Çubuklarda sağ,sol el ve artı,eksi meselesi

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Sayın @Trakyalı81 arkadaşım ilk yazdığımda eksiklik var altına ekledim dikkatten kaçmış
Sanırım.
70,80 cm 2 adet masrafsız olsun diye standart bahçe çitine çekilen kalvanız tel olur. Bunları ortadan kesip 4 adet yapiyoruz.
İkisi sadece altını görecek testlerde,ikisi gümüş,. Altını gören iki çubuk ,beraber kullandığında sadece altına yönelecek,minarel ve gümüşü görmeyecek.
Gümüşü gören çubuklarda ,sadece gümüşe yönlenecek.
Saklattiğın ürünü buluyor ,fakat
Eldeğmemiş olarak rastlamadım.
Forumda nihai amaç bilgi paylaşımı.
Ama bilimsel dayanakları da olmalı ki bilginin seneler sonrada okuyanlara bir şeyler katmalı.
4 adet homojen olan çubuğun neden 2 si sadece altını, diğer ikisi sadece gümüşü görsün?
Kişinin Elinin degmesiyle bu çubuklar 2 ye 2 sekilleniyorsa, O kişide olağanüstü bir güç olmalı değil mi?

Böyle bir güçten bahsetmiyoruz deniyorsa eğer, aynı 4 çubuk kendi içinde neden ayrılsınlar?
4 Adet elma var önümüzde. Ne oluyor da elmaların ikisi armut oldu ?
Hepsi elma değil miydi bunların?
Bu sorular kafami fazla kurcalayınca yazmadan geçemedim.

Benim tecrübem bu yönde, bilimsel izahatimda yok diyorsanız (varsa gerçekten öğrenmek ve anlamak istiyorum), ben farklı bir bakış açısı ile olaya yaklaşayım. Sonuçta madem bilgilendirme amaçlı yazıp çiziyoruz katkımız olur muhakeme yapılıp sorguya teşvik edilir.

4 adet yalın çubuk kestik bahçe telinden koyduk önümüze. Solumuza altın sağımıza gümüş bıraktık yere. Araları da 3 m diyelim. Çekildik geri 2 m, tam ortalarındayız. Tek tek deneyeceğiz aralarından geçip. Hangisi/hangileri altına veya gümüşe gidecek.
Önce sağ elimize 4 ünü de tek tek alıp aralarından geçeceğiz, sonra sol elimizle 4 ünü de test edeceğiz. Bakacağız 4 lerden kaçı nereye gidecek ?
Ben testinizi yazdiklarinizdan böyle anlıyorum.
Sağlak oldugumuzu da dusunelim.

Test böyleyse direk olacağı söyleyeyim.
Sag ele alınan 4 çubukta ilk altına yönlenecek.
Sol ele alınan 4 çubukta ilk gümüşe yönlenecek.
Yani "aykırılık" olmayacak.
Neden ?
Nedeni çok basit.
Cevabi ise soruyu sorarak vermek istiyorum.
Altına ve gümüşe "yön veren" cubuk hangisi ve bunu hangi elimizle tutuyoruz ?

Asıl diğer önemli konu ise, demissiniz ki , altını gören iki çubuğu bulun ve bunları ellerinize alin. Bu çubuklar sadece altını görür ve gümüşü görmez şeklinde beyanatiniz var. Hatta minerali de görmez demissiniz..

* Bu şekilde olabilmesi için, bilgisayar programlı çip takılması lazım ki dediğinize çıksın. (mineral hariç, onu çip te kurtarmaz)
* Dünya üzerindeki var olan metallerden hangisinden çubuk yaparsanız yapın, bu çubuk sadece altını görür, bunlar sadece gümüşü görür diyemezsiniz. Tüm fizik kitaplarını çöpe atmış olursunuz.
* O çubuklar altını da görür, gümüşü de, minerali de..
Benim çubuklarım böyle çalışıyor derseniz eğer size diyeceğim şey "zihinsel" yönlendirmedir.

Sizi yanlış anladigim bir yer var ise lütfen açıklık getiriniz. Memnun olurum.

@ibrhm

Bilgili Üye
Kardeşim sen testi yapmadan olacakları söylemeye çalışıyorsun.
Burada ve çubuk işinde bilimsel bir otorite kuracak bir bilim adamı ,marematik,fizik,kimyacı tanimiyorum.
Bu iş şimdilik doğaçlama.
Elinde varsa emin olduğun aynı telden kestiğin çubuk. Dene ,denemekle kazanırsın
Uygulayıpta kimsede cereyan etmiyorsa
Bende farklılık var. Ankarada tanıdığın varsa,
Çekeriz vidyoyu iddiamızı kanıtlarız.
Fakat bunu bilimsel formüluze edebilecek varsa oda gelsin.

@ibrhm

Bilgili Üye
Kardeşim sen testi yapmadan olacakları söylemeye çalışıyorsun.
Burada ve çubuk işinde bilimsel bir otorite kuracak bir bilim adamı ,marematik,fizik,kimyacı tanimiyorum.
Bu iş şimdilik doğaçlama.
Elinde varsa emin olduğun aynı telden kestiğin çubuk. Dene ,denemekle kazanırsın
Uygulayıpta kimsede cereyan etmiyorsa
Bende farklılık var. Ankarada tanıdığın varsa,
Çekeriz vidyoyu iddiamızı kanıtlarız.
Fakat bunu bilimsel formüluze edebilecek varsa oda gelsin.
@Trakyalı81 Bazı detaylar açıkladım bu konuda , herkes çalışarak görecek. Çubuk işinde zihinsel bir yönlendirme kesinlikle yoktur. Böyle kabul görmüş olabilir. Bu onun doğruluğunu kanıtlamaz, insanda (+-) kabul ediyorsak bunun çubuklardada olabileceğini ,çünki kestiğinizde kimyası değişiyor.
bunlar ilerde madenler üzerinde salınımlarda karşınıza çıkacak.
her madenin işareti olduğu gibi birde salınımıni ölçerek tespit ettiğimiz madenin sağlamasını yapacağız. Buradan çıkamazsak
diğer konuları açmanın bir anlamı olmaz.
Ha bu şekilde ilerlemek istiyorsak,
Sembolleri ve arazi yapısını , Tarihi yapı özellikleri iyi bilen arkadaşlardan yardım almadan bulunan tesadüfi olur.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
konu basligina gore..acep ciplak tutan deneyen varmidirki ne eksi arti nede sag sol tertemiz anadan dogma arazide hicbi tesir altinda kalmadan..

@ibrhm

Bilgili Üye
Evet etkileyen faktör çok, Hareket halinde iken ,daha çok,pamuklu,yünlü giysiler devinimden statik elektrik üreterek çekimi etkiliyor, bundan kurtulmak için altın
heranlamda ciplak...zaten dagda ucrada kim gorcek yarimsaat test yapsan.sonada normal giyinip test yap aradaki olcum yanilma paylarindaki farki gor
Aynen denemek gerek , nedeni yünlü giysiler olabilir, Hareket halinde iken devinimden statik elektrik ürete bilir buda çubuğu etkiler.
Daha bir sürü etken olabilir.
O nedenle altın tespitinde özellikle, sarı altına katilan ,nikel ve çinko alaşımları ilede tespiti test etmek gerektiğini düşünüyorum,
Elektrum hariç o sadece gümüş ve altın tepkisi harici olmaz.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Her şey bilime dayanır.
Tesadüfi hiçbir şey yoktur.
Yine her şey fizik,kimya ve matematiktir.
Fizik hepsinin üzerindedir.
Denemediğim, testini yapmadığım bir düşünceyi yazmadım.

Salınım kelimesinin içi doldurulmadan kullanılıyor.
Salınım nedir ?
Atom altı parçacıkların titreşerek yaydığı frekanstır.
1 m lastik bir ipe, bir futbol topunu tek noktadan bağlayıp havada askıda bıraktığımızı düşünelim.
Sonra topu aşağıdan çekip bırakalım. Top lastiğin gücüyle önce yukarı sonra aşağıya salınım yapacaktır. Salınım özet olarak budur. Bkz. Tüm fizik kitapları.

Bu salınım sonsuz ve döngü devamlıdır.

Hic durmayan ve sonsuz olan bir şeyi kim nasıl ölçebilir?
Salınımı ölçebilme yeteneğine sahip kişi, elektronların atom çevresindeki tur sayısını da ölçebilir.. Elektronların 1 saniyede attığı tur 1 milyondan fazladır.
Çubuğun tur sayısı, enerjinin cinsini vermez.

Bir çubuğu kestiğinizde bir cubuk artı diger cubuk eksi olamaz.
Neden ?
En iyi örnek mıknatıslardır. Mıknatısin bir ucu artı diğer ucu eksidir. Ortadan ikiye kestiğinizde yine bir ucu artı diğer ucu eksi olur.
Ne kadar kuculturseniz küçültün yapı aynıdır.

