Çubuklar ile bunu buldum

jeolog

Co Admin
Co Admin
Power45 ustam bende iki aydır böyle kucak dolusu bir sevdanın peşinde koştum, ustalarıma baksan büyük bir başarı, ne diyelim usta dırlar, ne dese haklılar, bakalım jeolog ustam ne diyecek, altın sinyali sadece kahverengi bölgede, yanlarda sinyal yok

Ekli dosyayı görüntüle 221001Ekli dosyayı görüntüle 221002Ekli dosyayı görüntüle 221003Ekli dosyayı görüntüle 221004Ekli dosyayı görüntüle 221004
Altin sinyali diye kayanin icindeki olusum hatasi boslugun sinyalini almis olabilirsiniz.

Power45

Yeni Üye
@Power45 ustam bende iki aydır böyle kucak dolusu bir sevdanın peşinde koştum, ustalarıma baksan büyük bir başarı, ne diyelim usta dırlar, ne dese haklılar, bakalım @jeolog ustam ne diyecek, altın sinyali sadece kahverengi bölgede, yanlarda sinyal yok

Ekli dosyayı görüntüle 221001Ekli dosyayı görüntüle 221002Ekli dosyayı görüntüle 221003Ekli dosyayı görüntüle 221004Ekli dosyayı görüntüle 221004
Valla hocam bende çok usta değilim bu işlerde bir rüya ile başladı bu macera hatta geçen pazar jandarmaya yakalaniyordum da şükür bir şey olmadı yanımdan geçti gittiler gerçi bir tek çubuklar vardı yanımda sorun olur muydu bilmem ama işi sağlama aldım. Sonra bu taşları buldum kırmızı içi parlayan taşların birisini cubuk ısrarla gösterdi 6-7 cm den kazarak çıkardım diğerleri ilgimi çekti merak ettim aslında taş işine mi girsem diyorum en azından yasal yani youtube da sedat ve Hurşit kocagulle kardeşleri duymussundur değerli taşlar buluyorlar taş deyip geçmemek lazımmış aslında

GERMO

Engellendi
Valla hocam bende çok usta değilim bu işlerde bir rüya ile başladı bu macera hatta geçen pazar jandarmaya yakalaniyordum da şükür bir şey olmadı yanımdan geçti gittiler gerçi bir tek çubuklar vardı yanımda sorun olur muydu bilmem ama işi sağlama aldım. Sonra bu taşları buldum kırmızı içi parlayan taşların birisini cubuk ısrarla gösterdi 6-7 cm den kazarak çıkardım diğerleri ilgimi çekti merak ettim aslında taş işine mi girsem diyorum en azından yasal yani youtube da sedat ve Hurşit kocagulle kardeşleri duymussundur değerli taşlar buluyorlar taş deyip geçmemek lazımmış aslında
@Power45 ustam bende takip ediyorum sedat ve Hurşit ustayi, ne kadar ustayim desende çubuk ve şakülde, yinede eksik bilgiler oluyor, bende yeniyim, inşallah ustalarım yardımcı olurlar bizlere. O taşın birine çubuk ve şakülü tut hangisine sinyal veriyorsa, ver çekicin önüne unufak et ve ilerde lazım olur diye sakla, her mineralli taşı sakla.

Son düzenleme:

Bafra55

Bilgili Üye
Evet bu taşlara çok çeker hatta yaklastinmi bir sağa bir sola kendini parçalar

