Çubukla Yeni Tanışanların Dikkatine...!

man_correct

Bilgili Üye
Şimdi ilk önce BulursamKader25 hocama çarpıcı bilgileri ve hiç tanımadığı insanlara bu sekilde yardimci olmaya çalıştığı için teşekkür ediyorum hiç kimse bu yardımı yapmaz sonucda bu siteninde gelir kaynağı belli reklam isi çubuk kullanacak arkadaşlara benimde bir iki sözüm var bir ne aradığını bileceksin 2 istediğini bileceksin ilk ince kafanda ne ardigini ne istediğini belirle sonra sana en uygun cubugu bul sende hangi çubuk çalışır örnek elektort örnek princ çubuk bos bir kova bul cubugun boslukta sende nasıl bir izlenim verdiğini bul eline altın al dene sonra mutfağa git kapısını kapat kapısında cubugun yaptigi izlenimi izle sonra ayaginla kapiyi actiginda cubugun aldigi izlenimi izle cubuklara hukmet sen bos bir varlık değilsin.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Çubuk boştur cevir cevir kostur. Bosluktan baska bisey bulmaz olana da bos der olmayanada. Farkli bir gelir kapisidir satinca kazandirir bakinca degil 😂😂
Çubuğun boşluk bulduğuna inanmanız yeter.
Boşluğu bulmak için parası olanlar MALA alıyor.
180.000-370.000 arasıdir fiyatları.
Az şey midir boşluk bulmak..?
Bence değildir.

Ayrıca bütün ustalar tüm yazılarında "Çubuk SATIN ALMAYIN-PARA VERMEYİN" şeklinde beyanları hala duruyor.
Hangi çubuk malzemesi nereden alınır, maliyeti nedire varıncaya kadar hep yazdık.
Doğru söylüyorsun; çubuk gelir kapıdır, amma bu sitede değil, bizler tarafından hiç değildir.
Biz o gelir kapılarını yıktık ve çubukla alakalı o kadar detay yazdık ki, kimse başka bir şeye ihtiyaç hissetmesin.
Hala da yazmaya devam ediyoruz, edeceğiz de inşallah.

Özetle; dediğin gibi çubuk gelir kapısıdır.
Bizler bu sitede bu kapıları YIKTIK elhamdülillah.
Garibanın cebindeki 3 kuruşa göz dikenlerin gözünü çıkardık.
Sitemizdeki Çubukla Alakalı yazıları okuyup da hala para verip çubuk alana, birde İngilizce yazmak lazım. Anlamamış ne yapalım. :(

YaralıYüz

Aktif Üye
BulursamKader25 ustam selamlar,

Verdiğiniz tüm bilgiler dahilinde çubuklarla ilgilenmeye devam ediyorum.Sayende boşa kürek sallamaktan kurtulduk.Bu zamana kadar yazdığın söylediğin her şeyi birebir uyguluyorum.Dersimiz yarım kaldı en önemli konu boşluk konusu.Müsait olduğunda kaldığımız yerden devam ederiz inşallah.Rabbim yar ve yardımcın olsun ustam.Selametle.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam selamlar,

Verdiğiniz tüm bilgiler dahilinde çubuklarla ilgilenmeye devam ediyorum.Sayende boşa kürek sallamaktan kurtulduk.Bu zamana kadar yazdığın söylediğin her şeyi birebir uyguluyorum.Dersimiz yarım kaldı en önemli konu boşluk konusu.Müsait olduğunda kaldığımız yerden devam ederiz inşallah.Rabbim yar ve yardımcın olsun ustam.Selametle.

Aleyküm Selam Kardaşım,
Bu hafta başlayayım derken patron izne ayrıldı,
boş vakit kalmadı; gelen giden, telefonlar.
Allah cc izin verirse haftaya da boşluk bulma ile devam edeceğiz inşallah.
Kardaşımızın yukarıdaki sistemini de ancak konu bitimi ele alacak gibi gözüküyorum.
Nasip, hayırlısı.
Allaha cc emanet olunuz.

YaralıYüz

Aktif Üye
Eyvallah ustam,Allah razı olsun hayırlı gunlerin olsun.

