Çubuklarda mıknatıs ve bakırsülfat kullanımı

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Bizden tarafta varsa hakkimiz hehali hos olsun ustam.
Eski medeniyetler bunu bir sekilde asmis ve hatta bazi cubukla altin madeni arayanlar dahi. Bizler bunu nasil asabiliriz, bu konuda soylemek istediginiz birseyler olurmu ustam. Yani altinin verdigi enerji genis bir alana yayildigi icin noktalama nasil yapilabilinir. Selametle saglicakla kal
Eski medeniyetlerin bunu bir şekilde aştığını biliyoruz. Malesef teknoliji ilerledikçe hayatın her anlamında geçmişte bilinen bir çok şey unutuldu ve unutulmaya devam ediliyor. Örf adet gelenek ve göreneklerimizi dahi bir bir yitiryoruz.
Kimi ustalara göre altın uyuyan bir metal ve etrafa enerji yaymaz. Bu sonuca nasıl vardıklarını doğrusu bilmiyorum. Malesef bu söylemler tamamıyla bilimden uzak altını tepit edemeyenlerin uydurmalarıdır. Altın asla uyumaz aksine dünyanın en uyanık metali.
Altını tespit edemeyişimizin tek nedeni yaydığı güçlü enerji dalgalarıdır. Bu dalgalar okadar güçlüki etrafında bulunan diğer metal ve mineralerin yaydığı dalgalara baskın geliyor ve bu dalgaların kendisine yanaşmasına izin vermiyor. Sadece şu kadarını söyleye bilirim altının yaymış olduğu enerji dalgalarını yakalayabilen ve bu dalgaların çıkış noktasına doğru takip edebilen belki nihayi hedefine ulaşabilir.

DİVANE

Moderatör
Moderatör
Aliömer değerli ustam ALLAH siz ve sizin gibi değerli ustalarımızdan vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı razı olsun değerli Mirkut ustamında dediği gibi tespit yapıpta tespit yapılan noktadan çıktığına denk gelmedim hep biraz ötesi veya uzağı oluyor dediğiniz gibi asıl noktayı tespit önemli çok çalışarak deneyim kazanarak öğrenilecek bir durum teknoloji çok ilerlemiş olsada eskiler bizden her zaman önde gidiyorlar saygılar

GERMO

Engellendi
Eski medeniyetlerin bunu bir şekilde aştığını biliyoruz. Malesef teknoliji ilerledikçe hayatın her anlamında geçmişte bilinen bir çok şey unutuldu ve unutulmaya devam ediliyor. Örf adet gelenek ve göreneklerimizi dahi bir bir yitiryoruz.
Kimi ustalara göre altın uyuyan bir metal ve etrafa enerji yaymaz. Bu sonuca nasıl vardıklarını doğrusu bilmiyorum. Malesef bu söylemler tamamıyla bilimden uzak altını tepit edemeyenlerin uydurmalarıdır. Altın asla uyumaz aksine dünyanın en uyanık �� metali.
Altını tespit edemeyişimizin tek nedeni yaydığı güçlü enerji dalgalarıdır. Bu dalgalar okadar güçlüki etrafında bulunan diğer metal ve mineralerin yaydığı dalgalara baskın geliyor ve bu dalgaların kendisine yanaşmasına izin vermiyor. Sadece şu kadarını söyleye bilirim altının yaymış olduğu enerji dalgalarını yakalayabilen ve bu dalgaların çıkış noktasına doğru takip edebilen belki nihayi hedefine ulaşabilir.
@Mirkut @Aliömer @BulursamKader25 @kabakburgiba @Mhmt82 @bozoklu ve diğer değerli ustalarım, peki siz ustalarımın biz yeni başlayan keyifle zevkle öğrenmek isteyenlere ogreteceginiz yöntem usûl alet edevat cihaz sistem nedir diye sorsam, veya şunu dene şunu araştır diye hangi yolu takip etmemizi istersiniz, sizlerin deneyip netice alamadığınız veya sonuca yakın ama memnun kalmadığınız usul yöntemlerle ögrenmek niyetinde olanlara anlatsanız, ustalarım ben çok dikkatli bir şoforüm, sadece kullanmayı veya ufak tefek tamirinden anlarım, aracin arzasinda motor ustalari var, oto elektrikciler var, kaportaci var eksozcusu ve diger ustalari var, ben anlamam ama bir kez gördümmü unutmam, onun icin 50 yasinda sizlere cirak olmaya geldim, kolayı değil hep zor işleri seviyorum, yetenek beceri zeka çok desemde, yolumu aydınlatacak siz ustalarımın bilgi ve tecrübelerini ögrenmek istiyorum, AKIL YAŞTA DEĞİL BAŞTADIR, Size ve tüm ustalara teşekkür ediyorum sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
Kimi ustalara göre altın uyuyan bir metal ve etrafa enerji yaymaz. Bu sonuca nasıl vardıklarını doğrusu bilmiyorum. Malesef bu söylemler tamamıyla bilimden uzak altını tepit edemeyenlerin uydurmalarıdır. Altın asla uyumaz aksine dünyanın en uyanık �� metali.
@Aliömer Mirkut ustam, havada 1 kg altının 1 mt enerji dalgası yayıyor sözünüzle, bizlerin yakaladığı tesbit yerlerinde kazipta birşey cikmamasinin nedeni 5 kilo bir altının 5 metrelik enerji dalgasinin herhangi bir köşesini yakaladığımızdan dolayı, 5 kg altın kazılan yerde olmasada 5 kg ise 5 metrelik, 10 kg ise 10 mt.lik, 20 kg ise 20 mt.lik enerji dalgalı alandamı demek istiyorsunuz, yanlışım varsa Özür dilerim ustam.