Power45

Yeni Üye
Hocam özetle şöyle anlatayım ben bir rüya gördüm sonra klişe olarak netten yorumuna filan bakayım dedim neyse imam bilmem kime göre define bulmaya isaretmis neyse 10 dakika sonrası bir arkadaşla konuşurken diğer bir arkadas yanımıza geldi hayırdır ne konuşuyorsunuz gibi bir muhabbet oldu bende içimden geldi alakasız bir şekilde abinin tarlada define varmış dedim salladim bu üzerine arkadaş kendi tarlasinda para bulmuş ondan bahsetti yeni olay tamamen spontane gerçekleşti neyse bir ümit arkadaşın tarlasına bakirdan cubuk yapıp bakmaya gittik bir kere o heyecan sardı birde rüyanın yorumu olayla birleşince heyecan dorukta tabi gittik baktık bakır çubuklar 2 noktada sapitti ısrarla gümüş işareti veriyordu neyse 50 cm Kazım desenli küp parçalarına benzer şeyler çıktı diğer yerde biraz kazık ama 35 cm kadar oradanda ufak tefek öyle parçalar çıktı sonra bıraktık öyle kaldı bir kere gaza geldim ya geldim evde bir sürü forum yazısı video izledim uykularim kaçtı kendime komik gelir çamaşır askisinin demirinden cubuk yaptım neyse evde bir sürü denemeler yaptım altın gümüş bakır çelik teneke miktanis ne bulursam hangi metalde ne hareketi yapıyor diye evde nede olsa çok sağlıklı değil heryer manyetik alan sonra tarlada denemeye karar verdim ama su bir gerçek ki dedektör olmadan cubuk yetersiz benim şahsi fikrim bu yönde neyse geldik tarlaya başladım çubukla aramaya koyde birinde dedektör varmış onu çağırdık çubukla 5 yer gösterdim birinde hiç tepki vermedi 1 inde bu kırmızı parlak taşlar çıktı 2 tane bira kapağı çıktı 5.noktada ise gosterdigim yerin 10 cm yanında para çıktı hiç birşey belli olmuyordu çok deforme olmuştu hidroklorik asitte biraz temizledim yeşil oksitlenmis para bakır rengine döndü hatta forumda sikkeler kısmında var çocuk selçuklu parası dedi ama neye göre dedi bilmiyorum hiç birşey belli olmuyordu sonra başka tarlada kayinpeder su çıkarmam diye kepceyi getirmiş mezar çıkmış baktım ama ne dedektör vardı nede yeterli vakit ama parçalanmış kapağı toprağın altından çıkardım çok ilginçti kisacasi benim hikayemde bu hocam

GERMO

Engellendi
Altin sinyali diye kayanin icindeki olusum hatasi boslugun sinyalini almis olabilirsiniz.
@jeolog ustam, 2 ay önce burayı tesbit ettim, ağzı güneye bakan U şeklinde çalılık ti, 3 yerde işaret verdi 2 mt karelik bir alan, Tahmini derinlik 180 190 cm, kepçe ile işlem yaptım, tarla bizim taşlı bir tarla, 210 cm den bu taş çıktı ve 3 yerdeki sinyal kesildi çubuğu tuttum şakülü tuttum bu taşı gösterdi, şakül yanlarda değil sadece ortada dönmeye başladı, cubuk altin isareti veriyor sakul 73 cm den tutuyorum 7-8 metren uzerine gidiyorum hemen basliyor 22 tur, bu sapma olayı nasıl açıklanır bilmem ustam, yani 45 derecelik sapma sinyalinin 3 yere dağılımı oluyor, ustam bakır sülfatlı sistem, alüminyum 1 cm çubukla gümüş yüzük le, 2 ay ne kadar gittim altın sinyali verdi, gümüş bakır demir kurşun bronz a tepki yok, bölge ermeni ve ondan önceki yerleşim yeri, 25 tesbit yerinden 3 te sıfır çektim, cihaz olmadan çubuğa şaküle guvenemiyorum, mesele kazmak sorunu, nasip kısmet bekliyorum.

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
gazetecilerin flash flash dedikleri gibi kahkaha
BulursamKader25 ustam gülün gülün, valla bu minarellerin günahı siz ustalarımın, o kadar kırnav kırnav ediyoruz bize usta olun, size çırak olalım diye, kulagimizi çekmeden hatalarimizi yüzümüze vuruyorsunuz, ustam insan kalabilmek için dürüst olabilmek için, kul ümmet olabilmek için 50 yıl mücadele eden birine 10 yılda kafanı çubuğa yor denirmi, şunu al şunu yap demeniz yeterli ustam, ve hep dediniz yaptim ama olmadi, can sagolsun, yaratanın kuluna revamı, valla kim sorsa ustalariniz kim öyle kaçmak yok sizleri gösterecem, Gülersin tabiiiiiii, hep gülün hep mutlu olun inşallah, TEVVABU RAHİM hepinizden razı olsun ustalarım kardeşlerim, olun olunda hep böyle oldugunuz gibi olun.

Son düzenleme: