Çubukla mezar tespiti hk.

SarıkıZ

Yeni Üye
Salamun aleyküm arkadaşlar bahçede çubuk ile bir mezar tespit ettim büyük ihtimalle sandık mezar toplu mezar yüzlerce belkide binlerce çubuk ile boşluk tespitimi yaptım ilk tespitimde ayağımı yere vurarak derinlik aldım bana 1 mt dedi başladım kazmaya 1 oldu yok içerde baktim hala 1 metre diyor 2 mt indim yine yok sonra bakir kablo ile derimlik almayi ogrendim arastirdim. yanındaki kazilmamistan aldım bayır aşağı 3.10 mt çıkıyor yana doğru aldım 4 mt çıkıyor bana 1 mt diye gösteren şimdi 4 mt gösteriyor nedir bu normal mi bende mi sorun var yoksa çubuk benle dalgamı geçiyor anlamadım şu anda 2.5 mt deyim kazilmamis toprak olsa sadece bel küreği ile çok kolay bir şekilde gidilebilir mi ilk kazim kazilmamis toprak bu kadar kolay kazılır mi killi toprak ama kazarken kum gibi oluyor birde kazarken topraktan tas gibi kucuk kucuk kirec parcalari da cikti resimlerini atiyorum

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Anlatiminla sundugun resimler uyusmuyor
Konubasinda bisuru mezar tespit ettim diyon
Amma sabit emare tespit yazi sembol arkeolojik belirti yok
Alttaki konuyu dikkatle okulamali ve uygulamalisin

SarıkıZ

Yeni Üye
Anlatiminla sundugun resimler uyusmuyor
Konubasinda bisuru mezar tespit ettim diyon
Amma sabit emare tespit yazi sembol arkeolojik belirti yok
Alttaki konuyu dikkatle okulamali ve uygulamalisin

teşekkür ederim abi ilgin için abim yan yana sıralı diğer bahçeler de de var yer yer findik bahçesi ve orman her hangi bir kalıntı işaret yok hani kimseler de böyle birsey oldugunu bilmiyor bende arkadaşın el yapimi primc çubuğunu aldim onunla tespit ettim sonucta 40 yıldır bizim bahçemiz ama kimseler bilmiyor her hangi bir belirti de yok boşluk tespiti yaptim sıralı olarak boşluklar var aralıklı olarak boşluğun üst sağ tarafta para gösteriyor ama derinlik tespitim sorumlu benim ilk kazim ve ilk elime alışım bu çubukları yanlış anlamayın ama başkalarının laflariyla hareket etmiyorum gördüğümü söylüyorum yada gördüğümü zannettigimi

Mal bulanındır

teşekkür ederim abi ilgin için abim yan yana sıralı diğer bahçeler de de var yer yer findik bahçesi ve orman her hangi bir kalıntı işaret yok hani kimseler de böyle birsey oldugunu bilmiyor bende arkadaşın el yapimi primc çubuğunu aldim onunla tespit ettim sonucta 40 yıldır bizim bahçemiz ama kimseler bilmiyor her hangi bir belirti de yok boşluk tespiti yaptim sıralı olarak boşluklar var aralıklı olarak boşluğun üst sağ tarafta para gösteriyor ama derinlik tespitim sorumlu benim ilk kazim ve ilk elime alışım bu çubukları yanlış anlamayın ama başkalarının laflariyla hareket etmiyorum gördüğümü söylüyorum yada gördüğümü zannettigimi
Dursana link atiyim oku ve uygula basarili olmaman imkansiz sabirli olursan

Mal bulanındır

Bunuda oku uygula illaki bisey bulursun

SarıkıZ

Yeni Üye
Bunuda oku uygula illaki bisey bulursun

teşekkürler abi deneyeceğim ilk fırsatta tek tek icin mükenmel dayim arkadaşından minelap CTX 3030 cihazı getirdi bir hafta sonu gezintiye çıktık sürekli öttü kazdık çivi cıktı, gazoz kapağı çıktı, teneke parçası çıktı o zamn 12.500 tl di cihaz dayıma dedim dayı al götür arkadaşın kullanmaya devam etsin belki bir gün inşallah ölmeden birşeyler bulur dedim valla bu gönderdiğin bence o ondan daha iyidir kesin ? teşekkürler abi

Turko

Uzman
teşekkürler abi deneyeceğim ilk fırsatta tek tek icin mükenmel dayim arkadaşından minelap CTX 3030 cihazı getirdi bir hafta sonu gezintiye çıktık sürekli öttü kazdık çivi cıktı, gazoz kapağı çıktı, teneke parçası çıktı o zamn 12.500 tl di cihaz dayıma dedim dayı al götür arkadaşın kullanmaya devam etsin belki bir gün inşallah ölmeden birşeyler bulur dedim valla bu gönderdiğin bence o ondan daha iyidir kesin ? teşekkürler abi
Bu tarz cihazlar sizi aşar daha basit cihazlar ile başlayın . Tek tek işi aldım cihazı bulsun bana altını olayı değil. Beğenmediğin cihaz manuel balans ile istediğin metali iptal edip arama yalabilen profesyonel bir cihaz. Bir kaymon dolusu çivinin içinden mercimek büyüklüğünde altını demir çivilere takılmadan bulabilecek kapasitede. Dur gülücük koyayım bende sonra sempatik değilsin çok iticisin diyorlar :)

SarıkıZ

Yeni Üye
Bu tarz cihazlar sizi aşar daha basit cihazlar ile başlayın . Tek tek işi aldım cihazı bulsun bana altını olayı değil. Beğenmediğin cihaz manuel balans ile istediğin metali iptal edip arama yalabilen profesyonel bir cihaz. Bir kaymon dolusu çivinin içinden mercimek büyüklüğünde altını demir çivilere takılmadan bulabilecek kapasitede. Dur gülücük koyayım bende sonra sempatik değilsin çok iticisin diyorlar :)
? doğrudur abi o paraya illaki birseyler yapmalı 7 veya 9 tane modu vardı belkide biz yapamadık