Son düzenleme:

Aliömer

@Aliömer Mirkut ustam, havada 1 kg altının 1 mt enerji dalgası yayıyor sözünüzle, bizlerin yakaladığı tesbit yerlerinde kazipta birşey cikmamasinin nedeni 5 kilo bir altının 5 metrelik enerji dalgasinin herhangi bir köşesini yakaladığımızdan dolayı, 5 kg altın kazılan yerde olmasada 5 kg ise 5 metrelik, 10 kg ise 10 mt.lik, 20 kg ise 20 mt.lik enerji dalgalı alandamı demek istiyorsunuz, yanlışım varsa Özür dilerim ustam.
Ustam 1kg değil 1gram altının havada yaydığı enerji dalgası 1m dairesle alan yayılır. Dolaysıyla toprağa gömülü altının kütlesi ve bulunduğu derinliğe oranla bu enerji dalgası dahada genişleyip ilerleyecektir. Ayrıca toprağın yapısına bağlı olarkta dalga ilerleyişi farklılık gösterecek. Arazi yapısı ne kadar minerali ise bu dalgalar okadar uzun mesafe gidecektir buda ayrı bir sorun

GERMO

Engellendi
Ustam 1kg değil 1gram altının havada yaydığı enerji dalgası 1m dairesle alan yayılır. Dolaysıyla toprağa gömülü altının kütlesi ve bulunduğu derinliğe oranla bu enerji dalgası dahada genişleyip ilerleyecektir. Ayrıca toprağın yapısına bağlı olarkta dalga ilerleyişi farklılık gösterecek. Arazi yapısı ne kadar minerali ise bu dalgalar okadar uzun mesafe gidecektir buda ayrı bir sorun
Aliömer ustam tesekkur ederim, peki elimizdeki bakır sulfatli mineral eleme sistemi ile bu yansıma veya sapma veya dalga boyu sinyalinden kurtulabiliyormuyuz,

Aliömer

GERMO ustam altının yaydığı enerji dalgasını görmeyen çubuk altını görmez. Dolaysıyla yansımaya yakalanan çubuk altına duyarlı olan çubuktur. Kullanılan bakırsülfat altını görmemize yardımcı olur. Fakat noktalama yapmaz. Noktalama yapabilmek için doğru yöntemleri bilmek gerekir

GERMO

Engellendi
@GERMO ustam altının yaydığı enerji dalgasını görmeyen çubuk altını görmez. Dolaysıyla yansımaya yakalanan çubuk altına duyarlı olan çubuktur. Kullanılan bakırsülfat altını görmemize yardımcı olur. Fakat noktalama yapmaz. Noktalama yapabilmek için doğru yöntemleri bilmek gerekir
Aliömer ustam cevabınız için teşekkür ederim.

GERMO

Engellendi
Aliömer3239' Alıntı:
@GERMO ustam altının yaydığı enerji dalgasını görmeyen çubuk altını görmez. Dolaysıyla yansımaya yakalanan çubuk altına duyarlı olan çubuktur. Kullanılan bakırsülfat altını görmemize yardımcı olur. Fakat noktalama yapmaz. Noktalama yapabilmek için doğru yöntemleri bilmek gerekir[/QUOTE

@Aliömer ustam inşallah o yöntemleri bu istekli çırağınıza ogretirsiniz, gözü Kapalı yürümektense, ustalarımın ışığıyla yolumu bulmak istiyorum, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Birde ustam baska bir yerde bahsettiği mineral eleme metal tesbiti ve boşluk bulma sisteminden bilgi verirseniz, ustam tekrar teşekkür ederim.

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
QUOTE=Mirkut;521955]Altini bulsak bile noktalamada atma olabilirmi ustam. Yani altin belirli bir mesafeden sonra sinyalini veriyor dersek ve sinyal alinan yeri tesbit edip surasidir dersek, acaba altin noktaladigimizin saginda solundami kaliyor. Tahminim derinlik arttikcada atma dahada uzaklastiriyor altindan, yani daha uzak mesafeye noktalama veriyor. Birde kullanilan cubugun etkisi cok oluyor.
Sizin fikriniz nedir bu konuda ustam.
Bu arada halini hatrinida soramadim kac zamandir hakkini helal et ustam :) selametle kal[/QUOTE]

@Aliömer @Mirkut ustalarım, bende evin köşede bucakta nerde olursa buluyorum, peki arazide neden yok, burdaki sorun toprak olabilirmi, Özür Dilerim boş boş oturup düşünürken aklıma geldi, madem hava alan yuzeyde ki altını bulabiliyorsak, toprağın altındaki hava almayan altını toprak icinde neden göremiyoruz, mesela Hazneli çubuğun içine veya tutma yerindekine, sağa alta toprak, üstüne numune altın gümüş kemik, boş kucuk şişe, bakır, en üstede yine toprak, bunlar Sıkıştırılarak hava almaması için kapatılıp, soldakine ise hazneye alta toprak üstüne bentonit veya elimizdeki mineraller, karbonat maden suyu, sülfat ve diğer malzemelerden oluşan karışım bırakılarak bir deneme yapilabilirmi ustalarım, aradigimiz sadece altin olsada sonucta topraginda kendi frekansi var, boyle bir denemenin sonucunu gormek lazim, iyi calismalar, HAYIRLI CUMALAR SİZLERE VE VATANA VE TÜM ÜMMETE VE İNANANLARA.

Son düzenleme:

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Merhaba,
Çubukla maden tespitinde kullanılan hard disk cd room içinden çıkan metal cd yerine geçebilecek, başka bir materyal yok mudur ?
Elimde 1 cm çap,3 mm kalınlık neodyum mıknatıslar var. Mıknatıs olarak 2 tane onlardan kullansam,HD rom cd si yerine muadil yok mu ?
Selamlar..