polestar7919

Yeni Üye
Düşüncelerini kırmak istemezdim ustam ama ispatını defalarca yaptığım bir yöntem.
bu yöntemin tek hata payı, yan tarafta var olan Kaya mezarı veya tünelin olduğu bölgede kabloyu denemek. Bu tür durumda frekanslar karışır ve net metraj alamazsınız.
başımdan geçen 2 olay;
1; üzerinden yüzyıllardır hiç ot bitmeyen bir kare alanı tespit ettim. 4 küp mevcut. Metraj alayım dedim sağdan 5 soldan 3 yukarı aşağı 2 metre verdi. Hasbinallah dedim. Böyle olmamalı. Boşluk modu ile çevreye açıldım sonra baktım ki tarlanın yaklaşık 10 metre altı büyük bir nekropol alan. Bu arada ben iskeletleri de boşluk modunda alıyorum, cihaz bildiğin iskelet çiziyor. (inanmayacaksın yüksek ihtimal, ben de ilkin inanmadım gidip müslüman mezarında denedim Allah affetsin. Ama ispatladım) Girişini de yamaçtan dere tarafından buldum. Velhasıl, o ot bitmeyen kare alanın sağı solu yukarı aşağısı mezar. Sonra tarla sahibi dedi ki; çevre yolunu değiştirip benim arsanın tam sınırından geçirme kararı almışlar. Niçin diye sordum? Çünkü bu devlete zarardır. Bu şekilde yolu uzatmaktan ve fazla maliyetten başka bir şey değil diye ekledim. Bilmiyorum diye cevap verdi. Peki hangi seviyeye kadar inecek bu yol diye sordum? Hocam, yaklaşık 10 metra tarlayı aşağı indirirler dedi. Peki nerden tam girecekler dedim, ayak işaretinin olduğu taraftan diye ekledi :) sonra farkettim ki oyun büyük plan büyük. Heyecanla girecekleri günü bekliyorum.
2. Olay;
Bir arkadaşım evinin tarlasını kazırken yapılı ev taşları çıkıyor akabinde bir su künkü buluyor. Aylarca ısrar etti tamam dedim. O alana gittim, krokiyi çıkarırken o yapılı taşların değirmen olduğunu tahmin ettim. Yine metraj alayım dedim bu kez 2 metrede olan yapılı taş alanı 12 metre derinlik verdi. Tabi yine subhanallah çektim. Tekrar boşluk modunda, çevreye bir baktım, 3-5 adımda bir oda mevcut. Sonra yine fark ettim ki frekanslar karıştı altta çok büyük bir yapı var. Tabi ilk olaydan yola çıkarak bu da kaya mezarıdır diye düşündüm fakat hiç iskelet yok. Akşamına bulunduğum yörenin haritasını elinde bulunduran ile iletişime geçip ikna ederek ne olduğunu öğrendim. O da uzun zaman önce kullanılmış bir tapınakmış. Ayrıca değirmeni de kendisi direkt söylemiş idi. Velhasıl değirmenin metrajını alayım derken alt tarafındaki tapınaktan dolayı frekanslar yine karıştı.
Ayrıca çubuk kullanan arkadaşlara tavsiyedir; elektrik ile besleniyor ise, eldiven ile kullanın. Yoksa beyin gücünüz çubuğu yönlendirip durur ve kazmaktan köstebeğe dönersiniz.
bu bilgileri kolay bir şekilde anlatıp ümmet için bir katkım olsun isterim. Bu anlattıklarımı da kolay kolay kimse bilmez. Bilse de söylemez. İnsanoğlu ya, açtır hasettir. Kalbindeki Kara leke tüm vücuduna yapışmıştır. Allah bizi gaflet içinde olanlardan uzak kılsın, kolay gelsin.
Boşluk modu derken yalnızca L Çubuklardan mı bahsediyoruz yoksa bir çeşit cihazdan mı. Biraz daha açıklayıcı olabilir mi lütfen. Ayrıca derinlik bulurken hangi yöntemi kullanıyorsunuz. İlk bulunan boşluk veren yere çivi saplayıp ucuna bakır kablo sarıp uzatarak mı?

polestar7919

Yeni Üye
Çubuğun boşluk bulduğuna inanmanız yeter.
Boşluğu bulmak için parası olanlar MALA alıyor.
180.000-370.000 arasıdir fiyatları.
Az şey midir boşluk bulmak..?
Bence değildir.

Ayrıca bütün ustalar tüm yazılarında "Çubuk SATIN ALMAYIN-PARA VERMEYİN" şeklinde beyanları hala duruyor.
Hangi çubuk malzemesi nereden alınır, maliyeti nedire varıncaya kadar hep yazdık.
Doğru söylüyorsun; çubuk gelir kapıdır, amma bu sitede değil, bizler tarafından hiç değildir.
Biz o gelir kapılarını yıktık ve çubukla alakalı o kadar detay yazdık ki, kimse başka bir şeye ihtiyaç hissetmesin.
Hala da yazmaya devam ediyoruz, edeceğiz de inşallah.

Özetle; dediğin gibi çubuk gelir kapısıdır.
Bizler bu sitede bu kapıları YIKTIK elhamdülillah.
Garibanın cebindeki 3 kuruşa göz dikenlerin gözünü çıkardık.
Sitemizdeki Çubukla Alakalı yazıları okuyup da hala para verip çubuk alana, birde İngilizce yazmak lazım. Anlamamış ne yapalım. :(
Hocam çok değerli bilgiler veriyorsun. Allah razı olsun.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Boşluk modu derken yalnızca L Çubuklardan mı bahsediyoruz yoksa bir çeşit cihazdan mı. Biraz daha açıklayıcı olabilir mi lütfen. Ayrıca derinlik bulurken hangi yöntemi kullanıyorsunuz. İlk bulunan boşluk veren yere çivi saplayıp ucuna bakır kablo sarıp uzatarak mı?
çubuğun alan tarama şekli. Elektrik ile beslenmiş bir cihaz. Eski ve yeninin karışımı derim ben bu cihaza.
derinlikte kablo sistemi kullanıyorum. Kablonun ucuna çivi değil kalın bir bakır kabloyu elimdeki kablonun ucuna dolayıp bantlıyorum. Kalın bakır teli toprağa batırıyorum.
Boşluk altın ve gümüş seçenekleri var.
mesela kazılan yerin başlangıcına, kabloyu hiç toprağa temas ettirmeden
Boşluğa bırakıyorum hatta bazen işlem yapılmış yeri hiç görmeden (ne kadar kazıldığını) arkadaşlara kabloyu hafif salın diyorum uzaktan ne kadar kazdıklarını da söylüyorum.
Örneğin; şu kadar kazılmış noktaya şu kadar kalmış çıkacak toprak katmanı sayısı bu bu, diye.
bir anektod daha vereyim; bir ceviz altı tespit ettim. Girin dedim 3-5 saat sonra bir buçuk m girdik dediler. Geldim hiç bakmadan kabloyu bırak dedim bi baktım ki 80 cm girilmiş. Bu ne dedim, olur mu ustam cihaz yanılıyor 1.5 vardır dediler : ))
cihazın boşlukta kapandığı yeri tutup al götür işlem yaptığın yere koy bakalım tutuyor mu diye.
aldı kabloyu götürdü birebir tuttu şükür.
Velhasıl çivi kullanmıyorum, bakır en hızlı ve kolay frekans çeken maddedir.
müsait bir zamanda bir video ekleyeceğim inşallah.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
ustalar çubukla denediğim ve yaptığım ölçümlerden bir tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum; daha dün denedim, pirinç çubuk doğal olarak su bulucudur, sadece pirinç çubuğu elinize herhangi bir madde almadan tutun en yakın suya gidecektir, nasıl aliminyum çubuk tek başına sadece boşluğa gidiyorsa, pirinç de suya gidiyor, denemedim ama elimize so dolu bir plastik alsak daha garantili olur diye de düşünüyorum. dün denememde elime sadece pirinç çubuk aldım başka hiç bir materyal yok, en yakınımdaki çok az akan suya gitti, devam ettim, yer altından giden su borusu, kaplar su dolu yerde yine kaplardaki suya gitti, pirinç çubuk doğal olarak bende bu şekilde çalıştı, ustalarım bu su bulma işi aslında çok önemli, herzaman her yerde yaşam olan yerde su lazım, onuda bu şekilde bulmanız mümkün, sizinde deneyip görmenizi tavsiye ederim, bir defineci arkadaşım demişti pirinç çubukla su buldum diye bende teyit ettim, hepinize teşekkür eder saygılar sunarım...... toyalp BulursamKader25 mayhem Mirkut YaralıYüz Turko bozoklu uçmuş may77 GERMO mucit kazama Keskingöz Nihat k

GERMO

Engellendi
QUOTE=Keskingöz;484438]Ustanın yazdıklarına harfiyen katılarak, ayrıca elektrik ile besleniyor ise çubuğunuz, toprağa serdiğiniz kablo, toprak katmanlarını da verir. Allah’a şükür şu kadar katman şu metrajda deyipte yanılmışlığım yoktur. Dedektörleri bir kenarda bırakıp çubuk ile net tespiti yaptıktan sonra son yarım metre ya da bir metre kala dedektörleri devreye sokup işleminize devam ettirmek en faydalı olanıdır.[/QUOTE]
@Keskingöz ustam selamunaleykum, ustam sorularim var, insalah cevaplarsiniz, bu toprak katmanlarıni nasıl ayiriyorsunuz çubukla, toprağa serilen kablo ya elektrik veriliyormu, şimdiden teşekkür ediyorum.

Özür dilerim ustam, BulursamKader25 ustam ile yazdığınız konuda buldum cevabımı.

Son düzenleme:

Vanli651

Yeni Üye
Piyasadaki butun dedektorler en fazla 50 cm dir.inanmayin 3 5 metre gosteriyo demelerine.

GERMO

Engellendi
ustam, olayı sanırım yanlış anladın. bahsettiğim yalnız L çubuktan bahsediyorum.
ben çubuk yanında yardımcı alet edevat ile altın nerede olursa olsun bulurum inşallah
uçan da, kaçan da kaçmaz :) yakalar bulurum allahın izni ile

selametle
ragıp ustam sizleri can kulagiyla takip eden bu acemilere o bahsettiğiniz alet edevati tarif ederseniz, siz ustalarıma dua ve teşekkür edeceğimizi bilin ustam, Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp derler, öğretmeyen ustalarada ne derler bilmiyorum, sevgi ve saygılarımı sunuyorum hepinize,

Son düzenleme: