Çubuklarla Altın Bulmak..

Amisos

Bilgili Üye
Merakla bekleyeceğim takipteyim sizi, eğer bahsedildiği gibi olursa o arkadaşın bir heykelini dikelim, şunu da söyleyeyim ilk talabesi olmaya adayım🙂
Ustam önce ben talebesi oldum , beni de kalfa olarak görürsen 😁 ustaya rica ederim , pazar günü yanında idim kısa bir ders daha verdi bende sapma olduğuna kanaat getirdi zamanla 0 layacagız seni artık dedi açıkta 50 cm şaşman 5 mt derinde en az yapar 2 mt sapma buda seni uğraştırır dedi rulmanlı çubuk yapmak için bana malzeme verdi , henüz ilgilenemedim ben ustanın elinden takım alacakken o bende kileri aldı şimdi ister yap ister yapma deyip metale çöktü kroma çöktü boşluğa çöktü amaç dediğini yapmam gerçekten baya bi gecikme yaşadım ne edeyim tornacı çok yoğun

Ekli dosyalar

Ledun

Bilgili Üye
Ustam önce ben talebesi oldum , beni de kalfa olarak görürsen 😁 ustaya rica ederim , pazar günü yanında idim kısa bir ders daha verdi bende sapma olduğuna kanaat getirdi zamanla 0 layacagız seni artık dedi açıkta 50 cm şaşman 5 mt derinde en az yapar 2 mt sapma buda seni uğraştırır dedi rulmanlı çubuk yapmak için bana malzeme verdi , henüz ilgilenemedim ben ustanın elinden takım alacakken o bende kileri aldı şimdi ister yap ister yapma deyip metale çöktü kroma çöktü boşluğa çöktü amaç dediğini yapmam gerçekten baya bi gecikme yaşadım ne edeyim tornacı çok yoğun
Kendinizi yormayın derim.
Rulmanli çubuk tam bir başbelasidir.
Normal çubukla başaramayan rulmanli ile asla başaramaz.

Sapma denilen hadise;
Isaretleme yaparken yani çubuklar metal işaretini verdiğinde ya cubugun uç kısmı yada el tutma yeri baz alınır. Sizde hangisi geçerli önce bunu tespit etmelisiniz.
Yüzeyden sapmaya bakıp meseleyi derinliğe goturmekde yanlış bir yaklaşım.
Yüzeyde sapma dediğiniz şey ne.kadarsa 4 metre derinlikte de o kadar olur. Metre başı sapma olmasının mantığı yok ki? Varsa birisi bize yazsin bizde öğrenelim insallah.

blueverse

Bilgili Üye
hiç bir çubuk ustası (böyle bir kavram yoktur) hiçbir radyestezi ustası çubuk ticaretiyle uğraşmaz ve bildiklerini kimseyle paylaşmaz kısa ve öz bunu bilin bu sizi doğruya götürecektir

atasdibi

Bilgili Üye
Rulman kullandığında bakır çubuğun oluyor çelik bakır karışımı, rulmana gerek yok bir süre antreman yap elin alışır