## ÇUBUK İÇERİGİ ##

dejavu26

Member
belkide sizin bilmediginiz karisimlari kimyasallari olan hazir yapilmis cubuklarim var accuk merak edip niye atlamiyonuz bi tezgahda ben acayim cubuk satayim.diyecek belkide...
demezsede bir cubuk yapilmis haliyle gorselini sunacaktir..somut bisey yapsinki bi bakak
Hocam sen kime diyorsun.bu sitenin amaci bilgi paylasimi degil mi bir soru sorduk cubuk mu satiyoruz dedik.Varsa ustalardan tavsiye istedik.

dejavu26

Member
belkide sizin bilmediginiz karisimlari kimyasallari olan hazir yapilmis cubuklarim var accuk merak edip niye atlamiyonuz bi tezgahda ben acayim cubuk satayim.diyecek belkide...
demezsede bir cubuk yapilmis haliyle gorselini sunacaktir..somut bisey yapsinki bi bakak
Boş boş konusuyon .Senin icinden gecen o aklin o yonde calisiyor kendi dusunceni b

poseidon2023

Uzman
sitenin amaci bilgi paylasimi EVET burda herkez bildigi kadar sana cevap verdi vermeye calıştı

bu tavır ney Ilginc sitede usta dolu bir tanesi icerik yazmamis.tebrikler.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Boş boş konusuyon .Senin icinden gecen o aklin o yonde calisiyor kendi dusunceni b
belkide bu cubuk konusunda cok fazla istismar yasatan gordugum icin bos bos konusuyomdur.
peki sen bahsettigin kimyasallarla bir cubuk yapip arazide test edip video resim sunup burdaki uyelere ve sektore neden katki sunmuyorsunda bana gider yapiyon.
yap aslan gibi bir arge calisma sun buraya insanlarda artisini eksisini soylesin destek atsin.sende tatmin ol .

dejavu26

Member
belkide bu cubuk konusunda cok fazla istismar yasatan gordugum icin bos bos konusuyomdur.
peki sen bahsettigin kimyasallarla bir cubuk yapip arazide test edip video resim sunup burdaki uyelere ve sektore neden katki sunmuyorsunda bana gider yapiyon.
yap aslan gibi bir arge calisma sun buraya insanlarda artisini eksisini soylesin destek atsin.sende tatmin ol .
Benim cubuk hakkinda hic bir bilgim yok internetden gordugum kadar icerik yapip minarelleri elemeye calisiyorlar bildigim tek sey bu.Asla satis yapma niyetim yok kendi dusuncenizle biriletini suclamayin
Ornek istersen yuotubede kalhiyu videolari var ne kadar dogru ne kadar yanlis bilmem

dejavu26

Member
Zaten boyle bilgilere sahip olsan niye cubuk satayim ki araziye gider tikir tikir altin bulurum.Amac bir bilgi ogrenmek ustalardan.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Benim cubuk hakkinda hic bir bilgim yok internetden gordugum kadar icerik yapip minarelleri elemeye calisiyorlar bildigim tek sey bu.Asla satis yapma niyetim yok kendi dusuncenizle biriletini suclamayin
Ornek istersen yuotubede kalhiyu videolari var ne kadar dogru ne kadar yanlis bilmem
heee biliyom O elemani tum videolarinin altindaki yorumlarida oku kufurun bini bin para.
kelin ilaci olsa biyerine surermis.sen arkeoloji ve define hakkinda tum ekipman obje sembol ve yontemler icin bu siteyi dikkate al gerisi tatava..emin ol .ve iki gun burdaki konulari takip et bidaha konusalim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ilginc sitede usta dolu bir tanesi icerik yazmamis.tebrikler.

Kardasim,
Bir baska cubuk kullanicisina; yaptigin olmaz, ise yaramaz, ugrasma demem prensip olarak. Bu nedenle cubukla alakali seyler benim bildigimin hilafina ise sessiz kalirim.
Burâda bahsedilen cubuk da benim acimdan faydali olmaz. Mineralden kurtulmaz. Beni bu konuda usta kabul eden bu hukmumden sonra da kalem oynatmaz. Ben bunu istemem.
Cubuk bireyseldir.
Dogru lar i da degiskendir.
Herkes calisacak, kendini gorecek.
Baska yol yok.
Aslinda cubukla alakali yazilmasi gerekenlerin hemen hemen hepsi yazildi. Bundan sonra yazilacak olanlar ustalik sorularina cevaplar olur.

midyeli

Yeni Üye
Konuları okuduysan, bu bilimin yarısına gelmişsindir. Önce madenlerin,sıvı ve gazların sendeki işaretini çalışarak bilmen gerek. Sonra açık ve kapalı boş bidonlarla çalışarak tepkileri gör. Bunlar bir fiil beş ayını alır. Seversen bu işi güreşe doymayan pehlivan gibi aradığın altın sürekli tuş eder seni. O nedenle sadece boşluk çalış. Her şey bilim istersen senin olur. Sarıkızsa; nasipse seni bulur.
@Ibrhm Abi 1 yıldır çubukta yetiştim, Testleri test alanında yaptım, Testlerde %70 başarı var, sayın Abim ben ve benim gibi acemi olanlar üzerine düşeni yaptı bilin, Abi sıra sizde, haydin bir zahmet bizlere boşluk ve metal çubuk ve içeriği vermek size siz ustalara kaldı demekki, buyrun abi söz sizlerde.

@ibrhm

Bilgili Üye
Kardeşim Hocalarımızın dediği gibi her yiğidin bir yoğurt yemeşekli var.
Benim anlatacağım okuduklarım içerisinde kafanı karıştırabilir. Çubuk yapmak için teli ikiye kestin. Plastik kundak içerisinde altin bir tarafa gümüşü bir tarafa koy. Çubuğa hakimsin anladığım kadar. Tek tek çubukları metallerin ortasından tut biri sürekli altını görecek. Biri gümüşü. Kendinden şüphelendiğin anlar olacak,onun için yanında insanlar veya anlayan arkadaşlarında olsun, zihin gücü ile alakası yok,çubukları işaretle karıştırma, teyit ettikten sora bir hafta daha aynı testleri yap,iyice emin ol. Altın gören çubuğu sürekli artı elinle kullan , diğerini eksi elinde. Karışık kullanmak maddenin nevinin salınımını teyit için ,bu konu başka boyut.
Bizim işimiz önce tespit.
Altını eski yaşam alanlarinda belirli emarelerin olduğu yerde aramazsak tespit ederiz fakat maden bazında.
Altın doğada en dağınık madenler içersinde,mikronda olsa düşük tenörlü bulunur.
Aslında işlenmemiş maden içerisinde işlenmişi arıyoruz. Kesin altın işareti aldigin noktadaki metrajdan aldığın numuneyi test ettir ,kesin altin tenörlü maden çıkacaktır.
Tespit yaptığın bölgenin maden yapısını bilmek önemli.
Onun için altın alaşımlarını ,gümüş,çinko,nikel ilede altın tespitini teyit et ve bu konular çalışarak uzmanlaşılacak konular şimdilik kolay gelsin...
Alaşımlar için @Mal bulanındır Hocanın konusunda görmüştüm oradan bilgi edin.