Çubukla oda tespiti ve çubuk tepkimeleri..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Çubukla bulunan odanın tespiti ve cubuğun verdiği tepkimeler..[video=youtube_share;9d64Pb3FZ_8]https://youtu.be/9d64Pb3FZ_8[/video]

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Güncel...izleyipte yorum yapacak kimse yokmu arkadaslar.

Jookerturk

Bilgili Üye
Benim sorum farklı olacak belki ama dikkatimi çeken, Kullanılan çubuklarda kabza yok. Peki kabza çubuğu (pirinç) etkiler mi? Değerli tesbiti yaparken altın/gümüş yüzük parmağımız da mı olmalı? Çubuğa temas etmesi şart mı? Oda duvarlarını gezerken sol çubuğu indirmek şart mı? Boşluk tesbiti yaparken pinpon topu elimizde olmalı mı? Çubuğun bende etkili çalışacağından Emin’im o hissiyatı alıyorum çubuklardan. Ama teknik ve yöntemleri uygulayarak veya böyle videolardan öğrenmeye çalışıyorum.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Jookerturk ben sadece pirincte rulmanli sistemim var onda kullaniyorum..diger metal cubuklarimda kendi enerjimi kullanip arama yaparim aslinda en sagliklisi bu.degerli aramasinda aranacak malzeme elde olucak avuc icinde tutugumuz cubuga degmesi lazim.cunku elde cubuk anten gorevi gordugunden algilmasi iicn aranacak malzemenin metale degmesi lazim.bosluk tespitinde sen pinpon topu tercih etmissin olabilir elde olmasi lazim asagidaki boslugu boslugun gazinda tespitinde faydasi olabilir.cubuk olayinda calisma pirensibi insana baglidir sendeki enerjiyle olabilecek istir.bilimsel adi radyestizidir.ama rabbimin insanogluna verdigi nimetlerden biridir.bunu iyi kullanip degerlendirebilirsek cubuk konusunda ilerleme saglayabiliriz.simdi sen cubuklarini al arazide denemelerini yap bikmadan usanmadan kendindeki enerjiyi ortaya cikarip yonlendirerek kullanmayi ögren.benim tavsiyelerim bu sekilde olacak genede kafana takilan bisey olursa sorabilirsen elimden gelen her yardimi yaparim kardesim

Jookerturk

Bilgili Üye
Mal bulanındır ustam bence en değerlisi ustalarında dediği gibi boşluk tesbiti. Değerli tesbiti BulursamKader25 ustanın da dediği gibi kayalık alanlarda daha çok iş görür. Kayalık alanda çubukla geçen hafta gezdim her tarafta farklı tepki veriyor. Tek başıma Güneş’in altında garanti 50 derece var avanak oldum resmen 5 litre su içtim yarım saatte. Şehire gelince millet denizden geliyorum zannediyor : ))

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Mal bulanındır üstadım evet her metale tepkime olayi yada cubugun algilamasi degisik olabilir ama simdiki kullandigimiz sistemde tespit olayinda yanilma payi cok dusuk direk net tespit oluyor.kullandigimiz sistem direk altina ve gumuse tepkime veriyor minarel ve diger metallere tepkime yapmiyor o yuzden inceleme sirasinda asagida ne oldugu degerli metalin ne oldugu hakkinda direk karar verebiliyoruz

Jookerturk

Bilgili Üye
OsiriS kardeş Allah razı olsun senden ve cümlenizden. Çubuğu kullanabilmek ve öğrenmek bence güzel bir yetenek.
Geçen hafta kayalık bir alanda çubukla deneme yaparken çubuklar tepki verdi tepki; sağ çubuk düz, sol çubuk karnıma yapıştı. Bunu 5-6 defa denedim tepki aynı şekilde oldu. Burayı biraz açalım dedim 50 cm açtık büyük bir kuvars taşı çıktı. Ama burada bi hata yaptım tekrar çubukla deneme yapmadım. Bunu yanıma not ettim.

Jookerturk

Bilgili Üye
OsiriS bende ki çubuğun kabzası da rulumanlı ama ben çubukları ruluman olan taraftan değil tersinden takıyorum. Ruluman içerisindeki yağlar hassas olduğu için yanıltabilir düşüncesindeyim.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Eger pjrinc cubuk kullandiysan zaten buldugun malzemeye tepkime vermistir.o tasi cikardiginda onada cubuk tutsan direk tepkime verecegine eminim daha sonrada acilan alana tekrardan cubukla bakardin.benim tavsiyem araziye ciktiginda 3 4 cesit cubukla cik onlarin hepsiyle denemelerini yap.bu videodaki yere 4 cubukla test yaptim cunku her birinden aldigin veri degisik oluyor bu verileri toparladiginda sonuca ulasabilirsin.mesela bosluk icin aleminyum ve gümüş cubuk net sonuc olmasada cok yuksek yuzdeyle sonuca ulastirir.sende istek var ama kararsizsin yada enerjini tam yonlendiremiyorsun bunu bi asabilirsen cubugun dilinden anlar ve cozumlemen daha rahat olur

Jookerturk

Bilgili Üye
Pirinç çubuk bana çok samimi geldi çabuk ısındım. Bakır çubukta var ama onu pek elime almıyorum. Enerji olayını istek ve inanmaya bağlıyorum. Eğer istek ve inanç varsa öğrenebilirim. İstek ve inanmaya çok örnek verebiliriz. Şöförlük en güzel örneği bunun. Babam vakti zamanında büyük abime araba almıştı şoförlüğü öğrensin diye. Bende onlara gönüllü/gönülsüz eşlik ederken arabayı ellerinden aldım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...