Çubukla Derinlik Ölçüleri Nasıl Alınır - Değerli Maden Tespitinde

osman625

Yeni Üye
S.a ustalarım kabloyla ölcü alırken civiyi caktik kabloyu serdik ilk x 160cm ikinci x200cm ücüncü x 40 cm verdi burda benim kazacagım mesafe 200cm oluyor yoksa 160-200=40 cm oluyor

Hayrola

Member
Burda kazacagin 160 cm ondan sonraki 200 odanın yüksekliği ,bundan sonraki her kapayip açma toprak katmanidir taki Cubuklar geriye atana kadar tabi varsa birde bu ölçümleri dört taraflı yapmak lazım ,

osman625

Yeni Üye
Kablolu ölcümde ilk carpı herzaman odanin iç yuksekligi olmuyormu

Hayrola

Member
İlk çarpı odanın üzerindeki toprağın yüksekliği

Hayrola

Member
İlk çarpı odanın üzerindeki toprağın yüksekliği
Burda önemli olan umarım minarele yakalanmamissindir, burda oda ölçülerini yaz duvarın kalınlığını belirt minarel testi muhakkak yap nasıl yapılacağı sitede mevcut ,bu minarel adama oda cizdirir , yükseklik verir teferruat ti bulursamkader usta görürse sorunu net cevaplar verir önce tespit iyi olacakki sonu hüsran olmasın ,

osman625

Yeni Üye
Arkadasımda princ cubuk var ormanda bi oda tespiti yaptı 4x3 oda dört tarafinda giris var dedi 1 m lik tunel girisin 1 tanesi 3 m dedi ötekilere göre daha uzun oda icinde yaklasik 13 yerde sarıkiz var dedi bakir pil ve brozla baktı hicbirinde cubuk tepki vermedi odanin icine duvar kenarina civiyi caktik kabloyu serdik 4 taraftanda ilk x90 ikinci carpi 160 verdi simdi burda kazı alanı 90 mı yoksa 160 mı

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Arkadasımda princ cubuk var ormanda bi oda tespiti yaptı 4x3 oda dört tarafinda giris var dedi 1 m lik tunel girisin 1 tanesi 3 m dedi ötekilere göre daha uzun oda icinde yaklasik 13 yerde sarıkiz var dedi bakir pil ve brozla baktı hicbirinde cubuk tepki vermedi odanin icine duvar kenarina civiyi caktik kabloyu serdik 4 taraftanda ilk x90 ikinci carpi 160 verdi simdi burda kazı alanı 90 mı yoksa 160 mı
Ilginç bir odaymış.
4 tarafından da giriş olması ve 13 yerde sarıkız olması müthiş.
Burası ile ilgili işlem yapacaksanız para harcamadan yapmaya bakın.

akhenaton

Member
Usta girişte çubuk dolgu işaretini verdi mi verdiyse 1 m içinde toprak yapısından anlaşılır diyorum ben nacizane görüşüm

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Orada mineral var.
Altin zaten yok.
Bosuna ugrasmayin kardasim
Zaman ve finans kaybi olur.

Cesitli vesilelerle yaziyorum,
Tekrar yazayim insallah:

Cubukcunun elinde sadece 2 adet L cubuk veya 4.lu cubuk var ve baska bir sistemi yoksa altini bulmasi imkani yoktur ( yuzeydeki altin haric ). Yoktur derken, asil dogru ifadesi şudur: Noktaladigi yerde altin yoktur.
Bu verdigim bilgi nettir, kaale alin isterim. Yoksa bosa islem yapmis olursunuz, asla orada degildir altin.

Sadece cubuklarla bakip bir sonuc verdiyse %99 mineraldir,kalan %1 de yine altin degildir. Baska sebepleri var.

akhenaton

Member
Orada mineral var.
Altin zaten yok.
Bosuna ugrasmayin kardasim
Zaman ve finans kaybi olur.

Cesitli vesilelerle yaziyorum,
Tekrar yazayim insallah:

Cubukcunun elinde sadece 2 adet L cubuk veya 4.lu cubuk var ve baska bir sistemi yoksa altini bulmasi imkani yoktur ( yuzeydeki altin haric ). Yoktur derken, asil dogru ifadesi şudur: Noktaladigi yerde altin yoktur.
Bu verdigim bilgi nettir, kaale alin isterim. Yoksa bosa islem yapmis olursunuz, asla orada degildir altin.

Sadece cubuklarla bakip bir sonuc verdiyse %99 mineraldir,kalan %1 de yine altin degildir. Baska sebepleri var.
Ustam affına sıvınarak soruyorum peki çakıl yığma da altın sinyali alıyorsak yalın çubukla durum ne olur.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustam affına sıvınarak soruyorum peki çakıl yığma da altın sinyali alıyorsak yalın çubukla durum ne olur.
Orada altin yoktur.
Baska bir metal muhtemelen demir veya mineral vardir.

Bu yigmanin 50 metre ilerisinde neler var,
Sorum 4 cephesi icin gecerlidir.