İşlev çubukta veya çubuğun cinsinde değil, eldedir...

Farklı bir bakış açısı ve bunu destekleyici argümanınızın olup olmadığını merak etmiştim.
Teşekkür ederim.
Rastgelsin..

@ibrhm

Bilgili Üye
Her şey bilime dayanır.
Tesadüfi hiçbir şey yoktur.
Yine her şey fizik,kimya ve matematiktir.
Fizik hepsinin üzerindedir.
Denemediğim, testini yapmadığım bir düşünceyi yazmadım.

Salınım kelimesinin içi doldurulmadan kullanılıyor.
Salınım nedir ?
Atom altı parçacıkların titreşerek yaydığı frekanstır.
1 m lastik bir ipe, bir futbol topunu tek noktadan bağlayıp havada askıda bıraktığımızı düşünelim.
Sonra topu aşağıdan çekip bırakalım. Top lastiğin gücüyle önce yukarı sonra aşağıya salınım yapacaktır. Salınım özet olarak budur. Bkz. Tüm fizik kitapları.

Bu salınım sonsuz ve döngü devamlıdır.

Hic durmayan ve sonsuz olan bir şeyi kim nasıl ölçebilir?
Salınımı ölçebilme yeteneğine sahip kişi, elektronların atom çevresindeki tur sayısını da ölçebilir.. Elektronların 1 saniyede attığı tur 1 milyondan fazladır.
Çubuğun tur sayısı, enerjinin cinsini vermez.

Bir çubuğu kestiğinizde bir cubuk artı diger cubuk eksi olamaz.
Neden ?
En iyi örnek mıknatıslardır. Mıknatısin bir ucu artı diğer ucu eksidir. Ortadan ikiye kestiğinizde yine bir ucu artı diğer ucu eksi olur.
Ne kadar kuculturseniz küçültün yapı aynıdır.

İşlev çubukta veya çubuğun cinsinde değil, eldedir...

Farklı bir bakış açısı ve bunu destekleyici argümanınızın olup olmadığını merak etmiştim.
Teşekkür ederim.
Rastgelsin..
Araştırmana saygı duyarım Fakat sen konuları okumamışsin , peki çubuğun bir ölçü aleti olduğunu tespit ettin mi?
Bunlar hipotezdir ,aksi kanıtlanana kadar, doğrudur. Kısaca şunu söyleyeyim.
Altın çok dağınık herbölgede mikron ölçeklide olsa var olan bir maden.
Biz numune ile tarihi altın para ,eşya arıyoruz, ne oldu işlenmemiş nabit altın içerisinde işlenmiş tarihi altın arıyoruz,bu dedektörler içinde geçerli, kesin altın işareti aldigin yerden ,Altın bulamazsan numune al ve test ettir kesinlikle içerisinde mikronda olsa altın olacaktır.
Benim niyetim bildiğimi sunmak,
Bulamadığım bir o kaldı.
Onunda vakti yakın inşallah..

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
"EVRENİN GİZEMİNİ ANLAMAK İSTİYORSANIZ ENERJİ, FREKANS VE TİTREŞİM YASALARI İLE DÜŞÜNÜN." NİKOLA TESLA
nikola tesla da nerenin enigi oluyo...
evrenin sirri diye bisey yok yaratilisimizda bilmemiz gerektigi kadari yuklenmis bize.
takildigimiz yerde kuran i kerim yol gosteriyo gerisi traş tatava...yabanci eladami pillidisfircasi yapiyo alkis kiyamet edisonun ampune ayni keza yapanlarin allahin gunesinden haberi yok.
lutfen yabanci hayranilini birakalim.100 sene once versay sarayinda tuvalet yoktu

Erhan48

Aktif Üye
Ustam dediğinize katılıyorum.bende dınıne baglı birisiyim.ama bilimin ırkı yoktur.suan tesla gıbı bir bilim adamının yaptıgı icatlarla teknolıjı ilerletıyoruz.bu arada müslüman bilim adamlarınıda unutmamak lazım.enduluste müslümanların kütüphanelerı yakıldıgında sadece %10 kurtarılabildi.o kurtarılan %10'luk bilgiyle uzaya bile gidebildik der bir bilim adamı.atomdan ve atom altı parcacıklardanda ilk bahseden bir müslüman bilim insanıdır.asıl konu 1000 yıl önce kuran ışıgında bilime yön veren müslümanlar şimdi neden geriden geliyor.cevap ;tabıkı kuranın oku sözünü yerıne getırmedıgımız için.