çubukla su aramak.

Ibrhm

Aktif Üye
Cümleten selamun aleyküm.Çubukla değişik bölgelerde bir kaç testten sonra , kendi bahçemizde ilk denemede suyu buldum BulursamKader25 hocam tesadüfmü bilmiyorum bir akrabanın kepçeyle tarlasına açtırdığı suyun yeterli olmadığını söyledi.Oraya gittik ve açılan yerin 5 mt paralelinde su kanalı tespit ettim ,kepçenin açtığı yeri suyu çubukla takip ettim 15,16 mt sonra benim tespit ettiğim kanaldan ayrılma ve kanal genişliği daha düşüktü. Gösterdiğim yerden açacağını söyledi inşallah oradan yeterli su çıkarsa bulduğum suyun tesadüf olmadığı anlaşılacak. Suyu bulabiliyorsak diğerleri neden olmasın.Öncelikle çubukların suya verdığı işareti öğrendim edinebildiğim kadar metal,mineral tek tek bunların işaretlerini ezberledim ve gördum'ki bazı mineral ve Maden işaretleri ayırt edilemeyecek kadar benzemektedir.Bu konuyu siz ve diğer arkadaşlar detaylandirırsak geleceğin, Dünya sorunu susuzluğa bir nebze katkımız olur inşallah.

Turko

Uzman
Dünyanın sorunu su azlığı değil , temiz su kaynağı kalmaması. Kirletme hat safhada.

Ibrhm

Aktif Üye
En azından orta doğunun sorunu hocam,bir şekilde bizde içerisindeyiz.

Ibrhm

Aktif Üye
Afrikanın sorunu, bizde içerindeyiz madden etkilenmesekte manen. O insanların en büyük sorunu. İçilebilir ve kullanılabilir suyun olmaması az olması.

Ibrhm

Aktif Üye
Mal bulanındır hocam teşekkür ederim. Başarı genelde bu sitede öğrendiklerimizden kaynaklı. Biraz gayret,birde iyi niyet gerisini çubuk söylüyor.

Son düzenleme:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ibraam dayii..boyle bulanda var.bak oyle ayarlamiski 5 lt lik petsisedeki suya tepki veriyi ama dibindeki gole vermiyi ...amman diyiim haa....

Ibrhm

Aktif Üye
Evet dayısını,adam inanmış yalan dese spiker , o teli onun kafasına geçirir. O nun doğrusu inancı. Başkasına bir pay düşer mi pastadan ?Arzu eden alır.

Ibrhm

Aktif Üye
Bilen biliyor da ,bilmeyende çekingen soramıyor. Kimseyi ve kendimi övme gibi bir niyetim yok öncelikle BulursamKader25 Ustamız,hocamızın Anlatıları ,çubuktan tepki almak ve neye ne işaret veriyor onu öğrenmek.Oncelikle ınce plastik boru içerisine yakın bölge köy çeşmesinden su koyup tıkaçlarla kapattım .Tükenmez kalem kabı çubuklar,su dolu plastik kap sağ elde araştırmaya başladım üç dönüm bahçede ilk çekim aldığım yerde çubuk kapadı, sabit bekledim ,açtı 90 derce tekrar sağ düz sol su işareti verdi birkaç sn sonra kapandı. Kapanınca o şekilde devam ettim 3,5mt sonra açtı geri döndü tekrar döndüm kapandı , iki kapanma mesafesi 3 mt.kanalın ortasında çubuğu tekrar tuttum 4m ileriye kadar kapalı şekilde yürüdüm kapalı olması boşlukta olduğumun göstergesi, buradan tekrar baştaki işlemi tekrarladım .aynı sonucu verdi bu mesafeyi yirmi mt çıkardım bazı yerlerde kanal genişliği değişti 2 2,5 m gibi. Sonra su durağanmi? Akarmi? Onu anlamak için tespit ettiğimiz yerde boşluğun içerisinde çubukları kaldırıyoruz su durgun akmayan su ise sadece su işareti verir. Su akıyorsa sağ çubuk aktığı yöne evrilir, sol ise kurşun madeni işaretine yakın sağa evrilir. Bu sekilde 10 dakikada beklesek açıp kapayip işareti verecek başka hareket yapmayacaktır. Umarım ihtiyacı olana faydası olur.

Ibrhm

Aktif Üye
Birde kanal boşlugunü veya boşlugu teyit için tek çubukla çubuk sağ elde pimpon topu . Boşluğun neresinde olursak çubuk yön vermiyor sadece sağa sola vücudumuza yapışıyor. Boşluktan çıkinca yön veriyor tarama yapıyor.
2.HUSUS.
a)BOŞLUKTA MADEN TESPİTİ.
b) ÜST,ÜSTE BOŞLUK TESPİTİ.

Son düzenleme:

densi

Bilgili Üye
@Ibrhm
usta, su dolu plastik kab su için, Tükenmez kalem kabı çubuklar ne için boşluk yakalamakmı