Çubukla Derinlik Ölçüleri Nasıl Alınır - Değerli Maden Tespitinde

Trakyali72

Member
BulursamKader25 ustam slm

Serdiğimiz kablo kuzeyden güney istikametine demişşsini o istikamet yokuş aşağıya ise ne yapamak lazım

Bu durumda paralel olan tarafa doğru serilse bir sıkıntı cıkarmı olcumle alakalı

Selamlar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 ustam slm

Serdiğimiz kablo kuzeyden güney istikametine demişşsini o istikamet yokuş aşağıya ise ne yapamak lazım

Bu durumda paralel olan tarafa doğru serilse bir sıkıntı cıkarmı olcumle alakalı

Selamlar
En guzeli 4 cepheden derinlik almakta yarar var. Lakin arazi musait degilse hangi yonler musaitse o tarafa kabloyu serip bakiniz.

Trakyali72

Member
adem44 ustam slm

Buradaki 3 tane illede altınmı olmalı yoksa 3 taş 3 demir vs mı

Ele alınan 3 malzeme minerali kesmek için diyorsunuz bu durumda ele alıan malzemeyı aratmıyırmusunuz çubuklara

Yada söylemi oluyor 3mlz birbirine değmeyecek bir elde aramak istediğin diğer mlz bir elde

Biraz karıştı galıba :)
Selamlar

adem44

Bilgili Üye
adem44 ustam slm

Buradaki 3 tane illede altınmı olmalı yoksa 3 taş 3 demir vs mı

Ele alınan 3 malzeme minerali kesmek için diyorsunuz bu durumda ele alıan malzemeyı aratmıyırmusunuz çubuklara

Yada söylemi oluyor 3mlz birbirine değmeyecek bir elde aramak istediğin diğer mlz bir elde

Biraz karıştı galıba :)
Selamlar
Eline ne alırsan cubuk ona gitmiyormu gidiyor 1 tane altın alırsan 1 frekans eder 2 altın alırsan eline 2 frekans eder 3 tane alırsan 3 frekans eder her parmagın arasına 3 altın alırsan 3 frekans ediyor burda amac mıneralı elemek degil altına gitmesini artırmak .

adem44

Bilgili Üye
Aspırın kutusunada 3 altı kuyabılırsın ama biraz zayıf ceker.

GERMO

Engellendi
@adem44 ustam peki 3 malzeme kutuya birakilirken aralarına karton birakiliyormu, hatta malzemeyi bırakırken
Değerli+karton+Neod. Mıknatıs+değerli+karton+neod.mıknatıs+karton+değerli+karton+Neod. Mıknatıs en üste, bu aspirin kutusunu kapatıp kabzenin altına bantlayarak monte ederek bu etkileşimi bu manyetik hareketliliği denemek lazım, madem 3 dalga, hem 3 dalga sistemi hemde mıknatıs ile minerali görmüyoruz. Imkani olan bunu deneyip bilgi verirse sonuç hepimiz için inşallah hayırlı olur diye düşünüyorum,

yine cubuga bir hazne yaparak, bir yerde okudum sanırım, sarımsak soğan sumak ve su yosununu (bunlarin icindeki bir gaz olusumu tepkimesi sonucu olusan gaz madde altinin olusturdugu gaz okstlenme tepkimesi ile ayni ozellikte diye biliniyor) çubuğun haznesine her birinden bir nohut kadar bırakın deneyin farkı görün diyordu yazıda, o kadar not aliyorumki siteleri unutuyorum artık, bizim işimiz deneyerek öğrenmek, yoksa % 100 garantili bir cihaz yok ülkede, o kadar çok bilgi ve yöntem var, hepsini deneyerek test ederek bir sonuca varmak istiyorum bende, hakkımızda hayırlısıni Rabbim nasip etsin bizlere, başkasının hakkına göz dikmeyin, mert olun cömert olun yiğit olun Rabbim nasip eder inşallah.
Aspırın kutusunada 3 altı kuyabılırsın ama biraz zayıf ceker.

