,azimli ve çalışkan olanı sever..
Kolay gelsin.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Arzu ettiğiniz çubuğu kullanabilirsiniz. Önemli olan tepkilerini öğrenip hatim etmek.
Maliyet açısından pirinç tercih ettim diyorsanız doğru bildiğinizi uygulayınız. Tecrübeniz arttığında ve bazı inceliklere vakıf olduğunuzda, gümüş çubuğa geçmeye çalışınız. Tepkileri daha stabil ve minerale yakalanma konusunda diğerlerinden bir tık daha üstün olduğu söylenebilir.
Hazne olayına gelince, bilinen 3-5 bin çeşit mineral vardır. Kullanacağınız karışımlar bunların belki bir kısmını eleyebilir. Ancak içeriğine ne koyarsanız koyun mineralden asla kurtulamayacaksınız.
Ayrıca yaptığınız karışımların, gerçek metal tespitlerindeki olumlu/olumsuz etkisini anlamaktanda kendinizi mahrum birakacaksiniz.

Çubuğun minerale gitmesi "en nihayetinde" çok çok önemli değildir. Her çubuk minerale gidecektir.
Önemli olan ve asolan şey ise, tecrübeniz arttıkça daha sinyali aldığınızda üzerine gitmeden onun mineral olduğunu anlayabilme yeteneğinizi gelistirmenizdir.
Çubuk ; sabırı, araştırmacılığı, üzerinde düşünmeyi, yılmamayı, çalışkanlığı ve ar-geleri çok sever.. :)
Kolay gelsin.

dejavu26

Member

Çubuk, sabırlı ,azimli ve çalışkan olanı sever..
Kolay gelsin.
Gumus cubukdan bahsetmisdiniz( gumus kaynak teli) bu cubugun iceriginde bile kadminyum mevcut demem o ki icerikde etkileyen en buyuk faktor diye dusunuyorum
Misal bentonit 80 cesit minarali eliyorsa kadminyum 150 cesit minareli eliyor o zaman.