Son düzenleme:

adem44

Bilgili Üye
adem44 ustam peki 3 malzeme kutuya birakilirken aralarına karton birakiliyormu, hatta malzemeyi bırakırken
Değerli+karton+Neod. Mıknatıs+değerli+karton+neod.mıknatıs+karton+değerli+karton+Neod. Mıknatıs en üste, bu aspirin kutusunu kapatıp kabzenin altına bantlayarak monte ederek bu etkileşimi bu manyetik hareketliliği denemek lazım, madem 3 dalga, hem 3 dalga sistemi hemde mıknatıs ile minerali görmüyoruz. Imkani olan bunu deneyip bilgi verirse sonuç hepimiz için inşallah hayırlı olur diye düşünüyorum, yine cubuga bir hazne yaparak, bir yerde okudum sanırım, sarımsak soğan sumak ve su yosununu çubuğun haznesine her birinden bir nohut kadar bırakın deneyin farkı görün diyordu yazıda, o kadar not aliyorumki siteleri unutuyorum artık, bizim işimiz deneyerek öğrenmek, yoksa % 100 garantili bir cihaz yok ülkede, o kadar çok bilgi ve yöntem var, hepsini deneyerek test ederek bir sonuca varmak istiyorum bende, hakkımızda hayırlısıni Rabbim nasip etsin bizlere, başkasının hakkına göz dikmeyin, mert olun cömert olun yiğit olun Rabbim nasip eder inşallah.
Karton koymaya gerek yok ben o sekılde kullanıyorum biraz zayıf cekıyor zaten 3 altını eline aldiğinda tepkımelerden nasıl zalıstıgı anlasılır daha once mınerallı yerde denersenız farklılık varmı test yapılabılır.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
@adem44 ustam peki 3 malzeme kutuya birakilirken aralarına karton birakiliyormu, hatta malzemeyi bırakırken
Değerli+karton+Neod. Mıknatıs+değerli+karton+neod.mıknatıs+karton+değerli+karton+Neod. Mıknatıs en üste, bu aspirin kutusunu kapatıp kabzenin altına bantlayarak monte ederek bu etkileşimi bu manyetik hareketliliği denemek lazım, madem 3 dalga, hem 3 dalga sistemi hemde mıknatıs ile minerali görmüyoruz. Imkani olan bunu deneyip bilgi verirse sonuç hepimiz için inşallah hayırlı olur diye düşünüyorum,

yine cubuga bir hazne yaparak, bir yerde okudum sanırım, sarımsak soğan sumak ve su yosununu (bunlarin icindeki bir gaz olusumu tepkimesi sonucu olusan gaz madde altinin olusturdugu gaz okstlenme tepkimesi ile ayni ozellikte diye biliniyor) çubuğun haznesine her birinden bir nohut kadar bırakın deneyin farkı görün diyordu yazıda, o kadar not aliyorumki siteleri unutuyorum artık, bizim işimiz deneyerek öğrenmek, yoksa % 100 garantili bir cihaz yok ülkede, o kadar çok bilgi ve yöntem var, hepsini deneyerek test ederek bir sonuca varmak istiyorum bende, hakkımızda hayırlısıni Rabbim nasip etsin bizlere, başkasının hakkına göz dikmeyin, mert olun cömert olun yiğit olun Rabbim nasip eder inşallah.
Altının oluşturduğu gaz oksitlenme tepkisi ..
Ilginç..
Sadelik ve en yalın hali en makbulü sanki..

Kemal16

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese kolay gelsin hayırlı kandiller.Bana bir konuda yardım ederseniz sevinirim şu şerit metre ve mıknatısla derinlik nasıl ölçülür çizimle anlatabilirseniz çok memnun olurum.Allah işinizi rast getirsin şimdiden tşk.ediyorum
[

bursa55

Yeni Üye
Sayin bulursamkader25 ustam.sorunuzun cevabı bildiğim kadarıyla,birin carpi,odanin derinliği,ıkinci carpi,odanin dibiyle tavan araası derinliği,üçüncü carpida,odanin tavaniyla toprak arasindaki,topraktır.inşallah dogru cevaplamisimdir,saygilarimla

Apollon01

Moderatör
Moderatör
bu ölçüler genelde tutmuyor, test aamçlı bir yer yapıp test edin boşluk olur, değerli olur, en sağlam yöntem bu ama, gerçek gömülerde mezarlarda hile yaptıklarını düşünüyorum; nasıl bir sistem yaptıklarını merak ediyorum, yoksa çubuk sonuçları çok güzel derinlik olayına gelince tutmuyor maalesef

Teslaburda

Member
Çubukla altın bulunsaydi inanın şu anda demirden bile kıymetsiz olurdu...
Catal cubukla SU diğer cubuklarla da (metal veya ametal) mineral yada boşluk bulunur.